30. 11. svátek má Ondřej
Vánoční pohádka, ledová show, ale i divadelní představení. Adventní neděle slibují bohatý program

16. listopadu 2021   (13:16)
Vánoční pohádka, ledová show, ale i divadelní představení. Adventní neděle slibují bohatý program
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Blížící se konec listopadu značí, že se můžeme těšit na zahájení adventu. V programu letošního roku mimo jiných vystoupí Aneta Langerová.


V neděli 28. listopadu budeme na náměstí T. G. Masaryka společně rozsvěcovat vánoční strom. Samotnému rozsvícení bude předcházet odpolední program, ve kterém se můžete těšit na koncert Anety Langerové, pohádkové představení Víti Marčíka, chybět nebude příbramská ZUŠ A. Dvořáka a svou šikovnost budou moci přítomní vyzkoušet v rukodělných dílničkách. Program začíná v 15 hodin a jeho vyvrcholením bude samotné rozsvícení vánočního stromu.

Zatímco v předešlých letech se akce v době adventní konaly na zmíněném náměstí T. G. Masaryka a na náměstí 17. listopadu, letos je míst více. Zahájení tedy bude tradičně na nám. T. G. Masaryka, o bronzové neděli se sejdeme na náměstí J. A. Alise, stříbrnou neděli společným programem oslavíme na Svaté Hoře a při zlaté neděli bude program na náměstí 17. listopadu.
Do předvánočního období patří také mikulášská nadílka, a tedy čerti. Zajímavé mikulášsko-čertovské akce se v posledních letech můžeme účastnit v areálu Nového rybníka. Pro letošní rok je připraven skutečně Pekelně čertovský Novák, kdy vedle našich českých čertů, andělů a Mikuláše přijedou do Příbrami po letech opět Krampusáci. S ohledem na rozsah akce je Pekelně čertovský Novák, na který jste zváni 3. prosince, zpoplatněn částkou 50 Kč pro dospělé a 30 Kč pro děti a seniory.
„Přípravy všech předvánočních akcí jsou v plném proudu. Dolaďují se poslední detaily tak, abychom mohli čerpat při společných setkáních tu pravou vánoční náladu. Za pořadatele pevně doufám, že se budeme moci scházet dle našich plánů,“ dodává závěrem starosta Jan Konvalinka.

foto: MěÚ Příbram


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/MěÚ Příbram
autor: Jakub Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz