18. 5. svátek má Nataša
https://szm.pb.cz/akce/den-deti-na-novaku/

Zpravodajství   »   Kultura, historie

rubrika:   druh:   rozvržení:  

Celkem 3091 článků.
Zobrazeny články: 2461 - 2520
1 2 3 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 50 51 52

Hornické muzeum přivítalo svého jubilejního návštěvníka Hornické muzeum přivítalo svého jubilejního návštěvníka Více než 100 tisíc návštěv dosahuje Hornické muzeum v Příbrami již několik let za … Proti průvodu Krampusů vznikla protestní petice Proti průvodu Krampusů vznikla protestní petice Průvod Krampusů je naplánovaný na 1. prosince. Hornické muzeum vystavovalo v Německu, přišlo 75 tisíc lidí Hornické muzeum vystavovalo v Německu, přišlo 75 tisíc lidí Výstava by se do České republiky měla vrátit v roce 2019.
Svatohorské gymnázium pořádá Festival Divadla Dagmar Svatohorské gymnázium pořádá Festival Divadla Dagmar Festival se uskuteční v příštím týdnu. Změna na Krampus show. Místo Špejblů zahraje Výčep Změna na Krampus show. Místo Špejblů zahraje Výčep Vedení města očekává několikatisícovou návštěvu. Hornické muzeum Příbram by mohlo spravovat areál bytízské šachty Hornické muzeum Příbram by mohlo spravovat areál bytízské šachty Záležet bude i na postoji nového vedení kraje. Nestárnoucí Janda ukázal, proč je Olympic stále legendou Nestárnoucí Janda ukázal, proč je Olympic stále legendou Populární česká skupina zaplnila celou příbramskou sportovní halu. FOTOGALERIE Skanzen ve Vysokém Chlumci zprovozní historickou kovárnu Skanzen ve Vysokém Chlumci zprovozní historickou kovárnu Expozice Hornického muzea Příbram každoročně navštíví více než 100 tisíc … Víme, jaký bude advent v Příbrami Víme, jaký bude advent v Příbrami Příbramský advent doprovodí trvalé vánoční trhy. Do knihovny přijede besedovat spisovatelka Věra Nosková Do knihovny přijede besedovat spisovatelka Věra Nosková Vstupné na besedu činí 50 Kč.
Krampus show dělí i naše čtenáře Krampus show dělí i naše čtenáře Akce se uskuteční 1. prosince v Příbrami. Vyražte zítra s dětmi do hornického muzea, je pro ně připraven speciální program Vyražte zítra s dětmi do hornického muzea, je pro ně připraven speciální program Vstupné na tuto akci je 10 Kč, další expozice jsou přístupné za korunu. Jindřich Vařeka reaguje na Vacka: Nemám strach z porušování tradic Jindřich Vařeka reaguje na Vacka: Nemám strach z porušování tradic Přinášíme reakci starosty Jindřicha Vařeky na názor Josefa Vacka, který jsme … NÁZOR Josef Vacek: Plánovaná slavnost „krampusů“ je útokem na duchovní identitu Příbrami Josef Vacek: Plánovaná slavnost „krampusů“ je útokem na duchovní identitu Příbrami Přinášíme názor Josefa Vacka na chystaný průvod Krampusů v Příbrami. NÁZOR Dva kostely -  dva koncerty, to byl víkendový Rožmitál pod Třemšínem Dva kostely - dva koncerty, to byl víkendový Rožmitál pod Třemšínem Kostel sv.Jana Nepomuckého v Rožmitále pod Třemšínem a kostel Povýšení sv. Kříže ve … FOTOGALERIE Lampiónový průvod za svatým Martinem se blíží Lampiónový průvod za svatým Martinem se blíží Akci pořádá Spolek Prokop za podpory města Příbram. Co podniknout o víkendu? Poradíme vám Co podniknout o víkendu? Poradíme vám V sobotu dopoledne se navíc v ulici Legionářů uskuteční škola smyku. Příbramské divadlo uvede adaptaci Fitzgeraldova Velkého Gatsbyho Příbramské divadlo uvede adaptaci Fitzgeraldova Velkého Gatsbyho V roli Gatsbyho se představí Jaromír Nosek. Které osobnosti získaly pamětní medaile? Které osobnosti získaly pamětní medaile? Předávání proběhlo včera odpoledne na Zámečku. FOTOGALERIE Nejlepší letošní akcí bylo podle čtenářů Korzo Obora Nejlepší letošní akcí bylo podle čtenářů Korzo Obora Ankety se zúčastnilo téměř pět stovek respondentů.
Divadlo představilo plán na příští sezónu, celkem nabídne 5 premiér Divadlo představilo plán na příští sezónu, celkem nabídne 5 premiér Hlavním tahákem bude inscenace Obsluhoval jsem anglického krále. Na státní svátek bude v muzeu připraven program pro děti Na státní svátek bude v muzeu připraven program pro děti Další expozice Hornického muzea Příbram budou přístupné za pouhou korunu. Na Zámečku ocení 17 významných osobností Na Zámečku ocení 17 významných osobností Akce se uskuteční v úterý, předání proběhne bez účasti veřejnosti. Více kultury ve městě? Poplatek ze vstupného byl zrušen Více kultury ve městě? Poplatek ze vstupného byl zrušen Městský rozpočet z tohoto poplatku získával zhruba 300 tisíc ročně. Restauraci Sebastopol dnes navštíví Smrt Restauraci Sebastopol dnes navštíví Smrt Vstupné na divadelní představení je dobrovolné. Už 28. října nabídne hornické muzeum vstup pouze za korunu Už 28. října nabídne hornické muzeum vstup pouze za korunu Už na víkend je připravený program s názvem Podzimní dny s permoníky. Knihovna Jana Drdy se zapojí do Týdne knihoven Knihovna Jana Drdy se zapojí do Týdne knihoven Letošní téma se jmenuje Braňte knihu. Výtah u divadla by se mohl postavit do dvou let Výtah u divadla by se mohl postavit do dvou let Předpokládaná cena díla se pohybuje kolem 5,5 milionů korun. Říjen je v knihovně Měsícem pro duši, co mimořádného nabídne? Říjen je v knihovně Měsícem pro duši, co mimořádného nabídne? Čtveřice mimořádných akcí je zpoplatněna. Kvůli problémům se statikou čeká archiv Příbrami velké stěhování Kvůli problémům se statikou čeká archiv Příbrami velké stěhování Opravy vyjde nejméně na 15 milionů korun.
K 800. výročí města zahraje na konci října i Příbramská filharmonie K 800. výročí města zahraje na konci října i Příbramská filharmonie Vystoupení se uskuteční 26. října od 19 hodin. Zaparkovali traktory přímo na náměstí Zaparkovali traktory přímo na náměstí V Rožmitále pod Třemšínem skutečně parkovaly traktory na náměstí a to v rámci … Ve středu můžete navštívit Den věží a rozhleden Ve středu můžete navštívit Den věží a rozhleden Vstupné na věže bude pouze symbolické - ve výši jedné koruny. Socha Klementa Gottwalda byla včera odvezena z Příbrami Socha Klementa Gottwalda byla včera odvezena z Příbrami Socha bude uložena do sbírek Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou. Pódium, které město zakoupilo, bylo použito už desetkrát Pódium, které město zakoupilo, bylo použito už desetkrát Nákup vyšel téměř na 900 tisíc korun. Déšť bigbeatové odpoledne nepřekazil Déšť bigbeatové odpoledne nepřekazil Dvě pódia, legendární kapely Příbrami a regionu, bramboráky i klobásky, točené pivo, … FOTOGALERIE GymBand a dívčí orchestr z dalekého Sydney na náměstí TGM GymBand a dívčí orchestr z dalekého Sydney na náměstí TGM Koncert na příbramském náměstí zahájili hosté z australského Sydney. FOTOGALERIE Hornické muzeum v Příbrami je nejnavštěvovanějším muzeem regionu Hornické muzeum v Příbrami je nejnavštěvovanějším muzeem regionu Každoročně do muzea zavítá přes 100 tisíc návštěvníků. Socha Klementa Gottwalda bude převezena toto úterý Socha Klementa Gottwalda bude převezena toto úterý Exponát bude vystaven v Alšově jihočeské galerii. Stavbou Středočeského kraje se stala obnova areálu Svaté Hory Stavbou Středočeského kraje se stala obnova areálu Svaté Hory Svatá Hora získala cenu i za nejlepší obnovu památkového objektu.
V knihovně dnes můžete navštívit scénické čtení V knihovně dnes můžete navštívit scénické čtení Začátek představení je v 17 hodin. Oslavy Dne železnice v Příbrami a 140 let provozu trati Zdice - Protivín Oslavy Dne železnice v Příbrami a 140 let provozu trati Zdice - Protivín Významné provozní jubileum si tento rok připomíná i železniční trať ze Zdic do … Včerejší Příbramská Svatohorská šalmaj podruhé obrazem Včerejší Příbramská Svatohorská šalmaj podruhé obrazem Slavnost hudby, tance, divadla a lidových řemesel tak, jak se podařila zachytit okem … FOTOGALERIE Galerie Františka Drtikola zve na dvě nové výstavy Galerie Františka Drtikola zve na dvě nové výstavy Vernisáže budou probíhat dnes od 17 a 18 hodin. V sobotu se můžete zúčastnit komentované vycházky po Březových Horách V sobotu se můžete zúčastnit komentované vycházky po Březových Horách Vstupné je symbolických 5 Kč. Letošní šalmaj vyjde město na milion, potrvá dva dny Letošní šalmaj vyjde město na milion, potrvá dva dny Letos výjimečně se návštěvníci mohou těšit na dvoudenní program a video-mapping. Včera se náměstím linuly tóny jazzu Včera se náměstím linuly tóny jazzu Vystoupení si nenechalo ujít několik stovek diváků. Hornické muzeum zve na Dny evropského dědictví Hornické muzeum zve na Dny evropského dědictví Vstupné do expozic bude činit symbolických 5 Kč. Letní kino se přes víkend těšilo velkému zájmu návštěvníků Letní kino se přes víkend těšilo velkému zájmu návštěvníků V letním kině se v pátek promítalo, v sobotu zde byl koncert. FOTOGALERIE Nová městská vyhláška pomůže s dodržováním nočního klidu Nová městská vyhláška pomůže s dodržováním nočního klidu Přechodné opatření by mohlo být přijato již během zářijového zasedání …
Po příbramitu byl objeven další nový minerál. Jmenuje se bytízit Po příbramitu byl objeven další nový minerál. Jmenuje se bytízit Oba exponáty budou k vidění v Hornickém muzeu v Příbrami. V knihovně se naučíte, jak vytvářet rodokmeny V knihovně se naučíte, jak vytvářet rodokmeny Zájemci o studium se mohou hlásit do konce září. O stavbu roku Středočeského kraje se uchází i Svatá Hora O stavbu roku Středočeského kraje se uchází i Svatá Hora Slavnostní vyhlášení proběhne 15. září. Den řemesel ve Vysokém Chlumci je již dnes Den řemesel ve Vysokém Chlumci je již dnes Program je připraven od 10 do 17 hodin. Zájemci o medaile mají šanci, posledních pár kusů si nikdo nevyzvedl Zájemci o medaile mají šanci, posledních pár kusů si nikdo nevyzvedl Prodejní cena je stanovena na 1780 Kč. Příbramáky čeká nadupaný konec srpna Příbramáky čeká nadupaný konec srpna V sobotu 20. srpna se navíc konají i farmářské trhy v klidové zóně Obora. Na konci srpna dorazí do Příbrami hudební kamion Na konci srpna dorazí do Příbrami hudební kamion Kamion zastaví na Flusárně. Objednávka zlatých medailí končí 15. srpna Objednávka zlatých medailí končí 15. srpna Medaile vycházejí k 800. výročí města Příbram. V září propukne dvoudenní šalmaj. Jaký bude mít program? V září propukne dvoudenní šalmaj. Jaký bude mít program? Páteční program je zdarma, v sobotu zaplatíte 70 Kč. Hornické muzeum patří mezi nejnavštěvovanější památky v kraji Hornické muzeum patří mezi nejnavštěvovanější památky v kraji Do muzea zavítá více než 100 tisíc návštěvníků ročně.
1 2 3 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 50 51 52


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2024 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies