30. 11. svátek má Ondřej
Vánoční strom v centru Příbrami se zdobí. Rozsvícen bude v neděli

23. listopadu 2021   (11:25)
Dalších 8 fotografií v galeriiVánoční strom v centru Příbrami se zdobí. Rozsvícen bude v neděli
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Dnes večer by měla být výzdoba dokončena. Ve čtvrtek technické služby dodělají i betlém.


Již bezmála týden zdobí centrum staré Příbrami patnáctimetrová jedle. Ačkoliv je krásná sama o sobě a někdo by mohl i říci, že žádné dekorace nepotřebuje, děti by určitě byly jiného názoru. Pohled na krásně nazdobený a rozsvícený vánoční strom jim samozřejmě ani letos nikdo nevezme. Podle ředitele Technických služeb města Příbrami Pavla Máchy by měla být výzdoba dokončena dnes večer.

Strom se sice rozsvítí až v neděli 28. listopadu při slavnostním zahájení adventu, pracovníci technických služeb však na jeho výzdobě pracují již dnes. „Na čtvrtek máme v plánu dokončit i betlém. V okolí stromu bude letos jedna novinka. Pro návštěvníky připravíme velký vánoční zvon,“ řekl pribram.cz Mácha. Letošní výzdoba stromu bude velmi podobná těm z předchozích let. Podle Máchy se nyní zvažuje, že na příští advent Příbram výzdobu obmění. 
Pokud nedojde ke změnám programu kvůli stávajícím restrikcím spojených s koronavirem, Příbram zahájí advent na náměstí T. G. Masaryka v neděli v 15 hodin. Samotnému rozsvěcení bude předcházet odpolední program, ve kterém se můžete těšit na koncert Anety Langerové, pohádkové představení Víti Marčíka, chybět nebude příbramská ZUŠ A. Dvořáka a svou šikovnost budou moci přítomní vyzkoušet v rukodělných dílničkách. Vyvrcholením programu bude samotné rozsvícení vánočního stromu v čase od 16:45 do 17:00.  
V ČR se v některých městech ruší slavnostní zahájení adventu
Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu se kvůli zhoršující se koronavirové situaci neuskuteční například na Staroměstském náměstí v Praze. V pondělí o tom informoval turistický portál hlavního města. Strom nicméně nazdobený bude, rozsvítit se má o víkendu. Kvůli covidu se ruší také program vánočních trhů.

Fotogalerie

Vánoční strom v centru Příbrami se zdobí. Rozsvícen bude v neděli () Vánoční strom v centru Příbrami se zdobí. Rozsvícen bude v neděli (1) Vánoční strom v centru Příbrami se zdobí. Rozsvícen bude v neděli (2) Vánoční strom v centru Příbrami se zdobí. Rozsvícen bude v neděli (3) Vánoční strom v centru Příbrami se zdobí. Rozsvícen bude v neděli (4) Vánoční strom v centru Příbrami se zdobí. Rozsvícen bude v neděli (5) Vánoční strom v centru Příbrami se zdobí. Rozsvícen bude v neděli (6) Vánoční strom v centru Příbrami se zdobí. Rozsvícen bude v neděli (7)

foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz