30. 11. svátek má Ondřej
Epidemická situace podruhé zrušila v Příbrami plánované adventní akce

23. listopadu 2021   (13:37)
Epidemická situace podruhé zrušila v Příbrami plánované adventní akce
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Nechceme přistoupit k tomu, abychom adventní program dělali pouze pro očkované, abychom oplotili náměstí a vpustili pouze omezený počet návštěvníků, říká starosta Jan Konvalinka.


Koncert Anety Langerové či vystoupení Víti Marčíka jsme si měli užívat již tuto neděli, ovšem s ohledem na situaci, která nastala, se budeme muset smířit s tím, že připravený program bude omezen. Stejně jako řada dalších měst i Příbram musí upravit adventní program.

„Stávající situace neumožňuje pořádat akce bez omezení. Nechceme přistoupit k tomu, abychom adventní program dělali pouze pro očkované, abychom oplotili náměstí a vpustili pouze omezený počet návštěvníků. Program bohužel s ohledem na aktuální pravidla není možné uspořádat dle plánů, ale i tak chceme, abychom se ctí advent zahájili. Na náměstí T. G. Masaryka bude v neděli 28. listopadu rozsvícen vánoční strom, po celý den bude hrát reprodukovaná hudba, připraveno je občerstvení a také stánkový prodej s vánoční tematikou,“ říká starosta Jan Konvalinka.
Vánoční náladu tedy budeme moci na vyzdobeném náměstí T. G. Masaryka vstřebávat u vánočního stromu, tradičního vyřezávaného betlému v životní velikosti a chybět nebude ani velkoformátová světelná dekorace. Tradiční výzdoba města je připravena, pracuje se také na plánech dalších týdnů, kdy chceme Příbramanům nabídnout alternativy rušeného programu. Mezi tyto plány patří například aktuálně připravovaná výstava mapující historii Vánoc, kterou připravuje Městské kulturní centrum ve spolupráci s Okresním archivem Příbram. Tato výstava bude instalována na velkoformátových panelech na náměstí T. G. Masaryka.
„Epidemická situace nám již podruhé zrušila plánované adventní akce. Nicméně bychom si neměli nechat zkazit kouzlo Vánoc a prožít je v klidu, a především ve zdraví. Symbolem vánočních svátků je strom. Příbramský vánoční strom na náměstí T. G. Masaryka je ozdoben, v neděli bude rozsvícen a v podvečerních hodinách bude požehnán. V tuto dobu také zapálíme první svíčku na adventním věnci,“ dodává starosta Jan Konvalinka.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/MěÚ Příbram
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz