vývoj COVID-19
24. 2. 2021
Bohutín 12
Borotice 4
Březnice 64
Buková u Pb 1
Bukovany 7
Čenkov 5
Cetyně 1
Chotilsko 6
Chrást 1
Chraštice 2
Čím 1
Dlouhá Lhota 7
Dobříš 111
Dolní Hbity 5
Drahenice 2
Drahlín 5
Drásov 2
Drevníky 2
Drhovy 6
Dublovice 6
Dubno 8
Háje 12
Hluboš 7
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 6
Hudčice 8
Hvožďany 9
Jablonná 8
Jesenice 6
Jince 25
Kamýk n. V. 17
Klučenice 5
Kňovice 4
Kosova H. 13
Krásná H. 7
Křepenice 2
Křešín 1
Láz 5
Lazsko 6
Lešetice 1
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 13
Milešov 5
Milín 27
Modřovice 1
Mokrovraty 20
Nalžovice 12
Narysov 5
Nechvalice 7
Nečín 8
Nedrahovice 4
Nová Ves p. P. 16
Nové Dvory 4
Nový Knín 36
Obecnice 28
Obořiště 2
Ohrazenice 1
Osečany 5
Ostrov 3
Ouběnice 3
Pečice 9
Petrovice 10
Pičín 5
Počepice 6
Podlesí 12
Příbram 446
Prosen. L. 17
Řadíč 3
Rosovice 5
Rožmitál p. T. 23
Rybníky 3
Sádek 4
Sedlčany 66
Sedlec-Prč. 34
Sedlice 2
Solenice 7
Stará Huť 19
Štětkovice 3
Suchodol 1
Svaté Pole 15
Svatý Jan 3
Svojšice 4
Tochovice 3
Třebsko 5
Trhové Dušníky 1
Tušovice 2
Velká Lečice 2
Věšín 8
Višňová 10
Volenice 8
Voznice 7
Vrančice 3
Vranovice 1
Vševily 1
Vys. Chlumec 11
Vysoká u Příbramě 1
Zalužany 1
Zbenice 4
Zduchovice 7

Galerie je otevřena. V prosinci ukáže betlémy a virtuální realitu

6. prosince 2020   (15:24)
Další 3 fotografie v galeriiGalerie je otevřena. V prosinci ukáže betlémy a virtuální realitu

V Galerii Františka Drtikola je opět zpřístupněna stálá expozice. Od soboty můžete navštívit výstavu betlémů, 15. prosince přivítá návštěvníky nový prostor s virtuální realitou.


„V neděli 30. listopadu jsme se dozvěděli, že můžeme otevřít a v pondělí okamžitě nastoupil tým z Hornického muzea a začal instalovat každoročně uváděnou výstavu betlémů,“ sdělil ředitel Galerie Františka Drtikola Jan Freiberg. Výstava „Příbramské betlémy – tradiční i netradiční“ je otevřena od soboty 5. prosince, tedy o dva dny dříve, než bylo plánováno. „Návštěvníci tak mohou již o prvním prosincovém víkendu zažít vánoční atmosféru v naší galerii,“ dodal Jan Freiberg. Od čtvrtka 3. prosince je zpřístupněna stálá Drtikolova expozice. Lidé se zde navíc budou moci seznámit s vizí změny v expozici a s plány na její přestavbu od architektů Michaely a Františka Košařových.
 

Návštěvníky čeká také úplná novinka. „Nový výstavní prostor virtuální reality Měkká aréna bude otevřen v úterý 15. prosince. Současně s ním představíme v prvním patře galerie výstavu malířů Josefa Bolfa a Daniela Vlčka, která s virtuální realitou bezprostředně souvisí,“ prozradil Jan Freiberg.
 
Oba zmiňovaní umělci poskytli před několika lety svá díla jako inspiraci pro virtuální realitu. S architektem a 3D designérem Vojtěchem Radou, který je autorem virtuálních děl a interiérové podoby expozice v příbramské galerie, se pak na jejím vzniku rovněž podíleli. Divákům tak chce galerie přiblížit nejen práci současných českých malířů, ale také propojování tradičních forem výtvarného umění se současnými technologiemi. Aktuálně se finalizuje výstavní prostor a obrazovou ochutnávku nové expozice přinášíme ve fotogalerii v podobě vizualizací.
 
Galerie musí nadále dodržovat pokyny týkající se zodpovědného chování návštěvníků a omezení kapacity. Podle Jana Freiberga ale zatím na provozní omezení neexistují logické pokyny: „Pro návštěvy a prohlídky muzeí, galerií a výstavních prostor smí být využito nejvýše 25 procent kapacity z maximálního možného počtu návštěvníků v jeden čas. To nedává smysl, protože maximální počet diváků galerie by hypoteticky mohl být v menších stovkách, a dodržená čtvrtina by určitě překračovala bezpečné množství lidí.“
 

Galerie se proto bude držet obligátních patnácti metrů čtverečných na osobu uplatňovaných například v obchodech. Situaci budou monitorovat zaměstnanci galerie. Z pochopitelných důvodů se nebudou konat vernisáže výstav.
 

Fotogalerie

Galerie je otevřena. V prosinci ukáže betlémy a virtuální realitu () Galerie je otevřena. V prosinci ukáže betlémy a virtuální realitu (1) Galerie je otevřena. V prosinci ukáže betlémy a virtuální realitu (2)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
vizualizace: Vojtěch Rada a GFD Příbram

autor: Magdalena Rezková

Další články

Příbramští hasiči hledají posily do svých řad Příbramští hasiči hledají posily do svých řad Územní odbor Příbram hledá zájemce do služebního poměru na pozici Hasič, Hasič – … Středočeští hasiči se podílejí na distribuci respirátorů Středočeští hasiči se podílejí na distribuci respirátorů Následně budou respirátory distribuovány přímo do jednotlivých škol Středočeského … Nastane tvrdý lockdown? Vláda chystá další zpřísnění Nastane tvrdý lockdown? Vláda chystá další zpřísnění Studenti se do škol začátkem března pravděpodobně nevrátí. Cesta do školy: Polovina dětí z Příbramska ji zvládne pěšky a do deseti minut Cesta do školy: Polovina dětí z Příbramska ji zvládne pěšky a do deseti minut Šetření mezi žáky ve věku od devíti do patnácti let v projektu Minisčítání 2020 … Hasiči vyjížděli k požáru soudu, jednalo se o kouř z komína Hasiči vyjížděli k požáru soudu, jednalo se o kouř z komína Hasiči se s podobnými oznámeními občas setkávají. V sedlčanské škole se podle ředitele osvědčily PCR testy V sedlčanské škole se podle ředitele osvědčily PCR testy Sedlčanská škola chce pilotní projekt přesto dokončit a o získané poznatky se podělit … Podle vědců hrozí kolaps zdravotnictví a návrat dětí do škol za rok Podle vědců hrozí kolaps zdravotnictví a návrat dětí do škol za rok K zavřeným školám by se podle nich měly omezit podniky, průmysl a úplně zavřít … Rádi čtete a soutěžíte? Zkuste letos knižní výzvu Rádi čtete a soutěžíte? Zkuste letos knižní výzvu Knihovna Jana Drdy Příbram vyhlásila nové kolo celoroční čtenářské soutěže pro děti a … Respirátory jsou to nejmenší zlo. Pokud jsou lidé hovada, tak se můžeme těšit Respirátory jsou to nejmenší zlo. Pokud jsou lidé hovada, tak se můžeme těšit Zeptali jsme se několika obyvatel Příbrami, jak nové nařízení vítají, zda již …
Opilec si v Březnici „ustlal“ na silnici. Policisty ignoroval, na záchytce začal vyhrožovat Opilec si v Březnici „ustlal“ na silnici. Policisty ignoroval, na záchytce začal vyhrožovat Muž se dopustil čtyř přestupků, nyní mu hrozí pokuta dvacet tisíc.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz