30. 11. svátek má Ondřej
Pořadateli koncertu Štefana Margity zkomplikovala plány covidová opatření. Jsme v patové situaci, říká

20. listopadu 2021   (07:44)
Pořadateli koncertu Štefana Margity zkomplikovala plány covidová opatření. Jsme v patové situaci, říká
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Téměř vyprodaná velká scéna divadla se stala mžikem pro pořadatele velkým problémem, za kterým stojí nová protiepidemiologická vládní nařízení.


V úterý 23. listopadu vystoupí v příbramském divadle operní zpěvák Štefan Margita. Pro své fanoušky si připravil více než hodinový koncert plný zcela nových písní, které pro něj napsal zpěvák a skladatel Michal Kindl.

Téměř vyprodaná velká scéna divadla se stala mžikem pro pořadatele velkým problémem, za kterým stojí nová protiepidemiologická vládní nařízení. Negativní testy na koronavirus se totiž od pondělí nebudou uznávat až na výjimky jako covidový certifikát. Na vystoupení se tak dostanou pouze lidé s dokončeným očkováním proti onemocnění covid-19 či s potvrzením o prodělané nemoci.
Zatímco divadlo na ostatní pořádané akce vrací neočkovaným lidem vstupné, koncert Štefana Margity pořádá soukromá agentura, která si prostory pouze pronajala. Ta momentálně řeší, jak se k celé věci postavit. „Pro nás je tato situace zcela nová, sami řešíme, jak se k celé věci postavit. Logicky jsme poškozeni my i samotní diváci. Pokud bychom však neočkovaným lidem vrátili vstupné, celá ekonomika akce by šla vniveč,“ řekl pribram.cz jednatel společnosti.
Podle pořadatele jsou nyní pouze dvě možnosti. Koncert zrušit, nebo odehrát pouze pro očkované. „Současná nařízení se nám nelíbí a považujeme je za protiprávní. Nejsme nikterak dotováni ani nejsme příspěvková organizace, budeme se tedy snažit s divadlem domluvit na nějakých kompenzacích,“ dodal jednatel.

To však vedení divadla odmítá. „Pořadatel koncertu si pouze pronajal divadelní sál. Neumíme si představit, co bychom měli kompenzovat. Nová nařízení vlády nás postihnou úplně stejně,“ řekla pribram.cz za divadlo Anna Čiperová.
Podle Čiperové se vedení rozhodlo vracet vstupné na akce pořádané divadlem, a to bez ohledu na jeho ekonomickou situaci. „Pořadatel koncertu může zkusit požadovat kompenzace od vlády, nikoliv od divadla,“ dodala.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz