4. 12. svátek má Barbora
Půlnoční mše ze Svaté Hory bude pouze on-line

21. prosince 2020   (06:53)
Půlnoční mše ze Svaté Hory bude pouze on-line
foto: pribram.cz

Sváteční program je v důsledku současných omezení upraven. Pro betlémské světlo si lidé mohou přijít do Pražské kaple.


Svatá Hora vzhledem k aktuální situaci omezila přístup do některých svých částí. Zcela uzavřeny jsou expozice Svatohorského poutního muzea, pro účast na mších a prohlídku jesliček je nutné dodržovat stanovený limit osob. Utlumen je také program vánočních svátků a konce roku.
 

Půlnoční mše již odpoledne
Během Štědrého dne bude svatohorský areál otevřen od 6.00 do 17.00, kdy si návštěvníci mohou prohlédnout také betlém s novou postavou anděla od řezbáře Bedřicha Šilara. K betlému se dostanou maximálně čtyři osoby najednou. Zpřístupněna zůstane také bazilika (6.00–15.30), infocentrum a prodejna v ambitu.
 
Od šesté ranní se v bazilice uskuteční rorátní mše svatá v povoleném počtu do dvaceti sedících při zachování dvoumetrových rozestupů. Tradiční půlnoční mše začíná již od 16.00 a bude přenášena pouze on-line. Mše svatá od 9.00 a ani další pravidelné bohoslužby a pobožnosti se nekonají. Betlémské světlo bude během otevírací doby areálu k dispozici v Pražské kapli.
 
Zpívání u jesliček jen na dálku
Na Boží hod vánoční se Svatá Hora, bazilika a betlém otevírají od sedmi ráno do páté odpoledne. Pro účast na mších (7.30, 9.00 – s figurální hudbou, 11.00, 15.30 – s následujícími nešpory) a modlitbě růžence (15.00) se nemění stanovený limit nejvýše dvaceti věřících. Zrušeno je Zpívání u jesliček.
 

Stejná otevírací doba areálu jako v pátek 25. prosince je o svátku sv. Štěpána. Bazilika není přístupná v čase 13.45–15.00, od druhé po poledni je rezervována pro online přenos Zpívání u jesliček. Mše svaté začínají v 7.30, 9.00 a 11.00 a 15.30, v 15.00 modlitba růženec. Pro neděli 27. prosince platí stejný program pro věřící a vrací se otevírací doba 7.00 až 17.00 včetně baziliky.
 
V dalším týdnu od 28. do 31. prosince se mění otevírací doba na 6.30–18.00. Mše svaté zachovají obvyklé časy v 7.00, 9.00 a 17.00.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz