30. 11. svátek má Ondřej
Před sto lety vznikla Matice svatohorská, k výročí bude vydána pamětní medaile

18. listopadu 2021   (06:03)
Před sto lety vznikla Matice svatohorská, k výročí bude vydána pamětní medaile
foto: Miroslav Zelenka, Svatá Hora / PR

V rámci oslav se v sobotu 20. listopadu uskuteční děkovná mše a varhanní koncert v bazilice.


Svatá Hora o víkendu oslaví stoleté výročí Matice svatohorské založené 20. listopadu 1921. Na významné jubileum vzpomene v sobotu 20. listopadu od 17.00 děkovná mše svatá. Součástí oslav je také varhanní koncert v bazilice, který začne o hodinu později.
 

Při této příležitosti bude rovněž vydána pamětní medaile. „Medaile ke stému výročí Matice Svatohorské budou raženy v počtu podle množství zájemců. Před započetím ražby zájemce musí složit zálohu rovnající se konečné ceně medaile,“ sdělila Svatá Hora na svém webu, kde objednavatelé naleznou další informace. Medaile s vyobrazením znaku Matice svatohorské a hlavní části stříbrného oltáře budou raženy ve stříbrné a mosazné verzi, ve které jich bude vyrobeno více, a dostanou se tak i do volné nabídky svatohorské prodejny. Část výtěžku z prodeje připadne Matici Svatohorské.
 
Při této příležitosti bude rovněž vydána …
foto: Svatá Hora, návrh pamětní medaile

Matice Svatohorská je dobrovolné neziskové občanské sdružení přátel a dobrodinců Svaté Hory, jehož cílem je pečovat o její duchovní zázemí, shromažďovat příspěvky na opravy a údržbu baziliky i celého areálu a podporovat také další činnosti ve prospěch poutního místa a návštěvníků. Velkým projektem nového milénia se stala obnova svatohorských varhan, která byla po deseti letech úsilí dokončena v roce 2018. Nejen o stavbě varhan referuje také aktuální výstava ve svatohorském muzeu.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz