17. 9. svátek má Naděžda
Rekonstrukce části domu U Podařilů je téměř u konce

20. ledna 2021   (06:53)
Rekonstrukce části domu U Podařilů je téměř u konce
foto: pribram.cz

Opravena je historická fasáda a dokončují se úpravy interiérů. „Bude zde sídlo advokátní kanceláře, byt a ve dvorním objektu kadeřnictví a kosmetika,“ říká majitel.


Historický dům s číslem popisným 152 a 153 na příbramském náměstí T. G. Masaryka má za sebou slavnou éru i poněkud pohnutá období. Pod názvem U Podařilů nebo také Buchar je známý díky dřívějším majitelům, kteří zde provozovali hotel a restauraci. V současnosti patří každá část domu jinému majiteli.
 

Koncem loňského roku se Příbramanům v novém odhalila secesní fasáda části domu s vysokým průčelím v č. p. 153. „Rekonstrukci fasády prováděla specializovaná firma ve spolupráci s úředníky památkové péče. Práce byly náročnější, což si tento dům podle mě zasloužil,“ říká majitel Jiří Kokeš.
 
Renovace pohledové části domu byla jedním s posledních kroků celkové rekonstrukce. Aktuálně se dokončují úpravy interiérů, kolaudaci a převedení domu do užívání majitel očekává v únoru. „Jednalo se o starý dům se značně zanedbanou údržbou a tomu také odpovídaly stavební zásahy. Během oprav ale nevznikly zásadní komplikace,“ vysvětluje Jiří Kokeš s odkazem na profesionální práci stavební firmy.
 
Dům má do budoucna sloužit pro soukromé a podnikatelské účely. „Bude zde sídlo advokátní kanceláře a jeden byt. Ve dvorním objektu vzniknou dvě provozovny – kadeřnictví a kosmetika,“ dodává Jiří Kokeš.
 

Péčí stavebníků by měl do budoucna projít celý objekt. Podle vyjádření vlastníka druhé části domu U Podařilů (č. p. 152) je plánována i jeho rekonstrukce.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Na místo byl přivolán i zdravotnický vůz pro evakuace a mimořádné situace. Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Podle znaleckého posudku mají pozemky hodnotu 5 milionů korun. Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Ulice Příbrami zaplní již tuto sobotu překážky a jezdci na kolech. Již popáté se … Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Událost se stala v noci na neděli 1. srpna kolem 2:00. Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 O rekonstrukci aquaparku budou ještě jednou rozhodovat zastupitelé. V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko Do vítězné trojky mezi většími městy se dostala i Příbram Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Do celorepublikové výzvy Ukliďme Česko se na Příbramsku zapojí Višňová, Jince, Lazsko … Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Řidič měl za nedodržení vzdálenosti podle prvotní sněmovní verze dostat pokutu až … Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Ve středu 22. září představí svou novou knihu v příbramském Junior klubu také …
Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Od začátku září probíhá postupná realizace opatření na nové cyklotrase vedoucí z …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz