vývoj COVID-19
17. 5. 2021
Bezděkov 1
Bohutín 1
Březnice 9
Bukovany 1
Čenkov 1
Chrást 1
Čím 1
Dobříš 32
Drásov 1
Dublovice 1
Dubno 1
Hlubyně 1
Jablonná 2
Jince 4
Kamýk n. V. 1
Klučenice 3
Kosova H. 3
Krásná H. 4
Láz 1
Lešetice 1
Milín 11
Nalžovice 1
Nechvalice 4
Nečín 4
Nedrahovice 1
Nová Ves p. P. 4
Nový Knín 6
Obecnice 7
Obořiště 1
Ouběnice 2
Petrovice 2
Pičín 2
Příbram 84
Rožmitál p. T. 5
Rybníky 1
Sedlčany 18
Sedlec-Prč. 6
Stará Huť 6
Trhové Dušníky 3
Věšín 1
Višňová 5
Voznice 3
Vys. Chlumec 1
Vysoká u Pb 1
Zalužany 3
Zduchovice 2
ONP Příbram
Čekající na termín očkování282
Přiřazený termín / týden1136
ONP Příbram Zdaboř
Čekající na termín očkování323
Přiřazený termín / týden2290

Gymnázium Příbram hledá příběhy do výročního almanachu

17. listopadu 2020   (07:15)
Gymnázium Příbram hledá příběhy do výročního almanachu
foto: Havlíček

Příští rok uplyne od založení školy už 150 let. Vaše fotografie, příběhy, vzpomínky, tak mohou být navždy zapsány nejen v hlavě, ale i v této významné publikaci.


Gymnázium, Příbram, Legionářů 402 slaví příští rok významné jubileum, 150 let od svého založení. A vzhledem k tomu, že to je událost, kterou nelze nechat bez povšimnutí, navazuje škola na tradici let předchozích a opět vydává výroční almanach tentokrát v takovém rozsahu, jaký si 150letý oslavenec zaslouží.

Pomoci s obsahem almanachu můžete i Vy, bývalí absolventi. Je úplně jedno, jestli jste maturovali teprve nedávno, nebo již ze svého maturitního vysvědčení stíráte nezanedbatelnou vrstvu prachu. Vítány jsou příspěvky každého z Vás. Jistě máte řadu vzpomínek, historek, příběhů, o které byste se rádi podělili a nechcete, aby byly zapomenuty. Stejně tak můžete i gymnáziu popřát vše nejlepší k narozeninám, poslat zdravici nebo vyjádřit pro školu své poselství do budoucna. Zkrátka něco, o čem si myslíte, že by v almanachu nemělo chybět. Vydání almanachu je plánováno na léto 2021.
Své příspěvky můžete zaslat na e-mailovou adresu havlicek@gympb.cz nebo dopisem na adresu příbramského gymnázia. Nezapomeňte však uvést své jméno, příjmení, třídu a roky, kdy jste na gymnáziu studovali.
Souběžně s realizací almanachu gymnázium oslovuje absolventy i s projektem nazvaným „Hledáme staré fotky, pomůžete nám?“ Třídní fotky jsou tichým, ale všeříkajícím svědkem minulých dob. Gymnázium se pouští do běhu na dlouhou trať a chce vybudovat jejich archiv. Zároveň hledá jakékoliv fotky současné budovy školy, počínaje její stavbou v roce 1957. Ocení též momentky ze života školy a tříd z doby před digitální érou.

Veškeré informace naleznete na odkazu včetně návodu, jak můžete jednotlivé fotografie do školy poslat. Na závěr Gymnázium Příbram vzkazuje: „Věříme, že Vás naše výzva osloví a že i díky Vám bude almanach patřit k důstojným reprezentantům oslav významného výročí.“

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Václav Havlíček
autor: Jana Fedorová

Další články

Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Celkově bude období od 17. května do 13. června teplotně podprůměrné a pršet bude … Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Od dnešního dne je možné pořádat kulturní akce venku s maximální účastí 700 sedících … Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Nadýchal 1,5 promile, test na drogy odmítl. Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přichystáno bude více jak dvacet elektrokol na vyzkoušení a otevíráme zbrusu nový … Komerční sdělení Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Řidič po nehodě skončil se synem v nemocnici. Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Čtyřletý Kája tvrdě cvičí, aby se naučil sedět nebo lézt, aby zvládl držet předměty, … Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a  fitness centra Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a fitness centra Ode dneška byla pro školy zrušena i podmínka, že se v nich nesmí potkávat děti z … Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Záchranná služba vyjížděla v neděli odpoledne k úrazu cyklisty do obce Láz na … Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Jaro je v plném proudu a pěkné počasí láká do přírody. Při užívání si sluníčka bychom …
Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Interpretem Nedělní varhanní půlhodinky je Adam Suk. On-line přenos začíná ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz