31. 7. svátek má Ignác
Po stopách historie: Objevte mlýny na Litavce a staré adresy příbramské knihovny

11. června 2021   (06:19)
Po stopách historie: Objevte mlýny na Litavce a staré adresy příbramské knihovny
foto: MěÚ Příbram

Na komentované vycházky v Příbrami a okolí zve Knihovna Jana Drdy v sobotu 12. června a v pátek 18. června.


V sobotu 12. června se spolu s Věrou Smolovou ze Státního kresního archivu v Příbrami vydáte na místa, kde se odehrává děj její nedávno vydané knihy Mlynář Martin Fiala jinak Kocour. Místní mlynář žil v letech 1652 až 1722 a na Litavce dosud zůstávají stopy jeho rodného mlýna. Jak avizuje Knihovna Jana Drdy Příbram, cestu po mlýnech si užijí také milovníci podbrdské přírody.
 

Sraz je ve 13. 00 u kostela v Bohutíně. Konec komentované vycházky dlouhé devět kilometrů se nachází u areálu Kovohutí Příbram, ale z trasy je možné se odpojit například u stadionu na Litavce. Mapu a dopravní spojení uvádí web www.poznejpribram.cz. Vstupenky nabízí studovna knihovny a městské infocentrum v Pražské ulici.
 
Další komentovaná, interaktivní vycházka seznámí zájemce nejen s bývalými adresami příbramské knihovny v uplynulých 120 letech, a to hned dvakrát – v pátek 18. června od 10.00 a 16.00. „Kromě Evy Zajíčkové, která výpravu povede, možná přijde i starosta Blažej Mixa nebo knihovník Alois Cvrk…,“ předesílá Knihovna Jana Drdy. Výchozím bodem je budova knihovny na náměstí T. G. Masaryka. Vstupenky se rezervují na telefonním čísle 775 919 233 nebo přímo ve studovně.
 
Další komentovaná, interaktivní vycházka …
foto: Knihovna Jana Drdy Příbram


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Řidič ve vysoké rychlosti nezvládl odbočovací manévr a skončil v příkopu. Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Vycházku do budovy Báňského ředitelství v Příbrami povede 5. srpna architekt Michal … Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU O několika miliardách z první výzvy prozatím rozhodovala rychlost kliknutí v rámci … Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Sportovní setkání pro všechny věkové kategorie pořádá třikrát týdně na venkovních … Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Benzin Natural 95 je u čerpacích stanic ve Středočeském kraji nejdražší za šest a půl … Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Muži hrozí tříletý pobyt za mřížemi.
V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce Nejprve bude zdemolována a znovu postavena budova N, která bude širší a především i …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz