26. 10. svátek má Erik
Po stopách historie: Objevte mlýny na Litavce a staré adresy příbramské knihovny

11. června 2021   (06:19)
Po stopách historie: Objevte mlýny na Litavce a staré adresy příbramské knihovny
foto: MěÚ Příbram

Na komentované vycházky v Příbrami a okolí zve Knihovna Jana Drdy v sobotu 12. června a v pátek 18. června.


V sobotu 12. června se spolu s Věrou Smolovou ze Státního kresního archivu v Příbrami vydáte na místa, kde se odehrává děj její nedávno vydané knihy Mlynář Martin Fiala jinak Kocour. Místní mlynář žil v letech 1652 až 1722 a na Litavce dosud zůstávají stopy jeho rodného mlýna. Jak avizuje Knihovna Jana Drdy Příbram, cestu po mlýnech si užijí také milovníci podbrdské přírody.
 

Sraz je ve 13. 00 u kostela v Bohutíně. Konec komentované vycházky dlouhé devět kilometrů se nachází u areálu Kovohutí Příbram, ale z trasy je možné se odpojit například u stadionu na Litavce. Mapu a dopravní spojení uvádí web www.poznejpribram.cz. Vstupenky nabízí studovna knihovny a městské infocentrum v Pražské ulici.
 
Další komentovaná, interaktivní vycházka seznámí zájemce nejen s bývalými adresami příbramské knihovny v uplynulých 120 letech, a to hned dvakrát – v pátek 18. června od 10.00 a 16.00. „Kromě Evy Zajíčkové, která výpravu povede, možná přijde i starosta Blažej Mixa nebo knihovník Alois Cvrk…,“ předesílá Knihovna Jana Drdy. Výchozím bodem je budova knihovny na náměstí T. G. Masaryka. Vstupenky se rezervují na telefonním čísle 775 919 233 nebo přímo ve studovně.
 
Další komentovaná, interaktivní vycházka …
foto: Knihovna Jana Drdy Příbram


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz