vývoj COVID-19
14. 4. 2021
Bohutín 21
Březnice 26
Buková u Pb 2
Bukovany 1
Čenkov 1
Cetyně 1
Chraštice 1
Čím 1
Dobříš 77
Dolní Hbity 12
Drahenice 1
Drahlín 2
Drhovy 4
Dubenec 4
Dublovice 10
Háje 1
Hluboš 6
Hlubyně 2
Hřiměždice 7
Hudčice 2
Hvožďany 5
Jablonná 2
Jesenice 1
Jince 12
Kamýk n. V. 17
Kosova H. 4
Kotenčice 1
Kozárovice 3
Krásná H. 17
Křepenice 1
Křešín 1
Láz 6
Lazsko 1
Lešetice 1
Lhota u Pb 2
M. Hraštice 7
Milešov 4
Milín 30
Mokrovraty 2
Nalžovice 7
Nechvalice 2
Nečín 10
Nedrahovice 4
Nepomuk 1
Nestrašovice 2
Nová Ves p. P. 8
Nový Knín 18
Občov 3
Obecnice 20
Obořiště 6
Obory 1
Ostrov 1
Ouběnice 1
Petrovice 7
Pičín 3
Počepice 1
Podlesí 1
Příbram 289
Radětice 1
Rosovice 2
Rožmitál p. T. 36
Sedlčany 71
Sedlec-Prč. 16
Sedlice 1
Solenice 1
Stará Huť 14
Starosedlský H. 3
Svaté Pole 2
Svatý Jan 6
Tochovice 1
Třebsko 1
Trhové Dušníky 1
Věšín 1
Višňová 7
Volenice 2
Voznice 1
Vranovice 3
Vys. Chlumec 1
Vysoká u Pb 2
Zalužany 1
Zduchovice 3
Galerie je otevřena. V prosinci ukáže betlémy a virtuální realitu

6. prosince 2020   (15:24)
Další 3 fotografie v galeriiGalerie je otevřena. V prosinci ukáže betlémy a virtuální realitu

V Galerii Františka Drtikola je opět zpřístupněna stálá expozice. Od soboty můžete navštívit výstavu betlémů, 15. prosince přivítá návštěvníky nový prostor s virtuální realitou.


„V neděli 30. listopadu jsme se dozvěděli, že můžeme otevřít a v pondělí okamžitě nastoupil tým z Hornického muzea a začal instalovat každoročně uváděnou výstavu betlémů,“ sdělil ředitel Galerie Františka Drtikola Jan Freiberg. Výstava „Příbramské betlémy – tradiční i netradiční“ je otevřena od soboty 5. prosince, tedy o dva dny dříve, než bylo plánováno. „Návštěvníci tak mohou již o prvním prosincovém víkendu zažít vánoční atmosféru v naší galerii,“ dodal Jan Freiberg. Od čtvrtka 3. prosince je zpřístupněna stálá Drtikolova expozice. Lidé se zde navíc budou moci seznámit s vizí změny v expozici a s plány na její přestavbu od architektů Michaely a Františka Košařových.
 

Návštěvníky čeká také úplná novinka. „Nový výstavní prostor virtuální reality Měkká aréna bude otevřen v úterý 15. prosince. Současně s ním představíme v prvním patře galerie výstavu malířů Josefa Bolfa a Daniela Vlčka, která s virtuální realitou bezprostředně souvisí,“ prozradil Jan Freiberg.
 
Oba zmiňovaní umělci poskytli před několika lety svá díla jako inspiraci pro virtuální realitu. S architektem a 3D designérem Vojtěchem Radou, který je autorem virtuálních děl a interiérové podoby expozice v příbramské galerie, se pak na jejím vzniku rovněž podíleli. Divákům tak chce galerie přiblížit nejen práci současných českých malířů, ale také propojování tradičních forem výtvarného umění se současnými technologiemi. Aktuálně se finalizuje výstavní prostor a obrazovou ochutnávku nové expozice přinášíme ve fotogalerii v podobě vizualizací.
 
Galerie musí nadále dodržovat pokyny týkající se zodpovědného chování návštěvníků a omezení kapacity. Podle Jana Freiberga ale zatím na provozní omezení neexistují logické pokyny: „Pro návštěvy a prohlídky muzeí, galerií a výstavních prostor smí být využito nejvýše 25 procent kapacity z maximálního možného počtu návštěvníků v jeden čas. To nedává smysl, protože maximální počet diváků galerie by hypoteticky mohl být v menších stovkách, a dodržená čtvrtina by určitě překračovala bezpečné množství lidí.“
 

Galerie se proto bude držet obligátních patnácti metrů čtverečných na osobu uplatňovaných například v obchodech. Situaci budou monitorovat zaměstnanci galerie. Z pochopitelných důvodů se nebudou konat vernisáže výstav.
 

Fotogalerie

Galerie je otevřena. V prosinci ukáže betlémy a virtuální realitu () Galerie je otevřena. V prosinci ukáže betlémy a virtuální realitu (1) Galerie je otevřena. V prosinci ukáže betlémy a virtuální realitu (2)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
vizualizace: Vojtěch Rada a GFD Příbram

autor: Magdalena Rezková

Další články

U Dublovic skončilo auto v příkopu, pro těžce zraněného muže letěl vrtulník U Dublovic skončilo auto v příkopu, pro těžce zraněného muže letěl vrtulník Zjišťujeme veškeré okolnosti, taktéž prověřujeme, kdo vozidlo řídil, řekla pribram.cz … Den Země Příbram podpoří víkendovou úklidovou akcí Den Země Příbram podpoří víkendovou úklidovou akcí Místa na odkládání pytlů s odpadem budou na vytipovaných trasách přímo u samotných … Kultura prozatím žije online, čeká nás Jukebox z Junioru nebo projekt Příbram v Podcastu Kultura prozatím žije online, čeká nás Jukebox z Junioru nebo projekt Příbram v Podcastu Situace nám stále nedovoluje setkávání při kulturních akcích, a tak Městské kulturní … Stav hromadného postižení platí už jen ve dvou středočeských nemocnicích Stav hromadného postižení platí už jen ve dvou středočeských nemocnicích Většina nemocnic v regionu jej zrušila, pacientů s covidem ubylo. S testy školákům pomáhají učitelé i rodiče S testy školákům pomáhají učitelé i rodiče První samoodběr si již část žáků prvního stupně základních škol vyzkoušela. Testovat … Na Rynečku se začne stavět bytový dům, známe podrobnosti Na Rynečku se začne stavět bytový dům, známe podrobnosti Stavba by měla být zahájena v létě, první majitelé se nastěhují za dva roky. Příbramští atleti trénují „na koleně“. Díky novému stadionu by zvládli všechny disciplíny a zdvojnásobili počet členů Příbramští atleti trénují „na koleně“. Díky novému stadionu by zvládli všechny disciplíny a zdvojnásobili počet členů „Trénujeme v omezeném režimu,“ říká Petr Vocílka z klubu SK Sporting Příbram, který v … Zdrogovaný cyklista skončil po střetu s autobusem v nemocnici Zdrogovaný cyklista skončil po střetu s autobusem v nemocnici Policisté šetří okolnosti dopravní nehody v Tochovicích na Příbramsku. Žáci se budou před zkouškami testovat, při nich budou povinné roušky Žáci se budou před zkouškami testovat, při nich budou povinné roušky Podmínkou účasti u zkoušek bude potvrzení o negativním testu na covid-19 z posledních …
Během čtyř dnů kdosi na Příbramsku odcizil osm jízdních kol Během čtyř dnů kdosi na Příbramsku odcizil osm jízdních kol Policisté apelují na cyklisty, aby dbali na zabezpečení svých jízdních kol.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz