vývoj COVID-19
24. 2. 2021
Bohutín 12
Borotice 4
Březnice 64
Buková u Pb 1
Bukovany 7
Čenkov 5
Cetyně 1
Chotilsko 6
Chrást 1
Chraštice 2
Čím 1
Dlouhá Lhota 7
Dobříš 111
Dolní Hbity 5
Drahenice 2
Drahlín 5
Drásov 2
Drevníky 2
Drhovy 6
Dublovice 6
Dubno 8
Háje 12
Hluboš 7
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 6
Hudčice 8
Hvožďany 9
Jablonná 8
Jesenice 6
Jince 25
Kamýk n. V. 17
Klučenice 5
Kňovice 4
Kosova H. 13
Krásná H. 7
Křepenice 2
Křešín 1
Láz 5
Lazsko 6
Lešetice 1
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 13
Milešov 5
Milín 27
Modřovice 1
Mokrovraty 20
Nalžovice 12
Narysov 5
Nechvalice 7
Nečín 8
Nedrahovice 4
Nová Ves p. P. 16
Nové Dvory 4
Nový Knín 36
Obecnice 28
Obořiště 2
Ohrazenice 1
Osečany 5
Ostrov 3
Ouběnice 3
Pečice 9
Petrovice 10
Pičín 5
Počepice 6
Podlesí 12
Příbram 446
Prosen. L. 17
Řadíč 3
Rosovice 5
Rožmitál p. T. 23
Rybníky 3
Sádek 4
Sedlčany 66
Sedlec-Prč. 34
Sedlice 2
Solenice 7
Stará Huť 19
Štětkovice 3
Suchodol 1
Svaté Pole 15
Svatý Jan 3
Svojšice 4
Tochovice 3
Třebsko 5
Trhové Dušníky 1
Tušovice 2
Velká Lečice 2
Věšín 8
Višňová 10
Volenice 8
Voznice 7
Vrančice 3
Vranovice 1
Vševily 1
Vys. Chlumec 11
Vysoká u Příbramě 1
Zalužany 1
Zbenice 4
Zduchovice 7

Knižní „dáme jídlo“. Knihovna zaváží čtenářům rovnou domů

5. února 2021   (16:20)
Knižní „dáme jídlo“. Knihovna zaváží čtenářům rovnou domů

Předávání knih je nyní možné pouze bezkontaktně a o novou službu dodání knih do domu je v Příbrami velký zájem. V Knihovně Jana Drdy otestovali i spouštění knih v „košíku“.


Česká republika se stále nachází v pátém stupni protiepidemického systému PES, což ještě více omezilo možnosti knihoven zůstat alespoň v částečném kontaktu se čtenáři. „Podle nařízení vlády můžeme knihy půjčovat pouze bezkontaktně a nelze zatím provozovat ani výdejové okénko. To je možné až ve stupni čtyři,“ vysvětluje Zdeňka Šmídová, která vede Knihovnu Jana Drdy Příbram. Výdejové okénko v hlavní budově knihovny na náměstí T. G. Masaryka dosud představovalo jediné místo, kde si čtenáři vyzvedávali objednané knihy.
 

Knihovna proto přišla s novou službou a od 21. ledna letošního roku rozváží knihy čtenářům přímo domů. „Zatím se tímto způsobem ke čtenářům dostalo 68 balíčků objednaných knih. Těm, kdo bydlí v okolí knihovny, knihy rovnou přineseme. Takto jsme předali 45 objednávek,“ popisuje Zdeňka Šmídová. Příjemci jsou hlavně senioři, studenti nebo lidé pracující z domova. „Studenti potřebují povinnou četbu a odborné publikace, starší lidé hlavně příběhy,“ upřesňuje Zdeňka Šmídová.
Knihy jsou po Příbrami rozváženy v úterý a ve čtvrtek. Podrobnosti k objednávce a kontaktní údaje sdělí zájemci prostřednictvím telefonu 326 551 478 nebo e-mailové adresy pujcovna@kjd.pb.cz. „O službu je veliký zájem. Vzhledem k tomu, jak je komunikačně náročná, by si kolegyně zasloužily příplatky jako telefonické operátorky,“ dodává s úsměvem Zdeňka Šmídová. Při objednávání knih čtenářům pomůže elektronický katalog, který je (spolu s návodem, jak jej používat) dostupný přes webové stránky knihovny.
 
Knihovna vyzkoušela i další zajímavý způsob, jak dostat knihy ke čtenářům bezkontaktním způsobem, a videozáznam zveřejnila na svém facebookovém profilu. „Kolegyně vymyslely bezkontaktní výdejové okénko – pomocí provázku a košíčku spouštět knihy z okna ke čtenáři. Od toho jsme ale z bezpečnostních důvodů raději ustoupili,“ konstatuje Zdeňka Šmídová.
 
 

V Knihovně Jana Drdy Příbram zatím s nadějí čekají na úpravu kategorií systému PES. Nový návrh totiž počítá s otevřením výdejových okének pro knihovny i v pátém stupni.
 
V Knihovně Jana Drdy Příbram zatím s nadějí …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Knihovna Jana Drdy Příbram

autor: Magdalena Rezková

Další články

Příbramští hasiči hledají posily do svých řad Příbramští hasiči hledají posily do svých řad Územní odbor Příbram hledá zájemce do služebního poměru na pozici Hasič, Hasič – … Středočeští hasiči se podílejí na distribuci respirátorů Středočeští hasiči se podílejí na distribuci respirátorů Následně budou respirátory distribuovány přímo do jednotlivých škol Středočeského … Nastane tvrdý lockdown? Vláda chystá další zpřísnění Nastane tvrdý lockdown? Vláda chystá další zpřísnění Studenti se do škol začátkem března pravděpodobně nevrátí. Cesta do školy: Polovina dětí z Příbramska ji zvládne pěšky a do deseti minut Cesta do školy: Polovina dětí z Příbramska ji zvládne pěšky a do deseti minut Šetření mezi žáky ve věku od devíti do patnácti let v projektu Minisčítání 2020 … Hasiči vyjížděli k požáru soudu, jednalo se o kouř z komína Hasiči vyjížděli k požáru soudu, jednalo se o kouř z komína Hasiči se s podobnými oznámeními občas setkávají. V sedlčanské škole se podle ředitele osvědčily PCR testy V sedlčanské škole se podle ředitele osvědčily PCR testy Sedlčanská škola chce pilotní projekt přesto dokončit a o získané poznatky se podělit … Podle vědců hrozí kolaps zdravotnictví a návrat dětí do škol za rok Podle vědců hrozí kolaps zdravotnictví a návrat dětí do škol za rok K zavřeným školám by se podle nich měly omezit podniky, průmysl a úplně zavřít … Rádi čtete a soutěžíte? Zkuste letos knižní výzvu Rádi čtete a soutěžíte? Zkuste letos knižní výzvu Knihovna Jana Drdy Příbram vyhlásila nové kolo celoroční čtenářské soutěže pro děti a … Respirátory jsou to nejmenší zlo. Pokud jsou lidé hovada, tak se můžeme těšit Respirátory jsou to nejmenší zlo. Pokud jsou lidé hovada, tak se můžeme těšit Zeptali jsme se několika obyvatel Příbrami, jak nové nařízení vítají, zda již …
Opilec si v Březnici „ustlal“ na silnici. Policisty ignoroval, na záchytce začal vyhrožovat Opilec si v Březnici „ustlal“ na silnici. Policisty ignoroval, na záchytce začal vyhrožovat Muž se dopustil čtyř přestupků, nyní mu hrozí pokuta dvacet tisíc.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz