3. 2. svátek má Blažej
Zpravodajství   »   Kultura, historie

rubrika:   druh:   rozvržení:  

Celkem 2573 článků.
Zobrazeny články: 2041 - 2100

Ve čtvrtek můžete besedovat s Josefem Fryšem, autorem publikace o Příbrami Ve čtvrtek můžete besedovat s Josefem Fryšem, autorem publikace o Příbrami Na akci se budou promítat i fotografie, které se do knihy nevešly. Svaté Hoře v Příbrami požehnal kardinál Dominik Duka Svaté Hoře v Příbrami požehnal kardinál Dominik Duka Ilustrační foto: Areál prošel v uplynulém roce nákladnou rekonstrukcí. Příbramský archiv zve na den otevřených dveří Příbramský archiv zve na den otevřených dveří Akce se uskuteční ve čtvrtek 9. června.
Divadlo neusne ani o prázdninách Divadlo neusne ani o prázdninách Těšit se můžete na Cavemana nebo Baladu pro banditu pod širým nebem. Skanzen Vysoký Chlumec dnes nabízí komentované prohlídky Skanzen Vysoký Chlumec dnes nabízí komentované prohlídky Start prohlídky je v 11,13 a 15 hodin. V neděli startuje Příbramské kulturní léto V neděli startuje Příbramské kulturní léto První koncert se uskuteční na náměstí 17. listopadu. Kardinál Duka přijede na nedělní korunovaci na Svaté Hoře Kardinál Duka přijede na nedělní korunovaci na Svaté Hoře Hlavní mše svatá začíná v 9 hodin. Divadlo Antonína Dvořáka Příbram uvede komedii Goldoniáda Divadlo Antonína Dvořáka Příbram uvede komedii Goldoniáda V doprovodné kapele budou hrát sami herci. Příbramské divadlo se rozloučí s Lukášem Králem a třemi hrami Příbramské divadlo se rozloučí s Lukášem Králem a třemi hrami Příbram má aktuálně nejmenší herecký soubor ze všech divadel. Na Oboře korzovaly stovky spokojených lidí Na Oboře korzovaly stovky spokojených lidí Akce se v Příbrami stala tradicí. FOTOGALERIE
Jak budou probíhat letošní hornické slavnosti? Jak budou probíhat letošní hornické slavnosti? V hornickém průvodu je očekáváno až tři tisíce lidí. V galerii dnes začíná výstava pohlednic a obrazů z Příbrami V galerii dnes začíná výstava pohlednic a obrazů z Příbrami Slavnostní vernisáž je dnes od 17 hodin. V nemocnici opět zazní gospel V nemocnici opět zazní gospel Vystoupení se koná 2. června od 17 hodin. Vstupné je zdarma. Sedmý ročník Korza Obora již klepe na dveře Sedmý ročník Korza Obora již klepe na dveře Akce se uskuteční již tuto sobotu 28. května od 10 do 17 hodin. Památník Karla Čapka u Dobříše se stal muzeem roku Památník Karla Čapka u Dobříše se stal muzeem roku Soutěž je vyhlašována Ministerstvem kultury ČR ve spolupráci s dalšími partnery. Příbram daruje Jihočeskému kraji sochu Klementa Gottwalda Příbram daruje Jihočeskému kraji sochu Klementa Gottwalda Hlasování předcházela poměrně rozsáhlá diskuze. V příbramské galerii zazní v úterý operní árie V příbramské galerii zazní v úterý operní árie Diváci uslyší úryvky Rusalky, Jakobína, Čerta a Káči a dalších významných … Co chystá knihovna na červen? Mnoho přednášek nebo marmeládovou královnu Co chystá knihovna na červen? Mnoho přednášek nebo marmeládovou královnu V úterý 21. června do Příbrami přijede restaurace na čtyřech kolech. Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram pomáhá v obnově vily Rusalka Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram pomáhá v obnově vily Rusalka Benefiční koncert se uskuteční 20. května. Na Skalce zítra pokřtí novou knihu o Příbrami Na Skalce zítra pokřtí novou knihu o Příbrami Knihu bude na místě možné i koupit.
Skupina Slza vyprodala příbramskou sportovní halu Skupina Slza vyprodala příbramskou sportovní halu Na textech skupina spolupracuje s Xindlem X. FOTOGALERIE Jak to vypadalo na 700. repríze Hrdého Budžese? Jak to vypadalo na 700. repríze Hrdého Budžese? V hlavní roli se představila opět Bára Hrzánová. VIDEO Festival Antonína Dvořáka přichystal na úterý operu pro děti Festival Antonína Dvořáka přichystal na úterý operu pro děti Vystoupení se odehrají v příbramském divadle. Nezapomeňte, připomínka bitvy na Slivici je již zítra (PROGRAM) Nezapomeňte, připomínka bitvy na Slivici je již zítra (PROGRAM) Vstupné je zdarma, platí se pouze parkování. Na náměstí TGM se zítra představí soubory z uměleckých škol Na náměstí TGM se zítra představí soubory z uměleckých škol Akce bude probíhat od 15 do 20 hodin. Vážná hudba zazněla i v prostorách nemocnice Vážná hudba zazněla i v prostorách nemocnice Vystoupení se konalo v rámci festivalu Antonína Dvořáka. U Slivice opět padnou poslední výstřely druhé světové války U Slivice opět padnou poslední výstřely druhé světové války Akce se poprvé konala v roce 2000. Vážná hudba zítra zazní přímo v ulicích Vážná hudba zítra zazní přímo v ulicích Program může být změněn vlivem počasí. Máte rádi country? Co přijít na bál v Podlesí Máte rádi country? Co přijít na bál v Podlesí Akce se uskuteční 7. května v Pivovaru Podlesí. Připomínka bitvy na Slivice bude již za 14 dní Připomínka bitvy na Slivice bude již za 14 dní Nebude chybět ani dynamická ukázka. Vstup je zdarma.
Vynikající Baborák úspěšně zahájil 48. ročník  festivalu Antonína Dvořáka Vynikající Baborák úspěšně zahájil 48. ročník festivalu Antonína Dvořáka Další koncert se uskuteční ve čtvrtek 5. května. Přijďte odpoledne na pohádku Tři prasátka Přijďte odpoledne na pohádku Tři prasátka Představení začíná od 16 hodin v Domě dětí a mládeže. Čapkův památník má nové expozice o Scheinpflugové a Peroutkovi Čapkův památník má nové expozice o Scheinpflugové a Peroutkovi Na expozici přispěl i Středočeský kraj. Město přispěje 45 tisíc na stavbu Svatohorských varhan Město přispěje 45 tisíc na stavbu Svatohorských varhan Ke kompletaci varhan zbývá sehnat 2 miliony. Celková cena projektu je 15 milionů. 11. května se v Příbrami uskuteční Noc literatury 11. května se v Příbrami uskuteční Noc literatury Do akce se zapojily celkem 4 instituce. Benefiční koncert chce sehnat prostředky na dostavbu Svatohorských varhan Benefiční koncert chce sehnat prostředky na dostavbu Svatohorských varhan Vybráno je již 88 procent potřebných prostředků. Na čarodějnice můžete již ve čtvrtek na Novák Na čarodějnice můžete již ve čtvrtek na Novák Kdo přijde v čarodějnickém kostýmu, může se těšit na odměnu. Příbramské divadlo hledá nové pracovníky Příbramské divadlo hledá nové pracovníky Divadlem ročně projdou desítky tisíc návštěvníků. Tip na výlet: Hornické muzeum již zahájilo hlavní turistickou sezónu Tip na výlet: Hornické muzeum již zahájilo hlavní turistickou sezónu Muzeum nabízí hned několik zajímavých expozic. Knihovna zve na vycházku po Příbrami, Noc literatury a další přednášky Knihovna zve na vycházku po Příbrami, Noc literatury a další přednášky Třetí komentovaná procházka po Příbrami bude zaměřena na příbramské parky.
Prago Union vystoupí již dnes v příbramském Junioru Prago Union vystoupí již dnes v příbramském Junioru Vstupné je 220 Kč. Jak budou vypadat pamětní medaile? Jak budou vypadat pamětní medaile? Příbram vydává stříbrné pamětní medaile k 800. výročí města. Stříbrné pamětní medaile budou stát 1780 Kč za kus Stříbrné pamětní medaile budou stát 1780 Kč za kus Rada města navýšila pro velký zájem počet vyrobených kusů. V příbramském divadle proběhl slavnostní koncert k 800. výročí města V příbramském divadle proběhl slavnostní koncert k 800. výročí města Hlavní hvězdou koncertu byl houslový virtuos Václav Hudeček. Nejlepší recitátoři z ČR navštíví svatohorské gymnázium Nejlepší recitátoři z ČR navštíví svatohorské gymnázium Akce se uskuteční 19. dubna v Malém svatohorském divadélku Gymnázia pod Svatou … V červenci v Příbrami  vystoupí Jarek Nohavica  V červenci v Příbrami vystoupí Jarek Nohavica  Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketportal. Hudební festival Antonína Dvořáka otevře hornista Radek Baborák Hudební festival Antonína Dvořáka otevře hornista Radek Baborák Festival začíná již 28. dubna. V květnu vychází kniha o proměnách Příbrami V květnu vychází kniha o proměnách Příbrami Autorem publikace je Josef Fryš. Zahájení adventu se přesune na sobotu, město nakoupí nové stánky Zahájení adventu se přesune na sobotu, město nakoupí nové stánky Program zahájení adventu by měl být plně v režii města. Již tuto středu: S Příbramským městským orchestrem vystoupí Václav Hudeček Již tuto středu: S Příbramským městským orchestrem vystoupí Václav Hudeček Vstupné činí pouze 50 Kč.
MIG 21 přilétne do Březnice již příští týden MIG 21 přilétne do Březnice již příští týden Frontmanem skupiny je známý český herec Jiří Macháček. Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede komedii Vše o ženách Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede komedii Vše o ženách Svojí délkou se jedná spíše o kratší představení. Vstupenky na Novák 800 už jen přes Ticketstream Vstupenky na Novák 800 už jen přes Ticketstream Nejlevnější vstupenky na páteční program stojí 270 Kč. Svatá Hora je již otevřena, byli jste se podívat? Svatá Hora je již otevřena, byli jste se podívat? Celková rekonstrukce vyšla na 117 milionů korun bez DPH. FOTOGALERIE Hornické muzeum nabízí nové výstavy Hornické muzeum nabízí nové výstavy Přinášíme několik tipů na výstavy v Hornickém muzeu Příbram. Legiovlak dnes přijel na příbramské nádraží Legiovlak dnes přijel na příbramské nádraží Expozice bude v Příbrami k dispozici do 5. dubna. Vstupné je zdarma. FOTOGALERIE K Velikonočnímu pondělí patří koleda s pomlázkou a kraslicemi K Velikonočnímu pondělí patří koleda s pomlázkou a kraslicemi Velikonoční zvyky se dodržují hlavně na vesnicích. Legiovlak přijede do Příbrami už v úterý Legiovlak přijede do Příbrami už v úterý Prohlídky budou pro veřejnost zdarma. Dnes je Velký pátek, den půstu a vzpomínky na ukřižování Krista Dnes je Velký pátek, den půstu a vzpomínky na ukřižování Krista Dnešní den je poprvé státním svátkem. Známe ceny propagačních předmětů k 800. výročí města Známe ceny propagačních předmětů k 800. výročí města Oslavy vyvrcholí v červnu tohoto roku.


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2023 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies