4. 12. svátek má Barbora
V Březnici vystavují fotografie hobojisty Viléma Veverky

5. května 2021   (11:23)
V Březnici vystavují fotografie hobojisty Viléma Veverky
foto: Galerie Ludvíka Kuby/ Vilém Veverka

Výstavu zakončí 26. června na nádvoří bývalé jezuitské koleje koncert hudebního tělesa Vilém Veverka Trio.


Středočeský kraj patří k těm, ve kterých se od 3. května otevřela muzea, galerie a památky. Po dlouhé odmlce se návštěvníci mohou vrátit také do Galerie Ludvíka Kuby a Kavárny v Koleji v Březnici, kde jsou připraveny dvě fotografické výstavy. Vstup je volný.

„Společně s otevřením stálých expozic našeho muzea a galerie nabídneme sezónní výstavu fotografií předního českého hobojisty Viléma Veverky. Slavný hudebník se představí trochu jinak, než jej zatím známe,“ uvádí kulturní akci Pavlína Liebnerová z odboru kultury města Březnice. Fotografie Viléma Veverky bude možné zhlédnout v Galerii Ludvíka Kuby do 27. června. O den dříve by se měl uskutečnit koncert Vilém Veverka Trio na nádvoří jezuitské koleje. Výstava je otevřena každý den kromě pondělí, v květnu od 9.00 do 16.00 a v červnu od 9.00 do 17.00 s hodinovou polední pauzou.
 
„Jsme rádi, že budeme příchozím moci nabídnout něco víc než jen kávu z okénka,“ předesílá další výstavní program umístěný v Kavárně v Koleji Pavlína Liebnerová. Na diváky již měsíc čeká instalace fotografií 1. Březnického fotosalónu na téma příroda. „Jedná se o nový projekt loňského roku a podle počtu zaslaných fotografií oslovil širokou veřejnost,“ doplňuje Pavlína Liebnerová. Návštěvníci si fotografie mohou prohlédnout až do konce května – ve všední dny od 8.00 do 17.00, během víkendů a svátků mezi 9.00 a 17.00.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz