30. 11. svátek má Ondřej
Česko za koronaviru i poetické malby. Galerie otevírají nové výstavy

16. listopadu 2021   (08:08)
Česko za koronaviru i poetické malby. Galerie otevírají nové výstavy
foto: Martin Veselý, Uzavřená zoo (Czech Press Photo 2020) - k výstavě v GFD

Snímky ze soutěžní přehlídky Czech Press Photo 2020 zhlédnete v příbramské Galerii Františka Drtikola. Podbrdské muzeum představí obrazy Jarmily Maršálové.


Dnes přivítají Galerie Františka Drtikola a Podbrdské muzeum návštěvníky na vernisážích nových výstav. Obrazovou rekapitulaci roku 2020 nabídnou v Příbrami fotografie vybrané do soutěže Czech Press Photo. V Rožmitále pod Třemšínem se seznámíte s tvorbou výtvarnice Jarmily Maršálové.

Medailonek na webu sdružení Galerie výtvarníků, jehož je členkou, představuje Jarmilu Maršálovou jako výtvarnici inklinující k naivnímu umění. Záběr vyučené tiskařky se netýká jen výtvarné činnosti, mimo jiné se věnuje také psaní milostných básní. V počátcích své tvorby používala pastelky a tvrdé pastely, ilustrovala několik dětských knížek. „Když už mi nestačilo vyjadřovat se jen verši a pastelkami, táhlo mě to k výtvarné činnosti. Nápad, že zkusím štětce, jsem uskutečnila až po deseti letech. Malovat jsem začala v Příbrami, kam jsem se přestěhovala v roce 2012,“ uvádí webové stránky www.galerievytvarniku.cz. Vernisáž výstavy Podzim v kostce začíná v 16.30, v galerii Podbrdského muzea bude k vidění do konce tohoto roku.
Fotografická přehlídka Czech Press Photo představuje od roku 1995 práce obrazových žurnalistů z České a Slovenské republiky. Každoroční příbramská repríza ukáže výběr oceněných snímků z roku 2020 v kategoriích Aktualita, Reportáž, Každodenní život, Umění a kultura, Sport, Portrét, Člověk a životní prostředí a v řadě dalších. Dnešní vernisáž bude zahájena v 17.00.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz