vývoj COVID-19
17. 5. 2021
Bezděkov 1
Bohutín 1
Březnice 9
Bukovany 1
Čenkov 1
Chrást 1
Čím 1
Dobříš 32
Drásov 1
Dublovice 1
Dubno 1
Hlubyně 1
Jablonná 2
Jince 4
Kamýk n. V. 1
Klučenice 3
Kosova H. 3
Krásná H. 4
Láz 1
Lešetice 1
Milín 11
Nalžovice 1
Nechvalice 4
Nečín 4
Nedrahovice 1
Nová Ves p. P. 4
Nový Knín 6
Obecnice 7
Obořiště 1
Ouběnice 2
Petrovice 2
Pičín 2
Příbram 84
Rožmitál p. T. 5
Rybníky 1
Sedlčany 18
Sedlec-Prč. 6
Stará Huť 6
Trhové Dušníky 3
Věšín 1
Višňová 5
Voznice 3
Vys. Chlumec 1
Vysoká u Pb 1
Zalužany 3
Zduchovice 2
ONP Příbram
Čekající na termín očkování282
Přiřazený termín / týden1136
ONP Příbram Zdaboř
Čekající na termín očkování323
Přiřazený termín / týden2290

Podbrdské muzeum uvede výstavu o skautech

3. května 2021   (08:01)
Podbrdské muzeum uvede výstavu o skautech
foto: Podbrdské muzeum

Letní interaktivní výstava „Zažij skauting!“ začne 5. června. Na květen rožmitálské muzeum prodloužilo procházku historií města a otevře první letošní farmářský trh.


Podbrdské muzeum v Rožmitálu pod Třemšínem se chystá na letní sezónu. „V květnu bude v galerii muzea probíhat příprava interaktivní výstavy Zažij skauting!,“ uvedla Pavla Váňová Černochová z Podbrdského muzea. Pokud to situace dovolí, uskuteční se v sobotu 5. června vernisáž nové výstavy mapující například historii rožmitálských skautů. Zažít skauting bude možné až do 29. září.
 

Aktuálně pokračují venkovní akce. Muzeum do 16. května prodloužilo Procházku městem nejen pro pamětníky. Mapa s dvaceti zastaveními po historických místech Rožmitálu je k vyzvednutí v Podbrdském muzeu nebo si ji zájemci vytisknou na stránkách www.podbrdskemuzeum.cz. „K dispozici je pro vás také pracovní list, ve kterém můžete odpovědět na zvídavé otázky k jednotlivým místům,“ doplnila Pavla Váňová Černochová. Za vyplněný list slibuje muzeum odměnu v podobě volné vstupenky na výstavu Zažij skauting!
 
V pracovních dnech je nyní také zpřístupněno dětské hřiště s rozhlednou v areálu muzea. Do Rožmitálu se rovněž vracejí farmářské a řemeslné trhy. Letošní první tržiště bude otevřeno v sobotu 15. května od 10.00 do 14.00 na muzejním nádvoří.
Další kulturní události se přesouvají do virtuálního prostoru. Zahajovací koncert čtvrtého ročníku Festivalu Jakuba Jana Ryby bude během května dostupný on-line. Informaci upřesní web www.rybuvfestival.cz.
 

Nově se od pondělí 3. května v krajích s příznivou epidemiologickou situací, včetně Středočeského kraje, otevřou vnitřní prostory muzeí, galerií a památek. Podbrdské muzeum přivítá návštěvníky v běžné otevírací době od úterý do neděle od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Celkově bude období od 17. května do 13. června teplotně podprůměrné a pršet bude … Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Od dnešního dne je možné pořádat kulturní akce venku s maximální účastí 700 sedících … Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Nadýchal 1,5 promile, test na drogy odmítl. Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přichystáno bude více jak dvacet elektrokol na vyzkoušení a otevíráme zbrusu nový … Komerční sdělení Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Řidič po nehodě skončil se synem v nemocnici. Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Čtyřletý Kája tvrdě cvičí, aby se naučil sedět nebo lézt, aby zvládl držet předměty, … Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a  fitness centra Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a fitness centra Ode dneška byla pro školy zrušena i podmínka, že se v nich nesmí potkávat děti z … Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Záchranná služba vyjížděla v neděli odpoledne k úrazu cyklisty do obce Láz na … Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Jaro je v plném proudu a pěkné počasí láká do přírody. Při užívání si sluníčka bychom …
Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Interpretem Nedělní varhanní půlhodinky je Adam Suk. On-line přenos začíná ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz