20. 3. svátek má Světlana

Zpravodajství   »   Kultura, historie

rubrika:   druh:   rozvržení:  

Celkem 2619 článků.
Zobrazeny články: 1861 - 1920
1 2 3 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 42 43 44

Prokopská pouť letos připomene výročí povýšení Březových Hor na hornické město Prokopská pouť letos připomene výročí povýšení Březových Hor na hornické město Tradice pouti byla obnovena v roce 1990. Letní kino zahájí sezónu Okresním přeborem Letní kino zahájí sezónu Okresním přeborem Jednotlivé filmy si diváci vyberou sami. Pěvci zítra v Zámečku vzdají hold nedávno zesnulému Antonínovi Dvořákovi III. Pěvci zítra v Zámečku vzdají hold nedávno zesnulému Antonínovi Dvořákovi III. Hudbě se na rozdíl od svého děda věnoval jen jako fanoušek.
V úterý gospely roztančí příbramskou nemocnici V úterý gospely roztančí příbramskou nemocnici Přijďte se přesvědčit, že hudba opravdu dokáže léčit. Výstavy o dvou legendárních stavebnicích můžete po celé léto navštívit na Příbramsku Výstavy o dvou legendárních stavebnicích můžete po celé léto navštívit na Příbramsku České legendě se věnuje výstava v Rožmitále, v Dobříši chystají výstavu o dánském … K letošní Noci kostelů se podruhé připojila i vězeňská kaple na Bytíze K letošní Noci kostelů se podruhé připojila i vězeňská kaple na Bytíze Letošní Noc kostelů dostala spíše podobu malého kulturního festivalu uvnitř … FOTOGALERIE Žáci ZŠ Jiráskovy sady podpoří koncertem příbramskou nemocnici Žáci ZŠ Jiráskovy sady podpoří koncertem příbramskou nemocnici Výtěžek z koncertu půjde na dětské oddělení příbramské nemocnice. Fotograf Jiroušek bude besedovat o focení Vltavy z motorového padáku Fotograf Jiroušek bude besedovat o focení Vltavy z motorového padáku Beseda se koná zítra v podvečer v Domě Natura. Příbram byla před 520 lety povýšena na město Příbram byla před 520 lety povýšena na město Příbram na město povýšil král Vladislav II. Zítra můžete s Novou posnídat na Nováku Zítra můžete s Novou posnídat na Nováku Připravená je také soutěž o zájezd, vystoupení Marka Ztraceného a kapely Slza.
Studenti svatohorského gymnázia budou zítra večer proti pokroku a proti demokracii Studenti svatohorského gymnázia budou zítra večer proti pokroku a proti demokracii Představení se nadsázkou i trochu černým humorem zabývá hodnotami současné západní … Dobříšský zámek dnes nabízí komentované vycházky francouzského parku Dobříšský zámek dnes nabízí komentované vycházky francouzského parku Bude možné navštívit také běžně nepřístupná a skrytá místa parku. Ukázky zásahů armády, vojenské techniky nebo historických bitev to budou zítřejší Bahna 2017 Ukázky zásahů armády, vojenské techniky nebo historických bitev to budou zítřejší Bahna 2017 Akce tradičně přiblíží výcvik českých vojáků doma i v zahraničních … Zítra se koná Noc kostelů, program připravily tři příbramské svatostánky Zítra se koná Noc kostelů, program připravily tři příbramské svatostánky Připravené jsou koncerty, prohlídky nebo literární koutek a mnoho dalšího. Příbramský archiv se zítra otevře veřejnosti a nabídne pohled do moderní historie města Příbramský archiv se zítra otevře veřejnosti a nabídne pohled do moderní historie města K vidění budou dobové fotografie, kroniky nebo výstava o těžbě uranu. Skanzen na Vysokém Chlumci navštívila Napoleonova armáda Skanzen na Vysokém Chlumci navštívila Napoleonova armáda Návštěvníci se mohli přenést do české vesnice na počátku 19. století. FOTOGALERIE Uplynulo 75 let od událostí, které byly předobrazem slavného filmu Vyšší princip Uplynulo 75 let od událostí, které byly předobrazem slavného filmu Vyšší princip Nacisté v roce 1942 zavraždili sedmnáctiletého studenta příbramského gymnázia, jeho … Nový lesopark v Petrovicích je určený místním i turistům Nový lesopark v Petrovicích je určený místním i turistům Už příští týden poslouží jako kulisa pro pořádání Pohádkového lesa. FOTOGALERIE Poznat život v Napoleonově armádě nebo práci archeologa, to vše vás čeká na dvou dnešních akcích Poznat život v Napoleonově armádě nebo práci archeologa, to vše vás čeká na dvou dnešních akcích Zajímavý program pro rodiny s dětmi připravili na dnešek ve Skanzenu Vysoký Chlumec … Před 68 lety byl vyhlášen Mezinárodní den dětí Před 68 lety byl vyhlášen Mezinárodní den dětí Mezinárodní den dětí je mimo jiné připomínkou obětí z Lidic.
Jak si poradit se Smrtí? Návod dá v sobotu hra příbramských ochotníků Jak si poradit se Smrtí? Návod dá v sobotu hra příbramských ochotníků Sál ZUŠ Antonína Dvořáka ožije v sobotu v podvečer divadlem. Příčinou největší důlní katastrofy v Čechách byla neopatrnost Příčinou největší důlní katastrofy v Čechách byla neopatrnost V době neštěstí byl důl Marie hluboký 1100 metrů, měl 32 pater a většina jeho výstroje … Protikuřácký zákon se dotkne i divadel a her, které uvádějí, příbramské nebude výjimkou Protikuřácký zákon se dotkne i divadel a her, které uvádějí, příbramské nebude výjimkou Některé divadelní kusy by tak opět mohly začít být zakázané. Náměstí TGM se v úterý odpoledne promění v koncertní sál Náměstí TGM se v úterý odpoledne promění v koncertní sál Veřejnosti se se svým umem představí žáci základních uměleckých škol z … Lucie Bílá uchvátila Sedlčany! Lucie Bílá uchvátila Sedlčany! Lucie Bílá, Turné Hana, KD Josefa Suka Sedlčany FOTOGALERIE Permoníci zvou dnes veřejnost do dolu Anna Permoníci zvou dnes veřejnost do dolu Anna Prokopská štola na dole Anna ožije ťukáním želízek a mlátků havířů i kladívek skřítků … ZUŠ Antonína Dvořáka se v příštím roce rozroste a chystá pro své žáky několik změn ZUŠ Antonína Dvořáka se v příštím roce rozroste a chystá pro své žáky několik změn Ředitel školy Petr Kollert plánuje rozšíření některých oborů i počtů členů ve školních … ROZHOVOR Svatá Hora se zítra připojí k Festivalu muzejních nocí Svatá Hora se zítra připojí k Festivalu muzejních nocí Poprvé bude možné shlédnout výstavu o pronásledování římskokatolické církve v … Kinematovlak zlínského festivalu navštíví také Příbram Kinematovlak zlínského festivalu navštíví také Příbram Do Příbrami dorazí 25. května. V příbramské nemocnici zazní klasická hudba V příbramské nemocnici zazní klasická hudba Společně s umělci si zahrají i žáci obou příbramských uměleckých škol.
Divadlo bylo dnes plné dětí Divadlo bylo dnes plné dětí Pokud jste dnes akci navštívili, možná se najdete ve fotogalerii. FOTOGALERIE Chcete zdarma domácí kompostér? Požádat o něj můžete jen do konce května! Chcete zdarma domácí kompostér? Požádat o něj můžete jen do konce května! Nádobu dostanou jen ti, kteří se zapojí do dotazníkového šetření, které na konci … Dnes večer nabízí Hornické muzeum Příbram prohlídky tajuplného podzemí Dnes večer nabízí Hornické muzeum Příbram prohlídky tajuplného podzemí Netradiční prohlídky Ševčínského dolu a dolu Vojtěch připravilo na dnešní noc Hornické … Studenti svatohorského gymnázia zahrají zítra v muzeu známou Drdovu pohádku Studenti svatohorského gymnázia zahrají zítra v muzeu známou Drdovu pohádku Hra měla mít původně derniéru už v první polovině května, takže máte poslední šanci ji … Knihovna Jana Drdy bude mít bezbariérový přístup Knihovna Jana Drdy bude mít bezbariérový přístup Knihovna by měla být lépe přístupná pro seniory a handicapované Legendární skupina Nazareth míří do Příbrami Legendární skupina Nazareth míří do Příbrami Kapelu proslavil především hit Love Hurts. Portál Příbram.cz je mediálním partnerem … Nezapomeňte dnes popřát svým maminkám! Nezapomeňte dnes popřát svým maminkám! Den matek se u nás začal slavit v roce 1923. Bitvu u Slivice ke konci trochu pokazil déšť Bitvu u Slivice ke konci trochu pokazil déšť Rekonstrukce květnových událostí z roku 1945 se konala už po osmnácté. FOTOGALERIE Zítra se u Milína odehraje rekonstrukce poslední bitvy 2. světové války v Evropě Zítra se u Milína odehraje rekonstrukce poslední bitvy 2. světové války v Evropě K bojům došlo 11. a 12. května 1945 poblíž Slivice a Milína. Petrovice navštíví Revizor Petrovice navštíví Revizor Hru můžete vidět zítra a pozítří od půl osmé večer v petrovickém Obecním … ROZHOVOR
Rockeři vybrali na Matyáška přes 20.000 Kč Rockeři vybrali na Matyáška přes 20.000 Kč Další z charitativních koncertů oživil Společenské centrum v Rožmitále pod … FOTOGALERIE Sto Zvířat v Dobříši Sto Zvířat v Dobříši 5.5. 2017 Sto Zvířat a Elephantour 2017 FOTOGALERIE Svatá Hora ve středu otevře svá sklepení a přívítá Noc literatury Svatá Hora ve středu otevře svá sklepení a přívítá Noc literatury Cílem je přiblížit veřejnosti současnou evropskou literaturu. Pohádkový les v Petrovicích je ohrožený Pohádkový les v Petrovicích je ohrožený Akce se má uskutečnit 18. června. Svatohorské gymnázium zažilo adrenalinové divadlo v Blatné Svatohorské gymnázium zažilo adrenalinové divadlo v Blatné Představení se málem kvůli zavařenému motoru nehrálo. Hornické muzeum je zítra mimořádně otevřené Hornické muzeum je zítra mimořádně otevřené Zpestřete si volný den například návštěvou podzemí březohorských dolů, jízdou důlním … Milovníci dráhy by měli zítra zavítat do příbramského archivu Milovníci dráhy by měli zítra zavítat do příbramského archivu Zajímavosti z historie železniční trati ze Zdic do Protivína budou tématem zítřejší … Balonový hangár by se neměl bourat Balonový hangár by se neměl bourat Jde o technický unikát, ale není zapsán v seznamu památek. Lidé si letos budou volit filmy, které chtějí vidět v letním kině Lidé si letos budou volit filmy, které chtějí vidět v letním kině Diváci si mohou zvolit pět snímků. Zítra se koná koncert pro dětský domov Korkyně Zítra se koná koncert pro dětský domov Korkyně V rámci akce vystoupí i komici ze show Na stojáka.
Pakáš musela přesunout křest CD a knihy do Dominikálních Pasek Pakáš musela přesunout křest CD a knihy do Dominikálních Pasek Změnu místa byla kapela nucená řešit na poslední chvíli. ROZHOVOR Na Slivici se bude po dvou letech opět bojovat Na Slivici se bude po dvou letech opět bojovat Po dvou letech bude k vidění opět rekonstrukce bitvy. Příbramské průmyslové zóně dominuje ojedinělý balonový hangár Příbramské průmyslové zóně dominuje ojedinělý balonový hangár Přestože jde o technický unikát, není zapsán v seznamu památek. Divokej Bill zahraje v červnu pro dětský domov Pepa Divokej Bill zahraje v červnu pro dětský domov Pepa V letním kině zazní písně z nového alba Tsunami i známé hity. ROZHOVOR O výjimku z vyhlášky dodržování nočního klidu je malý zájem O výjimku z vyhlášky dodržování nočního klidu je malý zájem Žádost o překročení 22 hodiny podali zatím jen pořadatelé devíti akcí. Ochotníci z Čenkova o víkendu zahrají hru o českých učitelkách na Marsu Ochotníci z Čenkova o víkendu zahrají hru o českých učitelkách na Marsu Jarda Bouda (vlevo) ve hře Bílá paní. ROZHOVOR Dvořákův festival letos uzavře barytonista Hampson Dvořákův festival letos uzavře barytonista Hampson Festival začíná 27. dubna. Slavíme deváté výročí! Slavíme deváté výročí! Dnes je tomu právě devět let, kdy zpravodajský portál pribram.cz spatřil světlo … Při návštěvě Brd můžete v těchto dnech narazit na Jiřího Macháčka Při návštěvě Brd můžete v těchto dnech narazit na Jiřího Macháčka Filmaři totiž v Brdech natáčí film o veliteli komunistické rozvědky. Soutěž o lístky na páteční koncert MIG 21 už zná své vítěze Soutěž o lístky na páteční koncert MIG 21 už zná své vítěze Vstupenky si výherci mohou vyzvednout v naší redakci.
1 2 3 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 42 43 44


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2023 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies