30. 11. svátek má Ondřej
Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé

28. října 2021   (15:44)
Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé
foto: pribram.cz/Magdalena Rezková

Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech nabídne knihovna také program pro cestovatelské nadšence, děti a jejich rodiče i obdivovatele pláten holandských mistrů.


S končícím měsícem zveřejnila příbramská Knihovna Jana Drdy plány na příští týdny. Listopad zahájí programovou novinkou – každé první pondělí v měsíci otevře sklady knih, které se nacházejí v suterénu knihovny a kde má Ústřední půjčovna pro dospělé uloženo čtyřicet procent knih. Sklady budou přístupné od 9.00 do 17.00, podrobnější informace získáte u knihovnic.
 

V první polovině měsíce nebude chybět klub pro rodiče a děti s kladným vztahem ke čtení Drdík, kde se tentokrát sejdou s Pipi Dlouhou punčochou a jejími kamarády. Klub navštívíte ve čtvrtek 4. listopadu od 16.00 v pobočce Škola v základní škole ve Školní ulici.
 
Jana Froňková se v listopadové přednášce z cyklu Dějiny umění zaměří na osobnost nizozemského malíře 15. a 16. století Hieronyma Bosche. „Hodně z jeho děl je věnováno hříchu a lidským morálním selháním. Maloval démony, lidské a zvířecí zrůdy, aby evokoval strach a zlo ukryté v člověku,“ přibližuje knihovna Boschovy náměty. O jeho životě a díle se více dozvíte v úterý 9. listopadu od 17.00 v sále hlavní budovy knihovny.
 
Po Norsku, které zájemci v říjnu „procestovali“ s Václavem Bacovským, se další cestopisná beseda zaměří na Ohňovou zemi. Daleký cíp Patagonie, její hory, ledovce a obyvatele přiblíží v úterý 16. listopadu od 17.00 cestovatel, politik a dlouholetý starosta obce Kamýk nad Vltavou Petr Halada.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz