27. 3. svátek má Dita

Zpravodajství   »   Kultura, historie

rubrika:   druh:   rozvržení:  

Celkem 2626 článků.
Zobrazeny články: 2221 - 2280
1 2 3 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

Jste hrdí na svůj vánoční stromek? Tak ho přihlaste do soutěže Jste hrdí na svůj vánoční stromek? Tak ho přihlaste do soutěže Na přihlášení máte čas až do Tří králů. Na náměstí včera lidé čerpali vánoční atmosféru Na náměstí včera lidé čerpali vánoční atmosféru Připraveny byly i stánky s občerstvením. FOTOGALERIE Co chystá knihovna na leden 2016? Co chystá knihovna na leden 2016? Opět se můžete těšit na přednášky o dějinách umění či astronomii.
Zítra si na náměstí TGM můžete zazpívat nebo jen poslechnout koledy Zítra si na náměstí TGM můžete zazpívat nebo jen poslechnout koledy Akce začíná v 16.30. Oslavy 800. výročí mohou stát přes 8 milionů Oslavy 800. výročí mohou stát přes 8 milionů Město se pokusí získat podporu i od soukromých sponzorů. Jak si příbramské divadlo poradilo s Prodanou nevěstou? Jak si příbramské divadlo poradilo s Prodanou nevěstou? Herci se blýskli i slušným pěveckým výkonem. VIDEO Kačeři chystají na sobotu dětské odpoledne, fotbalový turnaj, charitativní bazar a koncert Kačeři chystají na sobotu dětské odpoledne, fotbalový turnaj, charitativní bazar a koncert Výtěžek bazaru bude určen Pavlu Štolbovi. Novou podobu Svaté Hory vnímají čtenáři rozporuplně Novou podobu Svaté Hory vnímají čtenáři rozporuplně Nová barva fasády vychází z její historické podoby. Příbramská knihovna zve na přednášku o historii jesliček Příbramská knihovna zve na přednášku o historii jesliček Akce začíná zítra v 18 hodin. Oldřich Navrátil opět svede válku na svatohorském gymnáziu Oldřich Navrátil opět svede válku na svatohorském gymnáziu Rezervace míst je nutná.
Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede Prodanou nevěstu Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede Prodanou nevěstu Představení se bude hrát na malé scéně. V Cowárně zítra proběhne beseda s freelancerem Marianem Kadlecem V Cowárně zítra proběhne beseda s freelancerem Marianem Kadlecem Místa je třeba rezervovat. 3D kina se Příbramáci dočkají nejspíš v průběhu jara 3D kina se Příbramáci dočkají nejspíš v průběhu jara Doba samotné realizace bude činit zhruba 2 měsíce. Stříbrnou i zlatou neděli budou v Příbrami adventní trhy Stříbrnou i zlatou neděli budou v Příbrami adventní trhy Stánky budou umístěné na Václavském náměstí nad Pražskou ulicí. Dnešní koncert Chairé je pro nemoc zrušen Dnešní koncert Chairé je pro nemoc zrušen Vstupenky je možné vrátit v Informačním centru. Od zítra můžete navštívit Vánoce v hornickém domku Od zítra můžete navštívit Vánoce v hornickém domku Vstupné je 20 Kč na osobu. ČRo do konce roku spustí čtyři nové VKV FM vysílače ČRo do konce roku spustí čtyři nové VKV FM vysílače Již 8. prosince bude spuštěn nový vysílač i v Příbrami. V pondělí vystoupí v příbramské knihovně soubor Chairé V pondělí vystoupí v příbramské knihovně soubor Chairé Vstupné na koncert je 50 Kč. V nemocnici zazněly koledy i Jiří Suchý V nemocnici zazněly koledy i Jiří Suchý Další dva adventní koncerty se uskuteční v průběhu prosince. Kulturní akce v Příbrami by měly být do budoucna koordinované Kulturní akce v Příbrami by měly být do budoucna koordinované Vytvořen by měl být i katalog uměleckých uskupení v Příbrami.
V Čenkově bude opět betlém ze sena V Čenkově bude opět betlém ze sena Betlém můžete navštívit již 5. prosince. VIDEO Fontána na TGM by mohla letos hrát koledy Fontána na TGM by mohla letos hrát koledy Fontánu spravují příbramské technické služby. Příbramské nakladatelství Amenius vydává novou knihu pro děti Příbramské nakladatelství Amenius vydává novou knihu pro děti Autorem knihy je Jindřich František Bobák. Václav Neckář vystoupí v lednu v Příbrami Václav Neckář vystoupí v lednu v Příbrami Vstupenky jsou již v prodeji. Koncert proběhne v Divadle A. Dvořáka v Příbrami. Výstava betlémů v příbramské galerii bude mít vernisáž již tento čtvrtek Výstava betlémů v příbramské galerii bude mít vernisáž již tento čtvrtek Vstupné na výstavu je stanoveno na 20 Kč, důchodci a děti platí polovinu. Lazsko přivítá advent dnes v 18 hodin Lazsko přivítá advent dnes v 18 hodin Těšit se můžete i na kulturní program. Hornické muzeum připravilo adventní koncert Hornické muzeum připravilo adventní koncert Koncert se uskuteční v sobotu od 18 hodin v v šachetní budově dolu Vojtěch. Náměstí se připravuje na zahájení adventu Náměstí se připravuje na zahájení adventu Ohňostroj by měl začít v 18:30. FOTOGALERIE Elektro Kačeři představí v listopadu dvě DJ legendy Elektro Kačeři představí v listopadu dvě DJ legendy Akce se koná již tuto sobotu v Březnici. Středočeská města připravují na advent tradiční akce i novinky Středočeská města připravují na advent tradiční akce i novinky Města se liší především datem, kdy vítají advent.
Noc divadel na svatohorském gymnáziu pomohla Noc divadel na svatohorském gymnáziu pomohla Představení navštívily desítky diváků. FOTOGALERIE 800. výročí města: Kulturní akce nebo příbramský půlmaraton 800. výročí města: Kulturní akce nebo příbramský půlmaraton Na výročí se budou podílet i příspěvkové organizace. Na dobříšském zámku vznikne nová expozice pro děti Na dobříšském zámku vznikne nová expozice pro děti Expozice vznikne ve spolupráci s městem Dobříš a majiteli zámku. Sobotní dopoledne v knihovně bude patřit dětem Sobotní dopoledne v knihovně bude patřit dětem K dispozici budou dětské knihy za výhodné ceny. Co s víkendem? Farmářské trhy, Noc divadel nebo sportovní utkání Co s víkendem? Farmářské trhy, Noc divadel nebo sportovní utkání Pokud ještě váháte, co podniknete o tomto víkendu, máme pro vás několik tipů. Rekonstrukce Svaté Hory v Příbrami se asi o měsíc prodlouží Rekonstrukce Svaté Hory v Příbrami se asi o měsíc prodlouží Půlnoční mše svatá na Štědrý den se bude konat již v bazilice Svaté Hory. Foto dne: Vánoční stromek už je na náměstí, rozsvítí se za týden Foto dne: Vánoční stromek už je na náměstí, rozsvítí se za týden Na usazení stromku je jako vždy potřeba i jeřáb. FOTO Advent v Příbrami bude zahájen již příští čtvrtek (PROGRAM) Advent v Příbrami bude zahájen již příští čtvrtek (PROGRAM) Řidiči se musí připravit na řadu dopravních omezení. Příbramská Noc divadel pomůže již po třetí Příbramská Noc divadel pomůže již po třetí Noc divadel se uskuteční již tuto sobotu. Prosinec v knihovně: Vánoční koncert Chairé nebo přednáška o betlémech Prosinec v knihovně: Vánoční koncert Chairé nebo přednáška o betlémech Přinášíme program příbramské knihovny na poslední měsíc roku 2015.
Oslavy 800. výročí města potrvají celý rok, nabídnou desítky akcí Oslavy 800. výročí města potrvají celý rok, nabídnou desítky akcí Vše by mělo začít rozsvícením loga na náměstí. Památník Vojna můžete navštívit i ve státní svátek Památník Vojna můžete navštívit i ve státní svátek V úterý 17. listopadu bude otevřeno od 9 do 16 hodin. Svatá Hora mění barvu. Jak se vám líbí? Svatá Hora mění barvu. Jak se vám líbí? Nový odstín byl vybrán na základě restaurátorských průzkumů. FOTOGALERIE Lampionového průvodu se opět zúčastnily stovky lidí Lampionového průvodu se opět zúčastnily stovky lidí I díky teplému počasí byla letos velmi vysoká účast. FOTOGALERIE Láska – Pouto – Květina – Malý princ na Gymnáziu pod Svatou Horou Láska – Pouto – Květina – Malý princ na Gymnáziu pod Svatou Horou Představení je možné zhlédnout v některé z repríz. Otto Hejnic představí svůj nový román v Knihovně Jana Drdy Otto Hejnic představí svůj nový román v Knihovně Jana Drdy Akce proběhne zítra od 18 hodin. Vánoční jarmark na Waldorfu bude 28. listopadu Vánoční jarmark na Waldorfu bude 28. listopadu Jarmark bude probíhat od 10 do 16 hodin. V galerii je k vidění doslova pohádková výstava V galerii je k vidění doslova pohádková výstava Jednotné vstupné činí 30 Kč. Na zahájení adventu vystoupí Helena Vondráčková nebo Argema Na zahájení adventu vystoupí Helena Vondráčková nebo Argema Chybět nebude ani tradiční ohňostroj. AKTUALIZOVÁNO Ode dneška jde do prodeje divadelní předplatné (VIDEO) Ode dneška jde do prodeje divadelní předplatné (VIDEO) Herci jako vždy natočili video upoutávku. VIDEO
V listopadu se můžete těšit na cyklus Cestujeme s krajany V listopadu se můžete těšit na cyklus Cestujeme s krajany Besedy se promítají v Galerii Františka Drtikola v Příbrami. V divadle dnes vystoupí kapela Hop Trop V divadle dnes vystoupí kapela Hop Trop Kapela slaví 35 let od svého založení. Příbramské divadlo od Nového roku zdraží vstupenky Příbramské divadlo od Nového roku zdraží vstupenky Vstupné i nadále zůstává levnější než v jiných městech. Na co vyrazit v listopadu do knihovny? Máme pro vás přehled Na co vyrazit v listopadu do knihovny? Máme pro vás přehled Pro více informací můžete navštívit nové webové stránky knihovny. Příbramské divadlo uvede Sen noci svatojanské či Velkého Gatsbyho  Příbramské divadlo uvede Sen noci svatojanské či Velkého Gatsbyho  Dramaturgický plán příbramského divadla je sestaven vždy na kalendářní rok. Příbramské divadlo uvede Višňový sad s Laurinovou v hlavní roli Příbramské divadlo uvede Višňový sad s Laurinovou v hlavní roli Jedná se již o druhou spolupráci příbramského divadla se slavnou herečkou. Příbram chystá příští rok oslavy 800. výročí založení města Příbram chystá příští rok oslavy 800. výročí založení města První zmínka o Příbrami pochází z roku 1216. Dana Kyndrová vystaví své fotografie Podkarpatské Rusi Dana Kyndrová vystaví své fotografie Podkarpatské Rusi Vernisáž se uskuteční v úterý 20. října v 17 hodin. Příbramský „skok přes kůži“ 2015 Příbramský „skok přes kůži“ 2015 Tradice byla obnovena na konci 70. let minulého století. Dvořákův festival od letošního roku pořádá nezisková organizace Dvořákův festival od letošního roku pořádá nezisková organizace Hudební festival Antonína Dvořáka se transformoval na tzv. zapsaný ústav.
1 2 3 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2023 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies