2. 12. svátek má Blanka

Vznik a budování skanzenu ve Vysokém Chlumci mapuje nová expozice

5. května 2021   (17:05)
Vznik a budování skanzenu ve Vysokém Chlumci mapuje nová expozice
foto: Hornické muzeum Příbram

Výstavu v Městském muzeu Sedlčany bude možné navštívit až do 13. června. Vstupné je dobrovolné.


Městské muzeum Sedlčany nabízí ve svém programu nový výstavní počin „Skanzen Vysoký Chlumec: Vznik a dvě desetiletí budování Muzea vesnických staveb“, na němž spolupracovalo Hornické muzeum Příbram a Muzeum Podblanicka. Výstavu bude možné zhlédnout až do 13. června. Otevřeno je každý den kromě pondělí a vstupné je dobrovolné.
 

Tématem expozice je vznik a proces budování Muzea vesnických staveb středního Povltaví ve Vysokém Chlumci u Sedlčan tak, jak probíhaly v letech 2000–2020. „Ve výběru jsou představeny nejzajímavější obytné, technické a hospodářské stavby transferované do skanzenu především ze Sedlčanska a Voticka,“ uvádí Hornické muzeum Příbram, pod jehož správu skanzen patří.
 
Výstava ukáže například interiér vesnického obydlí z poloviny 19. století pocházející ze sbírek Městského muzea Sedlčany a Hornického muzea Příbram. Lidovou architekturu dále představí národopisné kresby ze Sedlčanského muzea a Muzea Podblanicka, k vidění je i množství etnografických předmětů z interiérů staveb skanzenu Vysoký Chlumec.
 
Kromě dvacetileté historie vytváření skanzenu se výstava věnuje jeho doprovodným programům, prezentaci jednotlivých sbírek a zaměření muzejních expozic do budoucna.
 
Kromě dvacetileté historie vytváření skanzenu …
foto: Hornické muzeum PříbramTip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální … Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Přednáška o díle jednoho z nejznámějších českých fotografů v Galerii Františka … V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob Krizový štáb ORP Příbram byl aktivován, první schůzka, při které byla zmapována … O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout Sněžit má i na začátku příštího týdne. Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží V ostatních městech vidíme nové zajímavé projekty a můžeme jen závidět. Právě proto … Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Příbramští kriminalisté prošetřují důvod vzniku požáru řadové garáže v Březnické … Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Lidé na sociálních sítích si začali z nefunkčních semaforů v Příbrami dělat … Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Prosinec a první část ledna bude v Galerii Františka Drtikola mimo jiné patřit … Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Motocykl neměl registrační značky a muž má platný zákaz řízení.
Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Řidič osobního auta zemřel dnes poté, co na silnici mezi Vysokým Chlumcem a Týnčany …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz