20. 4. svátek má Marcela
PB | Realitní

Zpravodajství   »   Kultura, historie

rubrika:   druh:   rozvržení:  

Celkem 3057 článků.
Zobrazeny články: 2341 - 2400
1 2 3 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 49 50 51

Svatá Hora ve středu otevře svá sklepení a přívítá Noc literatury Svatá Hora ve středu otevře svá sklepení a přívítá Noc literatury Cílem je přiblížit veřejnosti současnou evropskou literaturu. Pohádkový les v Petrovicích je ohrožený Pohádkový les v Petrovicích je ohrožený Akce se má uskutečnit 18. června. Svatohorské gymnázium zažilo adrenalinové divadlo v Blatné Svatohorské gymnázium zažilo adrenalinové divadlo v Blatné Představení se málem kvůli zavařenému motoru nehrálo.
Hornické muzeum je zítra mimořádně otevřené Hornické muzeum je zítra mimořádně otevřené Zpestřete si volný den například návštěvou podzemí březohorských dolů, jízdou důlním … Milovníci dráhy by měli zítra zavítat do příbramského archivu Milovníci dráhy by měli zítra zavítat do příbramského archivu Zajímavosti z historie železniční trati ze Zdic do Protivína budou tématem zítřejší … Balonový hangár by se neměl bourat Balonový hangár by se neměl bourat Jde o technický unikát, ale není zapsán v seznamu památek. Lidé si letos budou volit filmy, které chtějí vidět v letním kině Lidé si letos budou volit filmy, které chtějí vidět v letním kině Diváci si mohou zvolit pět snímků. Zítra se koná koncert pro dětský domov Korkyně Zítra se koná koncert pro dětský domov Korkyně V rámci akce vystoupí i komici ze show Na stojáka. Pakáš musela přesunout křest CD a knihy do Dominikálních Pasek Pakáš musela přesunout křest CD a knihy do Dominikálních Pasek Změnu místa byla kapela nucená řešit na poslední chvíli. ROZHOVOR Na Slivici se bude po dvou letech opět bojovat Na Slivici se bude po dvou letech opět bojovat Po dvou letech bude k vidění opět rekonstrukce bitvy.
Příbramské průmyslové zóně dominuje ojedinělý balonový hangár Příbramské průmyslové zóně dominuje ojedinělý balonový hangár Přestože jde o technický unikát, není zapsán v seznamu památek. Divokej Bill zahraje v červnu pro dětský domov Pepa Divokej Bill zahraje v červnu pro dětský domov Pepa V letním kině zazní písně z nového alba Tsunami i známé hity. ROZHOVOR O výjimku z vyhlášky dodržování nočního klidu je malý zájem O výjimku z vyhlášky dodržování nočního klidu je malý zájem Žádost o překročení 22 hodiny podali zatím jen pořadatelé devíti akcí. Ochotníci z Čenkova o víkendu zahrají hru o českých učitelkách na Marsu Ochotníci z Čenkova o víkendu zahrají hru o českých učitelkách na Marsu Jarda Bouda (vlevo) ve hře Bílá paní. ROZHOVOR Dvořákův festival letos uzavře barytonista Hampson Dvořákův festival letos uzavře barytonista Hampson Festival začíná 27. dubna. Slavíme deváté výročí! Slavíme deváté výročí! Dnes je tomu právě devět let, kdy zpravodajský portál pribram.cz spatřil světlo … Při návštěvě Brd můžete v těchto dnech narazit na Jiřího Macháčka Při návštěvě Brd můžete v těchto dnech narazit na Jiřího Macháčka Filmaři totiž v Brdech natáčí film o veliteli komunistické rozvědky. Soutěž o lístky na páteční koncert MIG 21 už zná své vítěze Soutěž o lístky na páteční koncert MIG 21 už zná své vítěze Vstupenky si výherci mohou vyzvednout v naší redakci. Kinu v Sedlčanech klesá návštěvnost, radnice ho chce ale zachovat Kinu v Sedlčanech klesá návštěvnost, radnice ho chce ale zachovat Nejvíce diváků do kina přišlo v roce 2006. Dobříšský zámek získal peníze na obnovu francouzského parku a zámecké oranžerie Dobříšský zámek získal peníze na obnovu francouzského parku a zámecké oranžerie Projekt uspěl z žádostí u Integrovaného regionálního operačního programu.
Majk Spirit se v Příbrami zdrží do druhého dne Majk Spirit se v Příbrami zdrží do druhého dne Koncert se uskuteční o půlnoci v garážích OC Skalka. Hornické Velikonoce připomene program v hornickém domku Hornické Velikonoce připomene program v hornickém domku Činnosti si můžete sami vyzkoušet. Zítra buď na Velikonoční trhy či na naučnou vycházku po příbramských hospodách Zítra buď na Velikonoční trhy či na naučnou vycházku po příbramských hospodách Velikonoce už pomalu klepou na dveře. MIG 21 se vrací do Březnice MIG 21 se vrací do Březnice Soutěž o vstupenky na koncert. PR Autorka dětského seriálu Anča a Pepík vystavuje v Příbrami společně se sestrou Autorka dětského seriálu Anča a Pepík vystavuje v Příbrami společně se sestrou Příběhy Anči a Pepíka vycházely jako komiks a nyní je z nich animovaný seriál. Žáci ZUŠ Antonína Dvořáka se představí na koncertě v divadle Žáci ZUŠ Antonína Dvořáka se představí na koncertě v divadle Veřejnosti se představí žáci všech oborů školy. Studenti svatohorského gymnázia lákají děti ke čtení Studenti svatohorského gymnázia lákají děti ke čtení Projekt bude pokračovat v druhé polovině dubna. Čapkův památník ve Strži otevírá nově upravenou expozici Čapkův památník ve Strži otevírá nově upravenou expozici Na původní expozici se už začal podepisovat zub času. Do konce dubna se mohou mladí autoři přihlásit do literární soutěže Příbram Hanuše Jelínka Do konce dubna se mohou mladí autoři přihlásit do literární soutěže Příbram Hanuše Jelínka Soutěž je určená mladým spisovatelům a básníkům od 12 do 23 let. Děda Mládek lllegal band v Podbrské hospodě Děda Mládek lllegal band v Podbrské hospodě V sobotu 12. března rozezněla Pobrdskou hospůdku v Dominikálních Pasekách veselá …
Příbram nominovala svou „Babičku čtenářku“ do celostátní soutěže Příbram nominovala svou „Babičku čtenářku“ do celostátní soutěže Tyto "babičky" pomáhají v dětech probudit lásku ke čtení. Příbram si nechá zpracovat posudek ke stavu kulturního domu Příbram si nechá zpracovat posudek ke stavu kulturního domu Podle zástupkyně ředitele divadla Anny Čiperové si diváci nejčastěji stěžují na … Zítra se v knihovně utká Martin Kabát kvůli hubaté Káče s celým peklem Zítra se v knihovně utká Martin Kabát kvůli hubaté Káče s celým peklem Představení můžete navštívit zítra od 17 hodin v Knihovně Jana Drdy na náměstí … ROZHOVOR Nová kniha o Příbrami je již k dispozici, slavnostně jí představili na Zámečku Nová kniha o Příbrami je již k dispozici, slavnostně jí představili na Zámečku Publikace má více než 700 stran. Dymytry v Čenkově: Tvrdá muzika i umělecké kostýmy z Národního divadla Dymytry v Čenkově: Tvrdá muzika i umělecké kostýmy z Národního divadla Koncert se uskuteční již tuto sobotu 18. března v čenkovské Hospodě Za Vodou. PR Masopustní rej pobavil na Březových Horách stovky diváků Masopustní rej pobavil na Březových Horách stovky diváků Na akci se již několik desítek let podílejí dobrovolní hasiči z Bohutína. TV Příbram: Masopust v Milíně se nesl ve stylu Krotitelů duchů TV Příbram: Masopust v Milíně se nesl ve stylu Krotitelů duchů Dnes se konal Masopust i v Hornickém muzeu v Příbrami. TV Příbram.cz Středočeská divadla by letos mohla dostat od kraje více peněz Středočeská divadla by letos mohla dostat od kraje více peněz Příspěvek pro divadla by se měl zvýšit ze 2 na 4 miliony korun. V příbramském Ernestinu bude slavnostně představena kniha Příbram V příbramském Ernestinu bude slavnostně představena kniha Příbram Během prezentace bude možné publikaci koupit za sníženou cenu. Dnes a zítra se v hornickém domku hraje loutkové divadlo Dnes a zítra se v hornickém domku hraje loutkové divadlo Zájemci si budou moci sami vyzkoušet zahrát divadlo.
Farmářské trhy startují již tuto sobotu Farmářské trhy startují již tuto sobotu Hned z trhů můžete vyrazit i na Masopust do Hornického muzea Příbram. Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede Gogolovu Ženitbu Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede Gogolovu Ženitbu Hlavní roli ztvárnila Kateřina Kaira Hrachovcová. Vstupenky na koncert Majka Spirita se začnou prodávat již zítra Vstupenky na koncert Majka Spirita se začnou prodávat již zítra Portál pribram.cz je mediálním partnerem celé akce. Masopust se chystá: V Hornickém muzeu vypukne již příští sobotu Masopust se chystá: V Hornickém muzeu vypukne již příští sobotu Masopustní veselí vypukne 4. března od 10 hodin. Vstupné je za symbolickou korunu. Příští týden začíná v Příbrami výstava Czech press photo Příští týden začíná v Příbrami výstava Czech press photo Výstava bude pro návštěvníky k dispozici celý měsíc. Ve věku 97 let zemřel František Miška, působil i v příbramském divadle Ve věku 97 let zemřel František Miška, působil i v příbramském divadle František Miška byl v letech 2003 – 2006 uměleckým šéfem příbramského divadla. Proměň se ve spisovatele a vyhraj literární soutěž Proměň se ve spisovatele a vyhraj literární soutěž Soutěž je rozdělena hned do tří věkových kategorií. Dnes startuje divadelní anketa Dnes startuje divadelní anketa Hned po Příbrami a okolí jezdí nejvíce návštěvníků do divadla z Prahy. Albína Houšková: Dáma, která drží prst na tepu Festivalu Antonína Dvořáka Albína Houšková: Dáma, která drží prst na tepu Festivalu Antonína Dvořáka Festival je největší akcí tohoto typu v našem městě. ROZHOVOR Dobříšské muzeum chystá výstavu o módě 80. let 19. století Dobříšské muzeum chystá výstavu o módě 80. let 19. století Muzeum přibližuje zejména tradici místní rukavičkářské výroby.
Nestihli jste divadelní ples? Připomeňte si ho alespoň ve videu Nestihli jste divadelní ples? Připomeňte si ho alespoň ve videu Divadelní ples patří na vrchol příbramské společenské sezóny. Příbramské divadlo sází na koncerty, pozvalo Dyka nebo Katapult Příbramské divadlo sází na koncerty, pozvalo Dyka nebo Katapult Během tří měsíců se v divadle uskuteční 11 koncertů Jedničkáři budou mít v úterý kino za korunu Jedničkáři budou mít v úterý kino za korunu Promítaná pohádka je dokonce ve 3D. Posilami příbramského divadla jsou Ligač a Timková Posilami příbramského divadla jsou Ligač a Timková Pro oba herce se jedná o první angažmá. I vězni mohou mít duši umělce I vězni mohou mít duši umělce V příbramské galerii budou vystavovat vězni z příbramské věznice. Příbramské muzeum navštívilo 128.000 lidí, meziročně o tisíc více Příbramské muzeum navštívilo 128.000 lidí, meziročně o tisíc více Muzeum organizuje i výstavy v zahraničí. Plánujete letos akci, která naruší noční klid? Nahlaste jí už teď Plánujete letos akci, která naruší noční klid? Nahlaste jí už teď Náměty radnice přijímá do konce února tohoto roku. Dobříš chystá stavbu spolkového domu za 30 až 40 milionů korun Dobříš chystá stavbu spolkového domu za 30 až 40 milionů korun Plány byly připravovány již za minulého vedení. TV pribram.cz: v Březnickém Špejcharu vystoupili Vojtaano a Lukemo TV pribram.cz: v Březnickém Špejcharu vystoupili Vojtaano a Lukemo VOJTAANO (Vojta Záveský) a LUKEMO (Lukáš Vyhnal) oba s osobním vztahem k Příbrami či … TV Příbram.cz Nevíte co podniknout o Vánocích? Máme pár tipů Nevíte co podniknout o Vánocích? Máme pár tipů Především si užijte chvíle se svými blízkými.
1 2 3 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 49 50 51


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2024 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies