vývoj COVID-19
21. 1. 2021
Bezděkov 4
Bohostice 6
Bohutín 11
Borotice 6
Březnice 46
Buková u Pb 9
Bukovany 2
Čenkov 4
Cetyně 2
Chotilsko 5
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 9
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 1
Dobříš 110
Dolní Hbity 16
Drahenice 1
Drahlín 14
Drásov 5
Drevníky 1
Dubenec 5
Dublovice 7
Dubno 2
Háje 8
Hluboš 3
Hlubyně 2
Hřiměždice 9
Hudčice 2
Hvožďany 13
Jablonná 6
Jesenice 11
Jince 16
Kamýk n. V. 8
Klučenice 8
Kňovice 1
Korkyně 3
Kosova H. 7
Kotenčice 1
Koupě 2
Kozárovice 3
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 4
Lazsko 3
Lešetice 3
Lhota u Pb 5
M. Hraštice 15
Milín 28
Modřovice 1
Mokrovraty 16
Nalžovice 6
Narysov 7
Nechvalice 12
Nečín 6
Nedrahovice 4
Nepomuk 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 5
Nové Dvory 7
Nový Knín 18
Občov 4
Obecnice 23
Obořiště 10
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 4
Ouběnice 2
Petrovice 17
Pičín 6
Počaply 2
Počepice 4
Podlesí 15
Příbram 317
Příčovy 4
Prosen. L. 1
Radětice 1
Rosovice 7
Rožmitál p. T. 46
Sádek 4
Sedlčany 42
Sedlec-Prč. 33
Smolotely 5
Solenice 15
Stará Huť 8
Štětkovice 2
Svaté Pole 2
Svatý Jan 4
Svojšice 3
Tochovice 18
Třebsko 9
Trhové Dušníky 1
Tušovice 1
Velká Lečice 1
Věšín 6
Višňová 7
Volenice 6
Voznice 7
Vrančice 1
Vranovice 4
Vševily 2
Vys. Chlumec 5
Vysoká u Příbramě 3
Zalužany 8
Zduchovice 1
Galerie je otevřena. V prosinci ukáže betlémy a virtuální realitu

6. prosince 2020   (15:24)
Další 3 fotografie v galeriiGalerie je otevřena. V prosinci ukáže betlémy a virtuální realitu

V Galerii Františka Drtikola je opět zpřístupněna stálá expozice. Od soboty můžete navštívit výstavu betlémů, 15. prosince přivítá návštěvníky nový prostor s virtuální realitou.


„V neděli 30. listopadu jsme se dozvěděli, že můžeme otevřít a v pondělí okamžitě nastoupil tým z Hornického muzea a začal instalovat každoročně uváděnou výstavu betlémů,“ sdělil ředitel Galerie Františka Drtikola Jan Freiberg. Výstava „Příbramské betlémy – tradiční i netradiční“ je otevřena od soboty 5. prosince, tedy o dva dny dříve, než bylo plánováno. „Návštěvníci tak mohou již o prvním prosincovém víkendu zažít vánoční atmosféru v naší galerii,“ dodal Jan Freiberg. Od čtvrtka 3. prosince je zpřístupněna stálá Drtikolova expozice. Lidé se zde navíc budou moci seznámit s vizí změny v expozici a s plány na její přestavbu od architektů Michaely a Františka Košařových.
 

Návštěvníky čeká také úplná novinka. „Nový výstavní prostor virtuální reality Měkká aréna bude otevřen v úterý 15. prosince. Současně s ním představíme v prvním patře galerie výstavu malířů Josefa Bolfa a Daniela Vlčka, která s virtuální realitou bezprostředně souvisí,“ prozradil Jan Freiberg.
 
Oba zmiňovaní umělci poskytli před několika lety svá díla jako inspiraci pro virtuální realitu. S architektem a 3D designérem Vojtěchem Radou, který je autorem virtuálních děl a interiérové podoby expozice v příbramské galerie, se pak na jejím vzniku rovněž podíleli. Divákům tak chce galerie přiblížit nejen práci současných českých malířů, ale také propojování tradičních forem výtvarného umění se současnými technologiemi. Aktuálně se finalizuje výstavní prostor a obrazovou ochutnávku nové expozice přinášíme ve fotogalerii v podobě vizualizací.
 
Galerie musí nadále dodržovat pokyny týkající se zodpovědného chování návštěvníků a omezení kapacity. Podle Jana Freiberga ale zatím na provozní omezení neexistují logické pokyny: „Pro návštěvy a prohlídky muzeí, galerií a výstavních prostor smí být využito nejvýše 25 procent kapacity z maximálního možného počtu návštěvníků v jeden čas. To nedává smysl, protože maximální počet diváků galerie by hypoteticky mohl být v menších stovkách, a dodržená čtvrtina by určitě překračovala bezpečné množství lidí.“
 

Galerie se proto bude držet obligátních patnácti metrů čtverečných na osobu uplatňovaných například v obchodech. Situaci budou monitorovat zaměstnanci galerie. Z pochopitelných důvodů se nebudou konat vernisáže výstav.
 

Fotogalerie

Galerie je otevřena. V prosinci ukáže betlémy a virtuální realitu () Galerie je otevřena. V prosinci ukáže betlémy a virtuální realitu (1) Galerie je otevřena. V prosinci ukáže betlémy a virtuální realitu (2)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
vizualizace: Vojtěch Rada a GFD Příbram

autor: Magdalena Rezková

Další články

Buďte nám věrní a po koronaviru opět přijďte, píše příbramský Sokol svým členům Buďte nám věrní a po koronaviru opět přijďte, píše příbramský Sokol svým členům V dopise zaslaném cvičencům a jejich rodičům tělovýchovná organizace vyčísluje loňskou ztrátu na více než jeden milion korun. Ztrátovost musí příbramský Sokol řešit úvěrem. 21. ledna 2021   (17:04) Lidé vzali příbramské lékárny útokem a vykoupili respirátory Lidé vzali příbramské lékárny útokem a vykoupili respirátory Příbramská policie obvinila muže z prodeje drog, hrozí mu 10 let Příbramská policie obvinila muže z prodeje drog, hrozí mu 10 let Mladík drogy prodával především v okolí Dobříše a Sedlčan. 21. ledna 2021   (12:16) Další příbramský „expert“ si neuvědomil, že po krádeži jsou vidět ve sněhu stopy Další příbramský „expert“ si neuvědomil, že po krádeži jsou vidět ve sněhu stopy Za ukradená lízátka a krmení pro psy může skončit až na osm let ve vězení. 21. ledna 2021   (10:52) Bilance CHKO Brdy 2020: Naučná stezka na Jordánu nebo nové biotopy pro obojživelníky Bilance CHKO Brdy 2020: Naučná stezka na Jordánu nebo nové biotopy pro obojživelníky V Brdech i v roce 2020 pokračovaly pravidelné aktivity – pastva, sečení či výsadba. Pozornosti neunikly invazní druhy ryb a mývalové. Správa Chráněné krajinné oblasti Brdy vyčíslila náklady na téměř pět a půl milionu korun. 21. ledna 2021   (08:49) Přibližně každý třetí. Taková je úspěšnost pro přijetí na osmiletá gymnázia v Dobříši a Příbrami Přibližně každý třetí. Taková je úspěšnost pro přijetí na osmiletá gymnázia v Dobříši a Příbrami Školy lépe poznáte na Facebooku nebo díky virtuální prohlídce. Termín pro podání přihlášky ke studiu na gymnáziích končí 1. března. 21. ledna 2021   (06:32) Příbram darovala Budějovicím penaltu a o gól prohrála Příbram darovala Budějovicím penaltu a o gól prohrála "Z naší strany to byla v některých případech nezodpovědnost hráčů a třeba u Kingueho to nebylo poprvé. Chyby k fotbalu patří, ale někdy je třeba vlastní ego podřídit mužstvu," řekl po utkání trenér Příbrami Pavel Horváth. 20. ledna 2021   (20:17) Glosa: Někdy taková menší bouřka pročistí vzduch a lépe se dýchá Glosa: Někdy taková menší bouřka pročistí vzduch a lépe se dýchá "Dovolte mi krátkou glosu k pondělnímu zastupitelstvu. Píši ji s odstupem dvou dnů, ve chvíli, kdy už snad ty největší emoce opadly a ukazatele politického klimatu v našem městě se vrátily do běžných hodnot," říká starosta Příbrami Jan Konvalinka. 20. ledna 2021   (18:27) Příbram rozšířila informační systém pro návštěvníky města Příbram rozšířila informační systém pro návštěvníky města Ve městě přibylo šest pultových informačních panelů s mapou a fotografiemi a dvě informační tabule. Radnice je dala osadit u kostela svatého Jakuba na náměstí T. G. Masaryka, u Zámečku-Ernestina, poblíž Arnoštových sadů, v Jiráskových sadech, na rohu ulic V Brance a Dlouhé, u kulturního domu a u vstupu na hřbitov z parku V Zátiší. 20. ledna 2021   (16:49)
Další důležitá stopa k dopadení žhářů pizzerie v Příbrami. Na videu jsou vidět oba pachatelé Další důležitá stopa k dopadení žhářů pizzerie v Příbrami. Na videu jsou vidět oba pachatelé
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz