vývoj COVID-19
8. 3. 2021
Bezděkov 6
Bohostice 2
Bohutín 41
Borotice 7
Bratkovice 3
Březnice 48
Buková u Pb 1
Bukovany 1
Čenkov 7
Cetyně 1
Chotilsko 3
Chrást 3
Chraštice 1
Čím 5
Dlouhá Lhota 10
Dobříš 150
Dolní Hbity 21
Drahenice 1
Drahlín 11
Drásov 11
Drevníky 6
Drhovy 3
Dubenec 4
Dublovice 14
Dubno 7
Háje 12
Hluboš 28
Hlubyně 1
Hřiměždice 9
Hudčice 8
Hvožďany 10
Jablonná 17
Jesenice 5
Jince 57
Kamýk n. V. 17
Klučenice 12
Kňovice 3
Kosova H. 6
Kotenčice 4
Koupě 1
Krásná H. 10
Křepenice 5
Křešín 3
Láz 15
Lazsko 7
Lešetice 2
Lhota u Pb 10
M. Hraštice 19
Milešov 9
Milín 33
Modřovice 2
Mokrovraty 23
Nalžovice 16
Narysov 9
Nechvalice 12
Nečín 5
Nedrahovice 9
Nová Ves p. P. 33
Nové Dvory 3
Nový Knín 33
Obecnice 25
Obořiště 8
Obory 1
Ohrazenice 6
Osečany 13
Ostrov 2
Ouběnice 4
Pečice 6
Petrovice 27
Pičín 4
Počaply 2
Počepice 1
Podlesí 17
Příbram 651
Prosen. L. 9
Řadíč 2
Rosovice 30
Rožmitál p. T. 64
Rybníky 4
Sádek 4
Sedlčany 112
Sedlec-Prč. 37
Sedlice 5
Smolotely 3
Solenice 1
Stará Huť 23
Suchodol 4
Svaté Pole 13
Svatý Jan 4
Svojšice 2
Tochovice 9
Třebsko 21
Trhové Dušníky 7
Tušovice 3
Velká Lečice 8
Věšín 6
Višňová 20
Volenice 1
Voznice 6
Vrančice 5
Vranovice 9
Vševily 3
Vys. Chlumec 3
Vysoká u Pb 7
Zalužany 5
Zduchovice 11
Županovice 2
Glosa: Někdy taková menší bouřka pročistí vzduch a lépe se dýchá

20. ledna 2021   (18:27)
Glosa: Někdy taková menší bouřka pročistí vzduch a lépe se dýchá

"Dovolte mi krátkou glosu k pondělnímu zastupitelstvu. Píši ji s odstupem dvou dnů, ve chvíli, kdy už snad ty největší emoce opadly a ukazatele politického klimatu v našem městě se vrátily do běžných hodnot," říká starosta Příbrami Jan Konvalinka.


Neuralgickým bodem pondělního zasedání byla budoucnost chaty Granit na Šumavském Zadově. Možná ani ne tak její budoucnost, jako to, jestli ji má město prodat nebo ne. Radní města, včetně mě, se shodli, že by prodej byl skutečně rozumným a zodpovědným řešením.

Neskrývám, že jsem o tom byl (a do určité míry stále jsem) přesvědčen. Nicméně. V uplynulém týdnu jsem v rámci pravidelných pracovních porad hovořil s panem Mgr. Slabou, ředitelem Sportovních zařízení města Příbram. Z naší debaty vzešel nápad na svěření Granitu do správy právě SZM. Pan ředitel Slaba následně po několik dní a nocí vypracovával projektový záměr nebo spíše studii proveditelnosti, kterou jsme pak v rámci zastupitelského klubu podrobili kritickému čtení. Výsledkem byl nakonec můj návrh, který následně zastupitelstvo vcelku velkou většinou hlasů schválilo.

Opozice, soudě dle příspěvků na sítích, deklarovala toto rozhodnutí prakticky jako svou zásluhu, což je sice v politice běžné, ale v realitě přinejmenším trapné. Vrcholem všeho bylo, když jeden z opozičních zastupitelů řekl, že provozování Granitu není problém ani riziko. Problém to rozhodně je a riziko ještě větší. Každopádně je daleko snazší chvástat se záchranou Granitu a sbírat laciné „lajky“ a dál nemít na starosti nic jiného než kritiku.

Takovým zajímavým vedlejším produktem debaty o Granitu byla vyjádření pana radního Ing. Vařeky a pana MUDr. Hausera směrem k bývalému radnímu Ing. Dvořákovi. Ten, jak známo, přišel na radnici v roce 2014 a usedl po boku kolegům z hnutí ANO. Po tom, co se na radnici po volbách 2018 již neobjevil, zaujal pozice na opoziční barikádě a s určitou nepravidelnou pravidelností pálí jak do vedení radnice, tak do samotného (původně snad asi spřáteleného) hnutí ANO. Bohužel k tomu využívá i ne zcela korektní „munici“. Dokáže totiž vcelku nepokrytě označit radní za lumpy, skoro až kriminálníky, a hlavně manažerské diletanty. Následně to však máme chápat jako pokus o žert.
Na rozdíl od mých kolegů Vařeky a Hausera nemám s panem Dvořákem společné vzpomínky na působení ve vedení města. Dokáži ale pochopit jejich rozladění z toho, co pan bývalý radní dělá a co říká. Není to ani pěkné, ani férové.
Během dalších desítek minut rozpravy k prodeji chaty jsme se dozvěděli i další zajímavosti. Například to, že se jeden z dlouholetých opozičních zastupitelů vydal poprvé v životě (!!!) a k tomu v polobotkách na Granit podívat, ale že tam byl sníh, a nemohl se k chatě dostat. Snaha se i tak cení.

Jsem nakonec rád za to, jak zastupitelstvo probíhalo. Je dobře nejen to, co se řeklo, ale i jak se to řeklo. Někdy taková menší bouřka pročistí vzduch a lépe se dýchá.

Co tedy dál? Čeká nás ohromné množství práce, aby se Granit, když už ho tedy máme mít a máme ho provozovat, nestal dírou na peníze a sloužil našim občanům ku radosti.


Jan Konvalinka
starosta Příbrami

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Jan Konvalinka
starosta Příbrami
foto: Jan Konvalinka

autor: Jan Konvalinka, starosta Příbrami

Další články

7krát3, Berenika Kohoutová, Vypsaná fixa. Jaké další hvězdy letos dostaly pozvánku do Příbrami? 7krát3, Berenika Kohoutová, Vypsaná fixa. Jaké další hvězdy letos dostaly pozvánku do Příbrami? Program klubu Junior, Lesního divadla Skalka a letního kina v Příbrami se plní a s … Testování řidičů může vést k mimořádným situacím ve veřejné dopravě Testování řidičů může vést k mimořádným situacím ve veřejné dopravě Největší komplikace mohou nastat v časném ranním období. Dnešní den patří něžnému pohlaví. MDŽ připomíná svátek úcty a lásky k ženám Dnešní den patří něžnému pohlaví. MDŽ připomíná svátek úcty a lásky k ženám Mezinárodní den žen se slaví jako připomínka demonstrace newyorských dělnic z 8. … Předejděte nemocím, stresu, úzkosti a hněvu pomocí relaxace Předejděte nemocím, stresu, úzkosti a hněvu pomocí relaxace Jaké přínosy má relaxace? Psychoterapeutka Slabová dává několik rad a příkladů, jak … Pohádka je v Příbrami už padesát let Pohádka je v Příbrami už padesát let Za uplynulými pěti dekádami služby rodičům a dětem se ohlíží současná ředitelka MŠ … Knihovna Jana Drdy: Hledá se spisovatel! Knihovna Jana Drdy: Hledá se spisovatel! Kampaň Březen – měsíc čtenářů má v tomto roce dvanácté pokračování. Příbramská … Ceny pohonných hmot vytrvale rostou, benzin je za týden dražší o 47 haléřů Ceny pohonných hmot vytrvale rostou, benzin je za týden dražší o 47 haléřů Na Příbramsku nakoupíte litr Naturalu 95 v průměru za 29,45 Kč, naftu pak za 28,41 … Ve Středočeském kraji je nejvíc nezaměstnaných na Příbramsku. Bez práce je téměř 4000 lidí Ve Středočeském kraji je nejvíc nezaměstnaných na Příbramsku. Bez práce je téměř 4000 lidí V regionu je 3896 nezaměstnaných, z nichž by mohlo 3729 okamžitě nastoupit do … Zemřela mi žena a skončil jsem na ulici. Říká bezdomovec, který přespává v budově rozestavěné patologie Zemřela mi žena a skončil jsem na ulici. Říká bezdomovec, který přespává v budově rozestavěné patologie Budova plánované patologie v Příbrami nyní slouží pouze bezdomovcům a jako místo pro …
Příbram podlehla Liberci a zůstává předposlední Příbram podlehla Liberci a zůstává předposlední Příbram s Libercem prohrála podeváté z posledních 10 vzájemných ligových duelů.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz