vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno: 18. 9. 2020
Bohutín 2
Březnice 6
Chotilsko 1
Dobříš 16
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 1
Jablonná 1
Jince 1
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Malá Hraštice 2
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 6
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 1
Nový Knín 1
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 91
Příčovy 2
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 7
Rybníky 2
Sedlčany 6
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 2
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Zbenice 1
Zduchovice 1
Kraj přispěje na opravy zámků v Kácově, Skrýšově či Osečanech

Nepřehlédněte
4. srpna 2020   (17:34)
Kraj přispěje na opravy zámků v Kácově, Skrýšově či Osečanech

Nejvíce peněz, téměř 5,9 milionu korun, půjde na obnovu střechy a krovu zámku v Osečanech na Příbramsku, který si pořídil bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický s partnerem Danielem Krejčíkem.


Středočeský kraj přispěje na opravy zámků v Kácově, Skrýšově či Osečanech i na obnovu dalších památek vhodných pro společenské využití. Sedm úspěšných projektů si rozdělí 30 milionů korun, poskytnutí dotací v pondělí schválili krajští zastupitelé, informovala ČTK Helena Frintová z krajského úřadu.

Nejvíce peněz, téměř 5,9 milionu korun, půjde na obnovu střechy a krovu zámku v Osečanech na Příbramsku, který si pořídil bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický s partnerem Danielem Krejčíkem. Úspěšná byla i žádost herce Karla Rodena, který získal zhruba 5,5 milionu korun na restaurování výmalby interiéru a obnovu podlah na zámku Skrýšov na Příbramsku.
Zastupitelé vyhověli i Jaroslavu Kubíčkovi, jenž žádal o 4,7 milionu korun na opravu přízemí jižního křídla zámku v Kácově na Kutnohorsku. Renesančně-barokní památku původně spravoval městys, před časem ji ale prodal soukromníkovi, protože neměl na opravy.
Římskokatolická farnost - děkanství Mnichovo Hradiště na Mladoboleslavsku obdrží přes milion korun na rekonstrukci pilířové stodoly a obec Dobrovice na Mladoboleslavsku 5,6 milionu na obnovu fary. Úspěšné byly i obce Zvěstov na Benešovsku a Hvožďany na Příbramsku s žádostmi o peníze na opravy zvěstovského zámku a hvoždanského špejcharu. Dostanou na to 5,6, respektive 1,6 milionu korun.

Uchazeči mohli podávat žádosti od 17. do 24. února. Dotaci může kraj poskytnout na obnovu památky zapsané v ústředním seznamu kulturních památek České republiky. Musí splňovat alespoň některá z kritérií, například využití objektu pro spolkový a společenský život regionu, dopravní dostupnost památky pro nejširší veřejnost, vícezdrojové financování, naléhavost opravy nebo připravenost akce obnovy. Žadatelem musí být vlastník nemovité kulturní památky, která je na území Středočeského kraje.
V roce 2018 bylo úspěšných 15 projektů v hodnotě 27 milionů korun a loni 17 v celkové hodnotě 40 milionů Kč.
V roce 2018 bylo úspěšných 15 projektů v …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
Středočeský kraj
foto: zamekbude.cz

autor: Jakub Pečenka

Další články

Ředitel nemocnice: Strach z koronaviru nemám, léta se umírá i na chřipku Ředitel nemocnice: Strach z koronaviru nemám, léta se umírá i na chřipku Příbramská nemocnice bude zdarma testovat seniory, půjde ale jen o orientační rychlotest Příbramská nemocnice bude zdarma testovat seniory, půjde ale jen o orientační rychlotest Aktivita je koordinovaná v rámci všech nemocnic, které vlastní Středočeský kraj. 20. září 2020   (15:32) Příbram chystá výstavbu dvou parkovacích domů Příbram chystá výstavbu dvou parkovacích domů Navzdory suchu houby stále rostou. Jak je uskladnit na zimu? Navzdory suchu houby stále rostou. Jak je uskladnit na zimu? Prodejci sledují výrazný růst zájmu o sušičky hub Prodejci sledují výrazný růst zájmu o sušičky hub Nepřehlédněte Mladí rybáři závodili na Sedlčanském cejnovi Mladí rybáři závodili na Sedlčanském cejnovi Buršík: Vypíšeme výběrové řízení na projektovou dokumentaci aquaparku ještě tento měsíc Buršík: Vypíšeme výběrové řízení na projektovou dokumentaci aquaparku ještě tento měsíc Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Následující čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné 19. září 2020   (15:29) Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků "My jsme narazili na to, že díky příspěvku 20.000 korun na jednoho kantora, který dává vláda, je už dneska na trhu velice těžké získat notebooky nebo PC takové kvality, které by školy potřebovaly." uvedla místostarostka 19. září 2020   (12:03)
Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek 19. září 2020   (09:23) Nepřehlédněte
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz