6. 12. svátek má Mikuláš
Nobelia
OBJEDNEJTE SI PIZZU

Zpravodajství   »   Kultura, historie

rubrika:   druh:   rozvržení:  

Celkem 2909 článků.
Zobrazeny články: 2401 - 2460

Na náměstí TGM se zítra představí soubory z uměleckých škol Na náměstí TGM se zítra představí soubory z uměleckých škol Akce bude probíhat od 15 do 20 hodin. Vážná hudba zazněla i v prostorách nemocnice Vážná hudba zazněla i v prostorách nemocnice Vystoupení se konalo v rámci festivalu Antonína Dvořáka. U Slivice opět padnou poslední výstřely druhé světové války U Slivice opět padnou poslední výstřely druhé světové války Akce se poprvé konala v roce 2000.
Vážná hudba zítra zazní přímo v ulicích Vážná hudba zítra zazní přímo v ulicích Program může být změněn vlivem počasí. Máte rádi country? Co přijít na bál v Podlesí Máte rádi country? Co přijít na bál v Podlesí Akce se uskuteční 7. května v Pivovaru Podlesí. Připomínka bitvy na Slivice bude již za 14 dní Připomínka bitvy na Slivice bude již za 14 dní Nebude chybět ani dynamická ukázka. Vstup je zdarma. Vynikající Baborák úspěšně zahájil 48. ročník  festivalu Antonína Dvořáka Vynikající Baborák úspěšně zahájil 48. ročník festivalu Antonína Dvořáka Další koncert se uskuteční ve čtvrtek 5. května. Přijďte odpoledne na pohádku Tři prasátka Přijďte odpoledne na pohádku Tři prasátka Představení začíná od 16 hodin v Domě dětí a mládeže. Čapkův památník má nové expozice o Scheinpflugové a Peroutkovi Čapkův památník má nové expozice o Scheinpflugové a Peroutkovi Na expozici přispěl i Středočeský kraj. Město přispěje 45 tisíc na stavbu Svatohorských varhan Město přispěje 45 tisíc na stavbu Svatohorských varhan Ke kompletaci varhan zbývá sehnat 2 miliony. Celková cena projektu je 15 milionů.
11. května se v Příbrami uskuteční Noc literatury 11. května se v Příbrami uskuteční Noc literatury Do akce se zapojily celkem 4 instituce. Benefiční koncert chce sehnat prostředky na dostavbu Svatohorských varhan Benefiční koncert chce sehnat prostředky na dostavbu Svatohorských varhan Vybráno je již 88 procent potřebných prostředků. Na čarodějnice můžete již ve čtvrtek na Novák Na čarodějnice můžete již ve čtvrtek na Novák Kdo přijde v čarodějnickém kostýmu, může se těšit na odměnu. Příbramské divadlo hledá nové pracovníky Příbramské divadlo hledá nové pracovníky Divadlem ročně projdou desítky tisíc návštěvníků. Tip na výlet: Hornické muzeum již zahájilo hlavní turistickou sezónu Tip na výlet: Hornické muzeum již zahájilo hlavní turistickou sezónu Muzeum nabízí hned několik zajímavých expozic. Knihovna zve na vycházku po Příbrami, Noc literatury a další přednášky Knihovna zve na vycházku po Příbrami, Noc literatury a další přednášky Třetí komentovaná procházka po Příbrami bude zaměřena na příbramské parky. Prago Union vystoupí již dnes v příbramském Junioru Prago Union vystoupí již dnes v příbramském Junioru Vstupné je 220 Kč. Jak budou vypadat pamětní medaile? Jak budou vypadat pamětní medaile? Příbram vydává stříbrné pamětní medaile k 800. výročí města. Stříbrné pamětní medaile budou stát 1780 Kč za kus Stříbrné pamětní medaile budou stát 1780 Kč za kus Rada města navýšila pro velký zájem počet vyrobených kusů. V příbramském divadle proběhl slavnostní koncert k 800. výročí města V příbramském divadle proběhl slavnostní koncert k 800. výročí města Hlavní hvězdou koncertu byl houslový virtuos Václav Hudeček.
Nejlepší recitátoři z ČR navštíví svatohorské gymnázium Nejlepší recitátoři z ČR navštíví svatohorské gymnázium Akce se uskuteční 19. dubna v Malém svatohorském divadélku Gymnázia pod Svatou … V červenci v Příbrami  vystoupí Jarek Nohavica  V červenci v Příbrami vystoupí Jarek Nohavica  Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketportal. Hudební festival Antonína Dvořáka otevře hornista Radek Baborák Hudební festival Antonína Dvořáka otevře hornista Radek Baborák Festival začíná již 28. dubna. V květnu vychází kniha o proměnách Příbrami V květnu vychází kniha o proměnách Příbrami Autorem publikace je Josef Fryš. Zahájení adventu se přesune na sobotu, město nakoupí nové stánky Zahájení adventu se přesune na sobotu, město nakoupí nové stánky Program zahájení adventu by měl být plně v režii města. Již tuto středu: S Příbramským městským orchestrem vystoupí Václav Hudeček Již tuto středu: S Příbramským městským orchestrem vystoupí Václav Hudeček Vstupné činí pouze 50 Kč. MIG 21 přilétne do Březnice již příští týden MIG 21 přilétne do Březnice již příští týden Frontmanem skupiny je známý český herec Jiří Macháček. Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede komedii Vše o ženách Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede komedii Vše o ženách Svojí délkou se jedná spíše o kratší představení. Vstupenky na Novák 800 už jen přes Ticketstream Vstupenky na Novák 800 už jen přes Ticketstream Nejlevnější vstupenky na páteční program stojí 270 Kč. Svatá Hora je již otevřena, byli jste se podívat? Svatá Hora je již otevřena, byli jste se podívat? Celková rekonstrukce vyšla na 117 milionů korun bez DPH. FOTOGALERIE
Hornické muzeum nabízí nové výstavy Hornické muzeum nabízí nové výstavy Přinášíme několik tipů na výstavy v Hornickém muzeu Příbram. Legiovlak dnes přijel na příbramské nádraží Legiovlak dnes přijel na příbramské nádraží Expozice bude v Příbrami k dispozici do 5. dubna. Vstupné je zdarma. FOTOGALERIE K Velikonočnímu pondělí patří koleda s pomlázkou a kraslicemi K Velikonočnímu pondělí patří koleda s pomlázkou a kraslicemi Velikonoční zvyky se dodržují hlavně na vesnicích. Legiovlak přijede do Příbrami už v úterý Legiovlak přijede do Příbrami už v úterý Prohlídky budou pro veřejnost zdarma. Dnes je Velký pátek, den půstu a vzpomínky na ukřižování Krista Dnes je Velký pátek, den půstu a vzpomínky na ukřižování Krista Dnešní den je poprvé státním svátkem. Známe ceny propagačních předmětů k 800. výročí města Známe ceny propagačních předmětů k 800. výročí města Oslavy vyvrcholí v červnu tohoto roku. Památník A. Dvořáka dostal 150 tisíc na koncertní vystoupení Památník A. Dvořáka dostal 150 tisíc na koncertní vystoupení Celkem se rozdělilo 1,6 milionů korun. Zastupitelé se zabývali dalšími dotacemi Zastupitelé se zabývali dalšími dotacemi V rezervě rady města je na celý rok už jen 100 tisíc. Knihovna v dubnu nabízí přednášky i komentované procházky po Příbrami Knihovna v dubnu nabízí přednášky i komentované procházky po Příbrami Přinášíme program Knihovny Jana Drdy na měsíc duben. Basilika Svaté Hory se dnes otevírá veřejnosti Basilika Svaté Hory se dnes otevírá veřejnosti Svatá Hora získala po rekonstrukci i novou barevnou podobu.
Zpěvák Voxel vystoupí na charitativním koncertu pro Bednu Zpěvák Voxel vystoupí na charitativním koncertu pro Bednu Vystoupení se uskuteční zítra v klubu Šachta. V Příbrami vystoupí Kočovné divadlo Ad Hoc V Příbrami vystoupí Kočovné divadlo Ad Hoc Hned dvě vystoupení se uskuteční během května. Středočeská města, muzea a památky chystají velikonoční akce Středočeská města, muzea a památky chystají velikonoční akce Od dnešního dne je otevřen program Velikonoce v hornickém domě. Město připravuje pamětní mince k 800. výročí Město připravuje pamětní mince k 800. výročí Celkem by mělo být vyraženo 500 mincí. Na festival Novák 800 zbývá posledních 100 dvoudenních vstupenek Na festival Novák 800 zbývá posledních 100 dvoudenních vstupenek Cena za dvoudenní vstup je 390 Kč. Do Březnice přilétnou MIG 21 Do Březnice přilétnou MIG 21 Koncert se uskuteční 15. dubna v kulturním domě v Březnici. Příbramské hornické muzeum otevře kulturně-vzdělávací centrum Příbramské hornické muzeum otevře kulturně-vzdělávací centrum Slavnostní otevření bude 11. června. V D-klubu můžete navštívit grotesku Chaplinovy děti V D-klubu můžete navštívit grotesku Chaplinovy děti Jako u každé grotesky, i v tomto případě doprovází děj živá hudba pianisty. Chcete si prohlédnout Příbram a Dobříš z nebes? Chcete si prohlédnout Příbram a Dobříš z nebes? Fotograf Jiří Jiroušek zahájil svou výstavu na Dobříši. Vstupné je zdarma. Ještě to stihnete. Dnes v půl čtvrté začíná komentovaná vycházka po městě Ještě to stihnete. Dnes v půl čtvrté začíná komentovaná vycházka po městě Tématem budou historické budovy města. Provázet bude Josef Fryš.
Opravenou Svatou Horu v Příbrami trápí problémy s vlhkostí Opravenou Svatou Horu v Příbrami trápí problémy s vlhkostí Areál se veřejnosti otevře do konce března. V hornickém domku se už chystají na Velikonoce V hornickém domku se už chystají na Velikonoce Na program se můžete těšit již od 14. března. Knihovna zve na svůj březnový program Knihovna zve na svůj březnový program Většina akcí se uskuteční ve společenském sále knihovny na náměstí TGM. V Příbrami se představí divadelní soubory Spektákl a Lázně Toušeň V Příbrami se představí divadelní soubory Spektákl a Lázně Toušeň Jednu z her režíruje herec příbramského divadla Filip Müller. Příbramské divadlo uvede premiéru Snu noci svatojánské Příbramské divadlo uvede premiéru Snu noci svatojánské Pod textem najdete i videoupoutávku z představení. VIDEO Od víkendu startuje v Příbrami Czech press photo 2015 Od víkendu startuje v Příbrami Czech press photo 2015 Slavnostní vernisáž probíhá již v pátek. Kraj podpoří hornické setkání 200 tisíci Kraj podpoří hornické setkání 200 tisíci Akce se uskuteční v červnu v Příbrami. Kačeří ples se koná již příští víkend v Březnici Kačeří ples se koná již příští víkend v Březnici Cena vstupného je 100 Kč. Knihovna chystá na konec února dvě přednášky Knihovna chystá na konec února dvě přednášky První přednáška se zabývá lidským tělem, druhá tvorbou rodokmenu. Hornické muzeum Příbram připomene 800 let od první zmínky o městě Hornické muzeum Příbram připomene 800 let od první zmínky o městě Do muzea každoročně zavítá více než 100 tisíc návštěvníků.


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2023 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies