Tradiční hasičské klání osvěží soutěž MISS hasička
10. července 2025 (18:10)
foto: Poháry pro vítěze. / M. Junková / se souhlasem
V sobotu 12. července se bude konat již 32. ročník soutěže v požárním útoku o Pohár zasloužilých členů SDH Hřiměždice připomíná nejen hasičskou zdatnost, ale také památku významných osobností sboru. Akce tradičně nabízí napětí na trati, putovní poháry i recesní MISS hasičku.
Pohár zasloužilých členů SDH Hřiměždice je každoroční soutěž v požárních útocích, která se koná na počest významných členů sboru, jež od roku 1950 zastávali nejvyšší funkce a to Jana Gorenčíka, Ladislava Krejčíka, Karla Kasu a Antonína Štveráka. První, tzv. nultý ročník, se odehrál 11. září 1993, a letos soutěž slaví už 32. pokračování. Během let se v „hasičském nebi“ objevila řada dalších osobností, které přispěly k rozvoji hasičského života v Hřiměždicích.
Soutěžní klání je rozděleno do kategorií mužů a žen, přičemž družstva mohou závodit s klasickou PS 12 nebo historickou PS 8. Každý tým má dva pokusy, přičemž do výsledků se započítává lepší čas. Nejrychlejší tři družstva obdrží poháry, a vítězové v kategorii PS 12 si navíc odnesou putovní pohár, který musí po roce opět vrátit. Díky štědrým sponzorům se žádné družstvo nevrací domů s prázdnou. Každý tým získává „tekutou“ odměnu dle vlastního výběru.
Neoddělitelnou součástí soutěže je také recesní disciplína MISS hasička. V té se soutěžící dívky potýkají nejen s úkoly po cestě, ale hlavně s vodní lázní protože musí v kádi s vodou najít pivo, které následně vypije jejich pomocník. Ten je pak musí dopravit co nejrychleji do cíle. Vyhrává ta, která zvládne trať v nejkratším čase.
Pohár zasloužilých členů SDH Hřiměždice tak každoročně spojuje tradici, soutěživost i nadsázku. A hlavně utužuje komunitního ducha mezi hasiči a jejich příznivci.
Neoddělitelnou součástí soutěže je také recesní disciplína MISS hasička. V té se soutěžící dívky potýkají nejen s úkoly po cestě, ale hlavně s vodní lázní protože musí v kádi s vodou najít pivo, které následně vypije jejich pomocník. Ten je pak musí dopravit co nejrychleji do cíle. Vyhrává ta, která zvládne trať v nejkratším čase.
Pohár zasloužilých členů SDH Hřiměždice tak každoročně spojuje tradici, soutěživost i nadsázku. A hlavně utužuje komunitního ducha mezi hasiči a jejich příznivci.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Anna Svobodová
Související
•Letní zážitky v Podbrdském muzeu: Čtení pod lavicí, pátrací hra a knižní iluminace
•Pověst o Fabiánovi žije. Víte, kde hledat ducha Brd?
Další články
Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu.
Možná jste si mysleli, že vás vychovali hlavně rodiče.
Věda ale ukazuje, že skutečný …
LIFESTYLE
Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková
Areál Nový rybník v Příbrami hostil o víkendu jeden z vrcholů domácí triatlonové …
SPORT
DIAMO, státní podnik, odštěpný závod Příbram vyhlašuje VEŘEJNOU SOUTĚŽ O NEJVHODNĚJŠÍ NABÍDKU
Předmětem prodeje je soubor nemovitostí nacházející se v lokalitě mezi ulicemi Anenská …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V Orlově vzniká exkluzivní projekt deseti vil. Moderní bydlení na prahu Brd láká výhledy i klidem
V Orlově u Příbrami startuje nový rezidenční projekt Vily Orlov 10, za kterým stojí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Převaláci zamířili zpět do Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport
Další krok v návratu koní Převalského do volné přírody se uskutečnil v neděli 31. …
ZAJÍMAVOSTI
Silmet Rally hýbe Příbramí: Město přebírá záštitu nad 45. ročníkem.
Město Příbram převzalo oficiální záštitu nad jubilejním 45. ročníkem Silmet Rally …
SPORT
SK Spartak Příbram slaví historický postup do divize. Po 70 letech je zpátky mezi elitou krajského fotbalu
Fotbalová Příbram má důvod k velkým oslavám. SK Spartak Příbram po dlouhých 70 letech …
SPORT
Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice
Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice. Nahradí …
ZDRAVOTNICTVÍ
Trendy bizár jídla: když jídlo přestává být jen jídlo
V posledních letech je čím dál víc vidět jeden výrazný posun: jídlo už dávno není jen …
LIFESTYLE
Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera
Po sobotním bouřlivém počasí, které se prohnalo částečně i naším regionem, můžeme …
AKTUALIZOVÁNO




