29. 9. svátek má Michal

Knihovna Jana Drdy zaznamenala velký zájem o výdejní okénko

23. listopadu 2020   (16:56)
Knihovna Jana Drdy zaznamenala velký zájem o výdejní okénko
foto: ribram.cz

Objednání knih je možné telefonicky, e-mailem, případně si je lze rezervovat přes on-line katalog.


Knihovna Jana Drdy v Příbrami zaznamenala velký zájem čtenářů o půjčení knih formou výdejního okénka, které je ode dneška v provozu. Pracovníci přijímají objednávky a domlouvají termíny vyzvednutí. Čtenáři by se měli obrnit trpělivostí, protože zájemců je hodně, řekla dnes ČTK Zdeňka Šmídová z vedení knihovny.

Objednání knih je možné telefonicky, e-mailem, případně si je lze rezervovat přes on-line katalog. "O výpůjčky je zájem, už o víkendu jsem dostala pár e-mailů od čtenářů se žádostmi, abychom jim připravili nějaké knihy. Ten zájem je takový, že to nebudeme vůbec stíhat, lidé si budou muset chviličku počkat," uvedla Šmídová.
Čtenáři si přebírají výpůjčky před hlavním vchodem, knihy se nadále vracejí prostřednictvím boxu. Někteří čtenáři dnes podle Šmídové špatně pochopili nový režim a dožadovali se vstupu do knihovny, což ale není možné. Kromě domlouvání výpůjček a vydávání přes okénko mají nyní pracovníci na starosti také revizi skladů.
"Máme ještě pobočky, ty jsou zatím zavřené, ale jednáme o tom, že by byla od příštího týdne otevírací okénka i na pobočkách, aby čtenáři nemuseli až k nám do ústřední půjčovny pro dospělé. Zároveň je možné se s námi domluvit, že knížky dovezeme," uvedla Šmídová.

Výdejní okénka zřídily i další knihovny v regionu. Například ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně se objednávky a rezervace knih i dokumentů zadávají prostřednictvím elektronického katalogu a vyzvednout je lze do sedmi dnů. Husova knihovna v Říčanech u Prahy bude objednané knihy vydávat od středy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK
pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz