29. 11. svátek má Zina
Zpravodajství   »   Kultura, historie

rubrika:   druh:   rozvržení:  

Celkem 2485 článků.
Zobrazeny články: 1921 - 1980
1 2 3 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 40 41 42

Ve Vysokém Chlumci zněl o víkendu folklor Ve Vysokém Chlumci zněl o víkendu folklor Vystoupil zde Plzeňský malý lidový soubor. Sobotní odpoledne můžete strávit na Dole Řimbaba Sobotní odpoledne můžete strávit na Dole Řimbaba Program začíná ve 13 hodin. Stříbrné pamětní medaile jsou připravené k vyzvednutí Stříbrné pamětní medaile jsou připravené k vyzvednutí Prodejní cena je stanovena na 1780 Kč.
Přesně měsíc do Kačerů. Kdo a kdy vystoupí? Přesně měsíc do Kačerů. Kdo a kdy vystoupí? Festival Kačeři odhaluje svůj kompletní program. Zrekonstruovaná Svatá Hora nabízí novou muzejní expozici Zrekonstruovaná Svatá Hora nabízí novou muzejní expozici Areál prošel v loňském roce rekonstrukcí za téměř 200 milionů korun. Které knihy nejčastěji žádají čtenáři ve středních Čechách? Které knihy nejčastěji žádají čtenáři ve středních Čechách? Mezi nejžádanější tituly patří romány Vlastimila Vondrušky. Ve Vysokém Chlumci můžete v sobotu navštívit folklorní den Ve Vysokém Chlumci můžete v sobotu navštívit folklorní den Jednotné vstupné je 30 Kč. Muzeum minulý víkend představilo své novinky Muzeum minulý víkend představilo své novinky Otevřeny byly nové expozice, ukázán byl i nový nerost příbramit. Jarek Nohavica potěšil zaplněné letní kino Jarek Nohavica potěšil zaplněné letní kino V úterý večer areálem letního kina zněly známé hity. Na konci července se v Příbrami uskuteční další Fialka fest Na konci července se v Příbrami uskuteční další Fialka fest Festivalu se každoročně zvyšuje jeho návštěvnost.
Svatohorská Šalmaj letos potrvá dva dny Svatohorská Šalmaj letos potrvá dva dny Těšit se letos můžete 9. a 10. září. Sobotní část Prokopské pouti odstartovala hasičským průvodem Sobotní část Prokopské pouti odstartovala hasičským průvodem Program pokračuje i dnes. Jarek Nohavica představí v Příbrami své největší hity Jarek Nohavica představí v Příbrami své největší hity Koncert se uskuteční 5. července v areálu letního kina v Příbrami. High Jump je i o hudbě. Kdo letos vystoupí? High Jump je i o hudbě. Kdo letos vystoupí? Těšit se můžete například na kapelu Skyline, Ukradený ovoce nebo Prague Conspiracy. Prezentace geologického významu v Hornickém muzeu Prezentace geologického významu v Hornickém muzeu Blížící se Prokopská pouť nabídne pestrý doprovodný program. O víkendu se koná Prokopská pouť, muzeum bude v neděli za korunu O víkendu se koná Prokopská pouť, muzeum bude v neděli za korunu Tradice pouti byla obnovena v roce 1990. Středočeské knihovny lákají i na besedy, čtení a akce pro děti Středočeské knihovny lákají i na besedy, čtení a akce pro děti Knihovna v Příbrami nabízí dva biblioboxy. Den s královnou Johankou se v Rožmitále uskuteční již zítra Den s královnou Johankou se v Rožmitále uskuteční již zítra Zítřejší den bude věnován i Fabiánovi, pánovi Brdských lesů. Dobrovolní hasiči z Obecnice oslavili 130 let Dobrovolní hasiči z Obecnice oslavili 130 let Akce se konala minulý víkend. FOTOGALERIE Pamětní medaile jsou hotové, k vyzvednutí jsou na Zámečku Pamětní medaile jsou hotové, k vyzvednutí jsou na Zámečku Na medaile byl vytvořen pořadník. Celkem bylo vyraženo 380 kusů.
Příbram slaví 800 let, je městem těžby rud a poutní Svaté Hory Příbram slaví 800 let, je městem těžby rud a poutní Svaté Hory Přinášíme hlavní údaje o středočeské Příbrami, která 20. června slaví 800 let od první … Loupežnický film Prach a broky se s Příbramí rozloučí ve velkém stylu Loupežnický film Prach a broky se s Příbramí rozloučí ve velkém stylu Poslední projekce loupežnického filmu je již zítra večer. Základní umělecká škola slaví 25 let, dnes pořádá Zahradní slavnost Základní umělecká škola slaví 25 let, dnes pořádá Zahradní slavnost V úterý umělecká škola pořádá ještě koncert v Divadle A. Dvořáka v Příbrami. Balada pro banditu bude k vidění pod širým nebem Balada pro banditu bude k vidění pod širým nebem Představení se uskuteční 14. července v Lesním divadle u Nového Podlesí. Oslavy 800. výročí města si užily tisíce lidí Oslavy 800. výročí města si užily tisíce lidí V rámci oslav se konal i hudební festival Novák 800. FOTOGALERIE Hornické průvody, hudba, zpěv a slavnostní nálada v ulicích. Tak vypadala sobotní Příbram Hornické průvody, hudba, zpěv a slavnostní nálada v ulicích. Tak vypadala sobotní Příbram Skupinky horníků bylo možné potkat i během nočních hodin. FOTOGALERIE Neslaví se jenom na Nováku, včera večer prošel městem hornický průvod Neslaví se jenom na Nováku, včera večer prošel městem hornický průvod Do průvodu se zapojilo několik stovek osob. FOTOGALERIE Dnes večer můžete navštívit Noc kostelů Dnes večer můžete navštívit Noc kostelů Akce jsou naplánovány i v Příbrami. V případě deště pojmou pivní stany několik tisíc lidí V případě deště pojmou pivní stany několik tisíc lidí Pivní vůz přijede i z partnerského města Freiberg. Sophiina volba: Noc kostelů, hornické oslavy, nebo festival na Nováku Sophiina volba: Noc kostelů, hornické oslavy, nebo festival na Nováku V Příbrami se toho bude dít opravdu hodně a všechno nestihnete.
Aby toho nebylo málo: V pátek se v Příbrami koná i Noc kostelů Aby toho nebylo málo: V pátek se v Příbrami koná i Noc kostelů V Příbrami se veřejnosti otevřou hned 3 kostely. Ohlédnutí za 48. ročníkem Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram Ohlédnutí za 48. ročníkem Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram Přinášíme zhodnocení festivalu od příbramského zastupitele Vladimíra Krále. NÁZOR Ve čtvrtek můžete besedovat s Josefem Fryšem, autorem publikace o Příbrami Ve čtvrtek můžete besedovat s Josefem Fryšem, autorem publikace o Příbrami Na akci se budou promítat i fotografie, které se do knihy nevešly. Svaté Hoře v Příbrami požehnal kardinál Dominik Duka Svaté Hoře v Příbrami požehnal kardinál Dominik Duka Ilustrační foto: Areál prošel v uplynulém roce nákladnou rekonstrukcí. Příbramský archiv zve na den otevřených dveří Příbramský archiv zve na den otevřených dveří Akce se uskuteční ve čtvrtek 9. června. Divadlo neusne ani o prázdninách Divadlo neusne ani o prázdninách Těšit se můžete na Cavemana nebo Baladu pro banditu pod širým nebem. Skanzen Vysoký Chlumec dnes nabízí komentované prohlídky Skanzen Vysoký Chlumec dnes nabízí komentované prohlídky Start prohlídky je v 11,13 a 15 hodin. V neděli startuje Příbramské kulturní léto V neděli startuje Příbramské kulturní léto První koncert se uskuteční na náměstí 17. listopadu. Kardinál Duka přijede na nedělní korunovaci na Svaté Hoře Kardinál Duka přijede na nedělní korunovaci na Svaté Hoře Hlavní mše svatá začíná v 9 hodin. Divadlo Antonína Dvořáka Příbram uvede komedii Goldoniáda Divadlo Antonína Dvořáka Příbram uvede komedii Goldoniáda V doprovodné kapele budou hrát sami herci.
Příbramské divadlo se rozloučí s Lukášem Králem a třemi hrami Příbramské divadlo se rozloučí s Lukášem Králem a třemi hrami Příbram má aktuálně nejmenší herecký soubor ze všech divadel. Na Oboře korzovaly stovky spokojených lidí Na Oboře korzovaly stovky spokojených lidí Akce se v Příbrami stala tradicí. FOTOGALERIE Jak budou probíhat letošní hornické slavnosti? Jak budou probíhat letošní hornické slavnosti? V hornickém průvodu je očekáváno až tři tisíce lidí. V galerii dnes začíná výstava pohlednic a obrazů z Příbrami V galerii dnes začíná výstava pohlednic a obrazů z Příbrami Slavnostní vernisáž je dnes od 17 hodin. V nemocnici opět zazní gospel V nemocnici opět zazní gospel Vystoupení se koná 2. června od 17 hodin. Vstupné je zdarma. Sedmý ročník Korza Obora již klepe na dveře Sedmý ročník Korza Obora již klepe na dveře Akce se uskuteční již tuto sobotu 28. května od 10 do 17 hodin. Památník Karla Čapka u Dobříše se stal muzeem roku Památník Karla Čapka u Dobříše se stal muzeem roku Soutěž je vyhlašována Ministerstvem kultury ČR ve spolupráci s dalšími partnery. Příbram daruje Jihočeskému kraji sochu Klementa Gottwalda Příbram daruje Jihočeskému kraji sochu Klementa Gottwalda Hlasování předcházela poměrně rozsáhlá diskuze. V příbramské galerii zazní v úterý operní árie V příbramské galerii zazní v úterý operní árie Diváci uslyší úryvky Rusalky, Jakobína, Čerta a Káči a dalších významných … Co chystá knihovna na červen? Mnoho přednášek nebo marmeládovou královnu Co chystá knihovna na červen? Mnoho přednášek nebo marmeládovou královnu V úterý 21. června do Příbrami přijede restaurace na čtyřech kolech.
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram pomáhá v obnově vily Rusalka Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram pomáhá v obnově vily Rusalka Benefiční koncert se uskuteční 20. května. Na Skalce zítra pokřtí novou knihu o Příbrami Na Skalce zítra pokřtí novou knihu o Příbrami Knihu bude na místě možné i koupit. Skupina Slza vyprodala příbramskou sportovní halu Skupina Slza vyprodala příbramskou sportovní halu Na textech skupina spolupracuje s Xindlem X. FOTOGALERIE Jak to vypadalo na 700. repríze Hrdého Budžese? Jak to vypadalo na 700. repríze Hrdého Budžese? V hlavní roli se představila opět Bára Hrzánová. VIDEO Festival Antonína Dvořáka přichystal na úterý operu pro děti Festival Antonína Dvořáka přichystal na úterý operu pro děti Vystoupení se odehrají v příbramském divadle. Nezapomeňte, připomínka bitvy na Slivici je již zítra (PROGRAM) Nezapomeňte, připomínka bitvy na Slivici je již zítra (PROGRAM) Vstupné je zdarma, platí se pouze parkování. Na náměstí TGM se zítra představí soubory z uměleckých škol Na náměstí TGM se zítra představí soubory z uměleckých škol Akce bude probíhat od 15 do 20 hodin. Vážná hudba zazněla i v prostorách nemocnice Vážná hudba zazněla i v prostorách nemocnice Vystoupení se konalo v rámci festivalu Antonína Dvořáka. U Slivice opět padnou poslední výstřely druhé světové války U Slivice opět padnou poslední výstřely druhé světové války Akce se poprvé konala v roce 2000. Vážná hudba zítra zazní přímo v ulicích Vážná hudba zítra zazní přímo v ulicích Program může být změněn vlivem počasí.
1 2 3 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 40 41 42


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2022 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies