vývoj COVID-19
21. 1. 2021
Bezděkov 4
Bohostice 6
Bohutín 11
Borotice 6
Březnice 46
Buková u Pb 9
Bukovany 2
Čenkov 4
Cetyně 2
Chotilsko 5
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 9
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 1
Dobříš 110
Dolní Hbity 16
Drahenice 1
Drahlín 14
Drásov 5
Drevníky 1
Dubenec 5
Dublovice 7
Dubno 2
Háje 8
Hluboš 3
Hlubyně 2
Hřiměždice 9
Hudčice 2
Hvožďany 13
Jablonná 6
Jesenice 11
Jince 16
Kamýk n. V. 8
Klučenice 8
Kňovice 1
Korkyně 3
Kosova H. 7
Kotenčice 1
Koupě 2
Kozárovice 3
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 4
Lazsko 3
Lešetice 3
Lhota u Pb 5
M. Hraštice 15
Milín 28
Modřovice 1
Mokrovraty 16
Nalžovice 6
Narysov 7
Nechvalice 12
Nečín 6
Nedrahovice 4
Nepomuk 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 5
Nové Dvory 7
Nový Knín 18
Občov 4
Obecnice 23
Obořiště 10
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 4
Ouběnice 2
Petrovice 17
Pičín 6
Počaply 2
Počepice 4
Podlesí 15
Příbram 317
Příčovy 4
Prosen. L. 1
Radětice 1
Rosovice 7
Rožmitál p. T. 46
Sádek 4
Sedlčany 42
Sedlec-Prč. 33
Smolotely 5
Solenice 15
Stará Huť 8
Štětkovice 2
Svaté Pole 2
Svatý Jan 4
Svojšice 3
Tochovice 18
Třebsko 9
Trhové Dušníky 1
Tušovice 1
Velká Lečice 1
Věšín 6
Višňová 7
Volenice 6
Voznice 7
Vrančice 1
Vranovice 4
Vševily 2
Vys. Chlumec 5
Vysoká u Příbramě 3
Zalužany 8
Zduchovice 1
Slaba: Zákaz pořádání jakýchkoli akcí byl pro nás zdrcující

8. ledna 2021   (17:48)
Slaba: Zákaz pořádání jakýchkoli akcí byl pro nás zdrcující

Život v SZM se nezastavil, i v roce 2020 se udělalo spoustu práce.


Na první pohled by se mohlo zdát, že díky koronaviru zůstal život stát. Když se ale ohlédneme za celým rokem, situace není tak černobílá. V létě se konaly sportovní i hudební akce, tábory a animační programy, investovalo se mimo jiné do údržby a větších oprav.

Než nastoupila první vlna pandemie koronaviru a bylo potřeba v zájmu bezpečí obyvatel uzavřít mimo jiné i střediska Sportovního zařízení města Příbram, stihly se tradiční akce jako Rodinný den v Aquaparku, jarní sportovní tábor nebo Týden hokeje na Zimním stadionu, kde například také vzniklo zcela nové SeZaM bistro umístěné pod tribunou velké haly. 
V době uzavření středisek probíhaly opravné práce, na které bylo potřeba více času a za provozu nebylo možné je stoprocentně realizovat. Tak se Aquapark dočkal opravy dna bazénu, které prosakovalo, opravy omítek, silikonů, dlaždic a dalších oprav. Na Zimním stadionu byly zase nově nabílené a nalajnované podklady obou ledových ploch a proběhla důkladná údržba zařízení. Vzhledem k jarnímu uzavření sauny, která bývá v tomto období značně využívána, běžel její provoz celý červen, kdy bývá za standardních podmínek uzavřena. „Údržbu a odstávku jsme v té době měli za sebou a tudíž jsme se rozhodli saunu otevřít i v červnu, která za běžného provozu bývá vyhrazena právě pro odstávku z důvodu nejmenší návštěvnosti. Nyní jsme saunu otevřeli i v tomto slabším měsíci, aby mohli návštěvníci využívat po pauze co nejvíce našich služeb,“ vysvětluje Slaba. Z toho samého důvodu byl předčasně otevřen i venkovní bazén, a to hned, jak to bylo možné. Otevřeno bylo už koncem května.
„Z jarního „lockdownu“ se nám naštěstí povedlo vyškrábat ještě před zahájením letní sezony, a tak jsme pro návštěvníky mohli uspořádat akce jako Timbresports závody ve sportovním dřevorubectví, noční golf, Mermaiding plavání s monoploutví, tři večery s pivovarem a další hudební akce se skupinami Blue Vibes, JEN MY nebo Vosí hnízdo, Eviwat a Chilliguns v rámci Rokového konce prázdnin na Nováku,“ říká ředitel SZM Jan Slaba.

Vzkříšení se dočkalo také promítání v letním kině. Navštívit některý z deseti nabízených filmových večerů ven na čerstvý vzduch s příjemnou a nezapomenutelnou atmosférou přišlo za léto kolem 1400 návštěvníků. V areálu Nového rybníka proběhly také další akce kulturního i sportovního rázu, jako například Čsob Na Zdraví workout tour powered by Spartan, Piknik na Nováku, koncert Leoše Mareše, Repre skate tour ve skateparku, HDC street hockey 2020 na víceúčelovém hřišti, Příbramský triatlon, běh města Příbrami nebo projekt Na hřišti to žije, jehož program probíhal několikrát na hřišti pod Svatou Horou i na Nováku. Díky rozvolnění protiepidemiologických opatření se mohly konat i všechny tři termíny letního sportovního tábora SZM, který je každoročně velmi oblíbený a konalo se i letní veřejné bruslení.

Letošní investice byly díky koronaviru sice značně „osekané“, přesto však v SZM Příbram vzniklo mnoho zajímavých počinů, zejména pak v areálu Nového rybníka. Bylo například vybudováno litorální pásmo, které mimo jiné přispívá k lepší kvalitě vody, která byla celé letošní léto hodnocena jako vhodná ke koupání a kvalitu si udržela až do poloviny září. Došlo také k opravě vodní skluzavky a umístění nové „suché“ skluzavky u SeZaM bistra, dovybavení bistra inventářem a ozvučením, vybudován byl vstup do vody pro imobilní, včetně investice do vodního lehátka. Vznikla dobrodružně naučná stezka litorálem a lávka na ostrůvek byla pro větší komfort rozšířena. Jedním z větších projektů byla hobití vesnička, která vznikla namísto původně plánované perníkové chaloupky, která měla stát o kousek dál, na místě bývalého „spodního“ občerstvení. Tento prostor byl po úvaze využit pro jiné účely, konkrétně jako zázemí pro další letošní novinku, a to Animační programy, v rámci kterých si děti celé léto vytvářely nejrůznější výrobky, společně sportovaly a poznávaly celý areál Nového rybníka.

Pod záštitou animáků z animačních programů se také pořádaly středeční minidisco nebo závěrečný karneval v Junior klubu, který se konal jako jedna z prvních akcí v novém Junior klubu, hned po oficiální otvíračce.
Ještě před otevřením Junior klubu, což bylo další velkou událostí letošního roku, bylo v budově zprovozněno občerstvení SeZaM bistro SZM Příbram s výdejovým okénkem pro inline dráhu. V letošní letní sezóně vznikl také nový promo klip areálu Nový rybník a na jaře 2021 se chystají další prezentační videa a propagační materiály. V areálu jsou pro návštěvníky nové rozcestníky a orientační dřevěná mapa v SeZaM bistru.
 
Na zimním stadionu a na plaveckém bazénu probíhaly spíše investice do technologií a oprav, které pro běžného zákazníka nejsou na první pohled vždy zcela viditelné. Dále bylo upraveno okolí budov Zimního stadionu, vznikly nové záhony a okrasné ostrůvky a na plavecký bazén byly zakoupeny nové plavecké dráhy.
 
„Podzimní vlna pandemie, která se s krátkou pauzou přesunula až do zimy, už nám vzala o něco více. Druhé uzavření všech provozů, včetně občerstvení a zákazu pořádání jakýchkoli akcí, nejen kulturních ale i sportovních, pro nás bylo zdrcující. Přesto jsme se naše služby snažili transformovat, jak jen to šlo, a tak jste si mohli například na městských trzích a na náměstí TGM zakoupit naše podzimní a zimní dekorace, SeZaM bistro zase peklo vánoční cukroví na objednávku,“ říká Slaba. Návštěvníci přišli o zimní akce jako Čertovský Novák, předadvent nebo bruslení s Mikulášem, volejbalové a hokejové zápasy či veřejné bruslení.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
SZM
foto: Jakub Pečenka

autor: Jakub Pečenka

Další články

Buďte nám věrní a po koronaviru opět přijďte, píše příbramský Sokol svým členům Buďte nám věrní a po koronaviru opět přijďte, píše příbramský Sokol svým členům V dopise zaslaném cvičencům a jejich rodičům tělovýchovná organizace vyčísluje loňskou ztrátu na více než jeden milion korun. Ztrátovost musí příbramský Sokol řešit úvěrem. 21. ledna 2021   (17:04) Lidé vzali příbramské lékárny útokem a vykoupili respirátory Lidé vzali příbramské lékárny útokem a vykoupili respirátory Příbramská policie obvinila muže z prodeje drog, hrozí mu 10 let Příbramská policie obvinila muže z prodeje drog, hrozí mu 10 let Mladík drogy prodával především v okolí Dobříše a Sedlčan. 21. ledna 2021   (12:16) Další příbramský „expert“ si neuvědomil, že po krádeži jsou vidět ve sněhu stopy Další příbramský „expert“ si neuvědomil, že po krádeži jsou vidět ve sněhu stopy Za ukradená lízátka a krmení pro psy může skončit až na osm let ve vězení. 21. ledna 2021   (10:52) Bilance CHKO Brdy 2020: Naučná stezka na Jordánu nebo nové biotopy pro obojživelníky Bilance CHKO Brdy 2020: Naučná stezka na Jordánu nebo nové biotopy pro obojživelníky V Brdech i v roce 2020 pokračovaly pravidelné aktivity – pastva, sečení či výsadba. Pozornosti neunikly invazní druhy ryb a mývalové. Správa Chráněné krajinné oblasti Brdy vyčíslila náklady na téměř pět a půl milionu korun. 21. ledna 2021   (08:49) Přibližně každý třetí. Taková je úspěšnost pro přijetí na osmiletá gymnázia v Dobříši a Příbrami Přibližně každý třetí. Taková je úspěšnost pro přijetí na osmiletá gymnázia v Dobříši a Příbrami Školy lépe poznáte na Facebooku nebo díky virtuální prohlídce. Termín pro podání přihlášky ke studiu na gymnáziích končí 1. března. 21. ledna 2021   (06:32) Příbram darovala Budějovicím penaltu a o gól prohrála Příbram darovala Budějovicím penaltu a o gól prohrála "Z naší strany to byla v některých případech nezodpovědnost hráčů a třeba u Kingueho to nebylo poprvé. Chyby k fotbalu patří, ale někdy je třeba vlastní ego podřídit mužstvu," řekl po utkání trenér Příbrami Pavel Horváth. 20. ledna 2021   (20:17) Glosa: Někdy taková menší bouřka pročistí vzduch a lépe se dýchá Glosa: Někdy taková menší bouřka pročistí vzduch a lépe se dýchá "Dovolte mi krátkou glosu k pondělnímu zastupitelstvu. Píši ji s odstupem dvou dnů, ve chvíli, kdy už snad ty největší emoce opadly a ukazatele politického klimatu v našem městě se vrátily do běžných hodnot," říká starosta Příbrami Jan Konvalinka. 20. ledna 2021   (18:27) Příbram rozšířila informační systém pro návštěvníky města Příbram rozšířila informační systém pro návštěvníky města Ve městě přibylo šest pultových informačních panelů s mapou a fotografiemi a dvě informační tabule. Radnice je dala osadit u kostela svatého Jakuba na náměstí T. G. Masaryka, u Zámečku-Ernestina, poblíž Arnoštových sadů, v Jiráskových sadech, na rohu ulic V Brance a Dlouhé, u kulturního domu a u vstupu na hřbitov z parku V Zátiší. 20. ledna 2021   (16:49)
Další důležitá stopa k dopadení žhářů pizzerie v Příbrami. Na videu jsou vidět oba pachatelé Další důležitá stopa k dopadení žhářů pizzerie v Příbrami. Na videu jsou vidět oba pachatelé
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz