vývoj COVID-19
27. 1. 2021
Bezděkov 6
Bohostice 3
Bohutín 8
Borotice 4
Bratkovice 1
Březnice 41
Buková u Pb 3
Bukovany 1
Čenkov 1
Cetyně 1
Chotilsko 7
Chrást 1
Čím 12
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 2
Dobříš 75
Dolní Hbity 6
Drahenice 3
Drahlín 17
Dubenec 8
Dublovice 6
Dubno 6
Háje 7
Hluboš 2
Hlubyně 4
Horčápsko 2
Hřiměždice 4
Hudčice 1
Hvožďany 16
Jablonná 4
Jesenice 6
Jince 13
Kamýk n. V. 6
Klučenice 4
Korkyně 1
Kosova H. 5
Koupě 1
Kozárovice 3
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 3
Lazsko 2
Lešetice 3
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 10
Milín 16
Modřovice 1
Mokrovraty 7
Nalžovice 3
Narysov 6
Nechvalice 4
Nečín 2
Nedrahovice 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 6
Nové Dvory 5
Nový Knín 19
Občov 2
Obecnice 16
Obořiště 7
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 1
Ouběnice 1
Pečice 4
Petrovice 15
Pičín 8
Podlesí 15
Příbram 288
Příčovy 4
Prosen. L. 2
Radětice 1
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 36
Rybníky 1
Sádek 3
Sedlčany 37
Sedlec-Prč. 40
Smolotely 2
Solenice 12
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 2
Tochovice 7
Třebsko 6
Trhové Dušníky 6
Velká Lečice 2
Věšín 3
Višňová 6
Volenice 4
Voznice 2
Vrančice 1
Vranovice 1
Vys. Chlumec 3
Vysoká u Příbramě 1
Zduchovice 1
Županovice 1
Středočeská muzea a galerie se otevřou po koronavirové pauze

30. listopadu 2020   (15:56)
Středočeská muzea a galerie se otevřou po koronavirové pauze

Příbramské hornické muzeum od čtvrtka zpřístupní všechny expozice včetně podzemí, možné budou i jízdy důlním vláčkem.


Ve Středočeském kraji ve čtvrtek obnoví provoz řada muzeí a galerií. Návštěvníky po koronavirové pauze přivítají například Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře nebo Hornické muzeum Příbram. Zájemci si budou moci prohlédnout i expozice Muzea T. G. M. Rakovník, Muzea Českého krasu v Berouně nebo zavítat do dalších institucí. Otevřeno mohou mít z jedné čtvrtiny své kapacity.

"Budeme mít od čtvrtka otevřeno. Jsme rozsáhlá instituce, máme 5000 metrů čtverečních, takže 25 procent pro nás znamená 87 návštěvníků. Což v tuto dobu bude akorát," řekla dnes ČTK ředitelka GASK Jana Šorfová. Zájemci si budou moci prohlédnout hlavně expozici ke stému výročí narození světově uznávaného českého scénografa Josefa Svobody (1920 až 2002). V provozu bude podle Šorfové také dětský koutek.
Příbramské hornické muzeum od čtvrtka zpřístupní všechny expozice včetně podzemí, možné budou i jízdy důlním vláčkem, řekl ČTK ředitel muzea Josef Velfl. V neděli v podvečer je ve strojovně dolu Anna navíc plánovaný adventní koncert hudební skupiny Wohnout, jehož součástí bude křest třetího vydání Velflovy knihy Památky Příbrami v obrazech.
Ode dneška se také začínají instalovat hornické betlémy na tradiční vánoční výstavu na Zámečku Ernestinum. Zahájena má být v pondělí, stejně jako akce Vánoce v hornickém domku a Štědrovečerní šichta v Prokopské štole. "V domečku i ve štole to ale bude limitováno na počet devět lidí," uvedl Velfl. V hornické chalupě na Březových Horách si lidé navíc proti minulosti nebudou moci na místě zkoušet výrobu betlémových figurek či zdobení perníku.

Od čtvrtka bude možné navštívit také všechny pobočky Muzea T. G. M. Rakovník, pouze Muzeum Rakovník až od 8. prosince. "Vzhledem ke speciálním podmínkám, za nichž bude naše muzeum otevřeno pro veřejnost, si vyhrazujeme v době polední pauzy prostor pro dezinfekci muzea," uvedla Irena Smržová z muzea. Otevřít se chystá také Muzeum Českého krasu v Berouně. Zájemci se mohou přijít podívat na výstavu Fenomén Merkur nebo na stálé expozice.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
foto: Hornické muzeum Příbram

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Žáci dostanou pololetní hodnocení, většina z nich elektronicky Žáci dostanou pololetní hodnocení, většina z nich elektronicky V pátek čekají školáky jednodenní pololetní prázdniny. Další lidé z Dobříše, Hájů a Staré Huti začnou na jaře s kompostováním Další lidé z Dobříše, Hájů a Staré Huti začnou na jaře s kompostováním Nové nádoby na biologicky rozložitelný odpad z kuchyně a ze zahrad dostanou stovky … Utrhl oleandr a olízl si prsty. V obavě o svůj život si opilec v Bohosticích zavolal záchranku Utrhl oleandr a olízl si prsty. V obavě o svůj život si opilec v Bohosticích zavolal záchranku Z preventivních důvodů skončil v nemocnici. V Příbrami srazilo auto na přechodu dva chodce. Řidička ujela, ale nakonec se vrátila V Příbrami srazilo auto na přechodu dva chodce. Řidička ujela, ale nakonec se vrátila Policisté ve středu v podvečer šetřili příčinu dopravní nehody u OBI. Starostou Rožmitálu se stal Pavel Bártl, místostarostou je Josef Kaiser Starostou Rožmitálu se stal Pavel Bártl, místostarostou je Josef Kaiser Ke změně ve vedení města muselo dojít kvůli úmrtí Josefa Vondráška, který stál v čele … Nepřehlédněte Středočeský kraj trápí nedostatek vakcín, nemocnice ruší tisíce rezervací Středočeský kraj trápí nedostatek vakcín, nemocnice ruší tisíce rezervací V Příbrami očkování veřejnosti nad 80 let zatím neodstartovalo. Proti sloučení příbramských gymnázií vznikla petice Proti sloučení příbramských gymnázií vznikla petice Petici je možné podepsat do 1. března tohoto roku. V Příbrami se s vykradenými sklepy roztrhl pytel. Zloděje nezastavil ani nouzový stav V Příbrami se s vykradenými sklepy roztrhl pytel. Zloděje nezastavil ani nouzový stav V zimním období se do sklepů častěji vkrádají zloději, kteří nepohrdnou žádným zbožím. … Právní poradna on-line: Pozvání do chatu přijal příbramský advokát Michal Janík Právní poradna on-line: Pozvání do chatu přijal příbramský advokát Michal Janík Na vaše dotazy bude zdarma odpovídat 11. února od 13:00. Otázky můžete klást již … CHAT S OSOBNOSTÍ
Policisté pátrají po svědcích nehody, při které mělo dojít ke střetu auta s chodcem Policisté pátrají po svědcích nehody, při které mělo dojít ke střetu auta s chodcem K nehodě mělo dojít v úterý odpoledne.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz