23. 6. svátek má Zdeňka

Vznik a budování skanzenu ve Vysokém Chlumci mapuje nová expozice

5. května 2021   (17:05)
Vznik a budování skanzenu ve Vysokém Chlumci mapuje nová expozice
foto: Hornické muzeum Příbram

Výstavu v Městském muzeu Sedlčany bude možné navštívit až do 13. června. Vstupné je dobrovolné.


Městské muzeum Sedlčany nabízí ve svém programu nový výstavní počin „Skanzen Vysoký Chlumec: Vznik a dvě desetiletí budování Muzea vesnických staveb“, na němž spolupracovalo Hornické muzeum Příbram a Muzeum Podblanicka. Výstavu bude možné zhlédnout až do 13. června. Otevřeno je každý den kromě pondělí a vstupné je dobrovolné.
 

Tématem expozice je vznik a proces budování Muzea vesnických staveb středního Povltaví ve Vysokém Chlumci u Sedlčan tak, jak probíhaly v letech 2000–2020. „Ve výběru jsou představeny nejzajímavější obytné, technické a hospodářské stavby transferované do skanzenu především ze Sedlčanska a Voticka,“ uvádí Hornické muzeum Příbram, pod jehož správu skanzen patří.
 
Výstava ukáže například interiér vesnického obydlí z poloviny 19. století pocházející ze sbírek Městského muzea Sedlčany a Hornického muzea Příbram. Lidovou architekturu dále představí národopisné kresby ze Sedlčanského muzea a Muzea Podblanicka, k vidění je i množství etnografických předmětů z interiérů staveb skanzenu Vysoký Chlumec.
 
Kromě dvacetileté historie vytváření skanzenu se výstava věnuje jeho doprovodným programům, prezentaci jednotlivých sbírek a zaměření muzejních expozic do budoucna.
 
Kromě dvacetileté historie vytváření skanzenu …
foto: Hornické muzeum PříbramTip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

U Milína skončil náklaďák na boku, dva lehce zranění U Milína skončil náklaďák na boku, dva lehce zranění Operační středisko středočeské policie přijalo oznámení o nehodě před půl … Požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě způsobil škodu 20 milionů korun Požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě způsobil škodu 20 milionů korun Příčinu požáru hasiči zjišťují ve spolupráci s policií. AKTUALIZOVÁNO Známe podrobnosti brutálního útoku nezletilého chlapce, který svému spolužákovi zasadil sedm bodnořezných ran Známe podrobnosti brutálního útoku nezletilého chlapce, který svému spolužákovi zasadil sedm bodnořezných ran Děti, které byly svědky útoku, mají noční můry a bojí se. Ta traumata se u nich jen … Sedmnáct hasičských jednotek likviduje požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě Sedmnáct hasičských jednotek likviduje požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. AKTUALIZOVÁNO Mladá řidička nezvládla u Březnice průjezd zatáčkou. Narazila do stromu a převrátila auto na střechu Mladá řidička nezvládla u Březnice průjezd zatáčkou. Narazila do stromu a převrátila auto na střechu Žena byla po nehodě převezena do nemocnice. U Solenic sjel obytný vůz z přívozu do Vltavy U Solenic sjel obytný vůz z přívozu do Vltavy Hasiči požádali z důvodu vyprošťování vozidla o snížení hladiny řeky. Tato fronta není na ovoce, maso ani toaletní papír v době socialismu. V příbramském KFC rozdávali zdarma kyblíky s kuřecím masem Tato fronta není na ovoce, maso ani toaletní papír v době socialismu. V příbramském KFC rozdávali zdarma kyblíky s kuřecím masem Avizované otevření KFC v Příbrami přilákalo desítky hladových nadšenců rychlého … Sanitce, která převážela pacienta na transplantaci, nedala dodávka na strakonické přednost. Čtyři zranění, v místě přistál vrtulník Sanitce, která převážela pacienta na transplantaci, nedala dodávka na strakonické přednost. Čtyři zranění, v místě přistál vrtulník Vážná dopravní nehoda uzavřela strakonickou silnici u obce Buk na Příbramsku. Sanitka … Prokopská pouť nabídne třídenní program Prokopská pouť nabídne třídenní program Příbram je starým hornickým městem, a tak není divu, že ke zdejším tradicím patří také …
Příbram pokračuje v budování parkovacích míst Příbram pokračuje v budování parkovacích míst "Do konce roku technické služby vytvoří ještě dalších 54 míst, a to ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz