31. 7. svátek má Ignác
Výročí vzniku republiky si města na Příbramsku připomenou, ale v omezené míře

25. října 2020   (06:52)
Výročí vzniku republiky si města na Příbramsku připomenou, ale v omezené míře
foto: pribram.cz

Ve středu 28. října oslavíme 102 let od vzniku samostatného československého státu. Letošní vzpomínkové akce výrazně ovlivní nastavená opatření.


Vznik samostatného československého státu se datuje od 28. října 1918. Stoleté jubileum před dvěma lety si Češi připomínali v průběhu celého roku ve všech koutech republiky. Konaly se kulturní a společenské akce, sázely se lípy a na počest vzniku republiku nahráli čeští interpreti společnou píseň. Letošní již 102. výročí neslibovalo tak okázalé oslavy, současná pandemie ovšem významně ovlivnila i avizované vzpomínkové akce na Příbramsku.
 

„Měli jsme promítat nový film režiséra Bohdana Slámy Krajina ve stínu, který vypráví krutou historii českého pohraničí ve třicátých, čtyřicátých a padesátých letech. Nicméně se promítat nemůže a kultura v Březnici opět spí,“ uvedla Pavlína Liebnerová z odboru kultury města Březnice.
Z oficiálních akcí se uskuteční pietní akty za účasti zastupitelů měst. Vedení města Dobříše položí věnce u pomníku na Mírovém náměstí, který je věnován padlým v první světové válce. Zda se bude konat tradiční pochod na Čtyřmezí, je zatím stále nejasné.
 
V úzkém pojetí s vyloučením veřejnosti si státní svátek připomenou také zástupci města Příbram. Pietní akty proběhnou u pomníku Obětem 1. světové války a u sousoší Padlým synům Březových Hor v Příbrami. Položením věnců a květin na pietní místa v Sedlčanech oslaví jeden z naších nejvýznamnějších svátků starosta města Miroslav Holzel.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Řidič ve vysoké rychlosti nezvládl odbočovací manévr a skončil v příkopu. Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Vycházku do budovy Báňského ředitelství v Příbrami povede 5. srpna architekt Michal … Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU O několika miliardách z první výzvy prozatím rozhodovala rychlost kliknutí v rámci … Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Sportovní setkání pro všechny věkové kategorie pořádá třikrát týdně na venkovních … Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Benzin Natural 95 je u čerpacích stanic ve Středočeském kraji nejdražší za šest a půl … Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Muži hrozí tříletý pobyt za mřížemi.
V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce Nejprve bude zdemolována a znovu postavena budova N, která bude širší a především i …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz