2. 8. svátek má Gustav
Divadla zahrají klasické i nové příběhy na venkovních jevištích

18. června 2021   (13:25)
Divadla zahrají klasické i nové příběhy na venkovních jevištích
foto: město Březnice, Divadlo Já to jsem (Malý princ)

Divadelní představení pro děti jsou v příštím týdnu na programu v Příbrami, Březnici a Rožmitále pod Třemšínem.


Předzvěst prázdninové zábavy pro nejmenší přinese v příštím týdnu několik divadelních představení pořádaných venku. Na odpoledne s pohádkou se mohou těšit děti v Příbrami, Březnici a Rožmitále pod Třemšínem.
 

Do příbramské Knihovny Jana Drdy zavítá ve čtvrtek 24. června loutkové divadélko Nána Mileny Jelínkové, hrát a také zpívat se bude ve dvoře knihovny. Díky hrdinům Pohádek z Paloučku děti zjistí, co se dá dělat s velkou šnečí ulitou nebo jaké „blbiny“ umí na silnici. Začátek představení je v 17.00 a diváci do sto centimetrů výšky mají vstup zdarma. Lístky je možné vyzvednout od 21. června v půjčovně pro děti na náměstí T. G. Masaryka.
 
Do Březnice zve Divadlo Já to jsem Víti Marčíka ml. na setkání s Malým princem, a to ve čtvrtek 24. června od 16.00. Herec s pomocí loutek a hudby přivede známý příběh do kulis nádvoří jezuitské koleje. Pohádka je vhodná pro děti od pěti let, představení trvá šedesát minut.
 
Další „klasiku“ uvidí malí diváci v Rožmitále pod Třemšínem. Doktorskou pohádku na motivy stejnojmenného příběhu Karla Čapka zahraje divadlo Šimona Pečenky, akce nese podtitul S díky pro zdravotníky. Pro děti bude na nádvoří rožmitálského Společenského centra připravena také výtvarná dílna, kde mohou malovat a vyrábět dárky pro zdravotníky z Oblastní nemocnice Příbram. Jako poděkování za náročnou práci během pandemie jim organizátoři spolu s dětskými výtvory odevzdají i výtěžek z dobrovolného vstupného. Doktorská pohádka je na programu v sobotu 26. června od 15.00. Při nepříznivém počasí bude akce přesunuta do Společenského centra.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz