29. 9. svátek má Michal

Skupina Wohnout rozproudila fanoušky na dálku

7. prosince 2020   (06:19)

Jan Homola a Jiří Zemánek nám poskytli exkluzivní rozhovor. V Hornickém muzeu Příbram kapela uskutečnila online koncert a oslavila tak druhou adventní neděli.


Jedna z předních českých hudebních kapel zavítala na druhou adventní neděli do Příbrami. Skupina Wohnout zahrála v online přenosu to nejlepší, co na svém seznamu má. Spolu s jejich koncertem proběhla i prezentace nové knihy historika a ředitele muzea Josefa Velfla s názvem „Památky Příbrami v obrazech“.

Zvuky bubnů, melodická kytara, baskytara a energický zpěv rozezněl stylový prostor Hornického muzea Příbram, konkrétně strojovnu dolu Anna. Samozřejmě zazněla i jejich nejznámější píseň Svaz českých bohémů, která před několika lety trhala rekordy v českých hitparádách a je nedílnou součástí snad každé české párty. I příbramská Anna poznala, jaké to je, když se „z přímek stávaj zatáčky, točí se svět a je na…“.
Členové skupiny dali portálu pribram.cz a jeho věrným čtenářům malý vánoční dárek – poskytli nám originální rozhovor. Nejdříve si kluci z kapely střihli hru „kámen, nůžky, papír“ o to, kdo půjde s redaktorem pohovořit. Nakonec situace dopadla tak, že prohrál redaktor a slova se ujal Jan Homola spolu s Jiřím Zemánkem.
Zajímalo nás, jaký pro ně byl letošní rok, jak je situace s pandemií změnila, co jiného kromě hraní dělali nebo co chystají na příští rok.

Kluci se začali věnovat i jiným aktivitám než jen kapele. Například Jiří začal rozvážet po Praze jídlo na kole a denně tak ujede asi 40 kilometrů. Prý i tak mu ale nějak vyrostla prsa, říkal s úsměvem. Jan sice denně na kole tolik kilometrů neujede, ale za to je velmi produktivní ohledně práce v kapele. Chystají totiž desátou desku. Více slov už je ale zbytečných, raději se podívejte přímo na kluky ve videu.
Na závěr přeje celá kapela všem krásný vánoční čas, v klidu a pohodě prožité Vánoce a do nového roku to nejlepší. A my přejeme kapele, ať se z přímek nestávají zatáčky, po cestě se jim daří a dojdou tam, kam si přejí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz