18. 4. svátek má Valérie

Hasiči nacvičovali zásah ve vícepodlažní budově

FOTO
14. července 2025   (13:38)
Hasiči nacvičovali zásah ve vícepodlažní budově
foto: Cvičení v Rožmitále. / SDH Rožmitál pod Třemšínem JPO II/1

V Rožmitále proběhlo v pondělí před polednem prověřovací cvičení složek IZS. Hasiči zasahovali v Centru Rožmitál pod Třemšínem, poskytovatel sociálních služeb, při simulovaném požáru v prvním patře budovy, kde se nacházelo shromaždiště osob.


Vše začalo hlášením požáru na oddělení B v prvním patře objektu sloužícího ke shromažďování osob. Jednalo se naštěstí o plánované prověřovací cvičení, jehož cílem bylo otestovat součinnost jednotlivých složek integrovaného záchranného systému.

Hasiči prováděli průzkum v dýchací technice, lokalizovali a uhasili požár v jednom z pokojů, transportovali „zraněné“ osoby na místo určené pro zásah zdravotnické záchranné služby a následně kontrolovali celé patro.

Součástí cvičení byla i zkouška transportu pacientů pomocí elektrického navijáku a transportní dráhy.
Na místě zasahovaly jednotky:
  • JSDH Rožmitál pod Třemšínem (CAS 24 Mercedes, 1+4; CAS 32 Tatra, 1+1)
  • HZS Příbram (CAS 20 Scania, CAS 20 Tatra, AZ 40 Scania, VEA Ford)
  • JSDH Březnice (CAS 30 Scania)
  • JSDH Chrást (CAS 16 Škoda)
Cvičení prověřilo připravenost jednotek na zásah v objektu se zvýšeným počtem osob a potvrdilo důležitost pravidelného tréninku všech postupů.
Hasiči prováděli průzkum v dýchací technice, …
foto: Cvičení v Rožmitále. / SDH Rožmitál pod Třemšínem JPO II/1
foto: Cvičení v Rožmitále. / SDH Rožmitál pod Třemšínem JPO II/1

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: SDH Rožmitál pod Třemšínem
autor: Karel Hutr








Související


Další články

Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají … PŘÍRODA Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu … ZVÍŘATA Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má … ROZHOVOR Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří … NEPŘEHLÉDNĚTE Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi … POZNÁVÁME BRDY Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! V … SPORT Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na … NEPŘEHLÉDNĚTE TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků … KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz