vývoj COVID-19
27. 1. 2021
Bezděkov 6
Bohostice 3
Bohutín 8
Borotice 4
Bratkovice 1
Březnice 41
Buková u Pb 3
Bukovany 1
Čenkov 1
Cetyně 1
Chotilsko 7
Chrást 1
Čím 12
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 2
Dobříš 75
Dolní Hbity 6
Drahenice 3
Drahlín 17
Dubenec 8
Dublovice 6
Dubno 6
Háje 7
Hluboš 2
Hlubyně 4
Horčápsko 2
Hřiměždice 4
Hudčice 1
Hvožďany 16
Jablonná 4
Jesenice 6
Jince 13
Kamýk n. V. 6
Klučenice 4
Korkyně 1
Kosova H. 5
Koupě 1
Kozárovice 3
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 3
Lazsko 2
Lešetice 3
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 10
Milín 16
Modřovice 1
Mokrovraty 7
Nalžovice 3
Narysov 6
Nechvalice 4
Nečín 2
Nedrahovice 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 6
Nové Dvory 5
Nový Knín 19
Občov 2
Obecnice 16
Obořiště 7
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 1
Ouběnice 1
Pečice 4
Petrovice 15
Pičín 8
Podlesí 15
Příbram 288
Příčovy 4
Prosen. L. 2
Radětice 1
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 36
Rybníky 1
Sádek 3
Sedlčany 37
Sedlec-Prč. 40
Smolotely 2
Solenice 12
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 2
Tochovice 7
Třebsko 6
Trhové Dušníky 6
Velká Lečice 2
Věšín 3
Višňová 6
Volenice 4
Voznice 2
Vrančice 1
Vranovice 1
Vys. Chlumec 3
Vysoká u Příbramě 1
Zduchovice 1
Županovice 1
Během adventu vám hudebníci zahrají přímo pod okny

12. listopadu 2020   (18:25)
Během adventu vám hudebníci zahrají přímo pod okny

Městské kulturní centrum hledá cesty, jak alespoň částečně vytrhnout kulturní dění v Příbrami z hibernace. S vlastní iniciativou může přijít i veřejnost.


V současné době lidé nemohou za kulturou. Městské kulturní centrum v Příbrami (MKC) se proto rozhodlo přivést kulturu za lidmi. Kromě tzv. Živáků do obýváku, které startují 19. prosince online přenosem vystoupení kapely E!E se uskuteční také živý koncertní „puťák“ skupiny Lovesong Orchestra.
 

„Lovesong Orchestra projde při zahájení adventu a během zlaté neděle ulicemi města a pod okny jeho obyvatel zahraje svůj repertoár. Nepůjde úplně o vánoční písně, ale motivem je zvednout lidem náladu a rozptýlit je. Jednoduše chceme pobavit děti i dospělé,“ říká vedoucí MKC Příbram Vlastimil Ševr. Pro vystoupení budou vybrány lokace, kam bude mít kapela snadný přístup a kde ji uvidí co nejvíce lidí. V neděli 29. listopadu bude Lovesong Orchestra koncertovat od 10.00 do 12.00 a od 14.00 do 16.00. V ten samý čas se pak bude hrát v neděli 20. prosince.
 
O místo pod příbramskými okny se s Lovesong Orchestra podělí i skupina Pokáč. Adventní čas zpestří také koncert místní Ginevry. „Z Hornického muzea se přihlásí Wohnouti a v kostele svatého Jakuba vystoupí elegantní Iva Bittová,“ doplňuje plánovaný adventní program Vlastimil Ševr.
MKC na své facebookové stránce navrhla další kulturní aktivity a oslovila fanoušky, aby se k nápadům vyjádřili, příp. přišli i s vlastní iniciativou, co v rámci kultury uskutečnit. „S novými myšlenkami nás oslovuje veřejnost a také známí, které zajímá dění ve městě. Někteří přišli s nápadem využít výlepové plochy města nebo uspořádat venkovní výstavu. Budeme rádi, když se do spolurozhodování o aktuálním i dlouhodobém programu zapojí co nejvíce lidí,“ vyzývá Vlastimil Ševr. MKC bude zároveň zveřejňovat soutěžní výzvy, ve kterých lidé mohou dostat vánoční dárek v podobě setkání s některým z umělců.
 

Některé nápady se ovšem nesetkaly se zájmem. Z tohoto důvodu se zatím upouští například od avizované online výuky hudebních nástrojů. MKC také navrhuje obnovit projekt Art Parking (autokino) nebo natáčet videorozhovory s osobnostmi z oblasti kultury. Komentovat navrhované aktivity nebo dodat vlastní nápad lze kromě facebookové stránky také prostřednictvím e-mailu kulturapribram@pribram.eu.
 
MKC nyní naplánovalo menší vzpomínkovou instalaci k výročí 17. listopadu tak, aby splňovala současná vládní nařízení. Podle aktuálních opatření se bude odvíjet také programová nabídka Živáků do obýváku. „Věříme, že ale brzy online koncerty opět ‚uspíme‘ a budeme chystat živá vystoupení,“ uzavírá Vlastimil Ševr.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Besi
Lovesong Orchestra

autor: Magdalena Rezková

Další články

Utrhl oleandr a olízl si prsty. V obavě o svůj život si opilec v Bohosticích zavolal záchranku Utrhl oleandr a olízl si prsty. V obavě o svůj život si opilec v Bohosticích zavolal záchranku Z preventivních důvodů skončil v nemocnici. V Příbrami srazilo auto na přechodu dva chodce. Řidička ujela, ale nakonec se vrátila V Příbrami srazilo auto na přechodu dva chodce. Řidička ujela, ale nakonec se vrátila Policisté ve středu v podvečer šetřili příčinu dopravní nehody u OBI. Starostou Rožmitálu se stal Pavel Bártl, místostarostou je Josef Kaiser Starostou Rožmitálu se stal Pavel Bártl, místostarostou je Josef Kaiser Ke změně ve vedení města muselo dojít kvůli úmrtí Josefa Vondráška, který stál v čele … Nepřehlédněte Středočeský kraj trápí nedostatek vakcín, nemocnice ruší tisíce rezervací Středočeský kraj trápí nedostatek vakcín, nemocnice ruší tisíce rezervací V Příbrami očkování veřejnosti nad 80 let zatím neodstartovalo. Proti sloučení příbramských gymnázií vznikla petice Proti sloučení příbramských gymnázií vznikla petice Petici je možné podepsat do 1. března tohoto roku. V Příbrami se s vykradenými sklepy roztrhl pytel. Zloděje nezastavil ani nouzový stav V Příbrami se s vykradenými sklepy roztrhl pytel. Zloděje nezastavil ani nouzový stav V zimním období se do sklepů častěji vkrádají zloději, kteří nepohrdnou žádným zbožím. … Právní poradna on-line: Pozvání do chatu přijal příbramský advokát Michal Janík Právní poradna on-line: Pozvání do chatu přijal příbramský advokát Michal Janík Na vaše dotazy bude zdarma odpovídat 11. února od 13:00. Otázky můžete klást již … CHAT S OSOBNOSTÍ Policisté pátrají po svědcích nehody, při které mělo dojít ke střetu auta s chodcem Policisté pátrají po svědcích nehody, při které mělo dojít ke střetu auta s chodcem K nehodě mělo dojít v úterý odpoledne. Mám problémy s přítelem, volala žena o pomoc. Po příjezdu policistů se strhla bitka, agresorka nadýchala přes dvě promile Mám problémy s přítelem, volala žena o pomoc. Po příjezdu policistů se strhla bitka, agresorka nadýchala přes dvě promile Noc strávila v policejní cele.
Svatá Hora letos plánuje opravu místní studánky a vyčištění štuků v bazilice Svatá Hora letos plánuje opravu místní studánky a vyčištění štuků v bazilice V roce 2020 se ve svatohorském areálu investovalo hlavně do výměny plynových kotlů a …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz