24. 6. svátek má Jan
https://www.szmpb.cz/passport
Zpravodajství   »   Ekologie, počasí, příroda

rubrika:   druh:   rozvržení:  

Celkem 2956 článků.
Zobrazeny články: 2401 - 2460
1 2 3 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 48 49 50

Rosa, louka a orchidej v Brdech Rosa, louka a orchidej v Brdech Prstnatec májový (Dactylorhiza majalis, synonyma Orchis majalis, Dactylorchis … FOTOGALERIE V sobotu se uklízely Brdy V sobotu se uklízely Brdy Správci Brd pozvali dobrovolníky na akci UKLIĎ BRDY 2017 FOTOGALERIE Zítra ráno můžete posnídat v trávě svatohorského sadu Zítra ráno můžete posnídat v trávě svatohorského sadu Akce má za cíl podpořit zemědělce v rozvojových zemích.
Beseda o odvalech příliš zájemců nepřilákala Beseda o odvalech příliš zájemců nepřilákala Zástupci DIAMA ale přítomným slíbili ještě další kolo besed v jednotlivých … Další "narušitel" v CHKO Brdy?! Další "narušitel" v CHKO Brdy?! Množí se případy porušování zákazu vjezdu do CHKO BRdy, dokonce se objevily i falešná … V sobotu likvidovali hasiči na Orlíku únik paliva z lodi V sobotu likvidovali hasiči na Orlíku únik paliva z lodi Olejová skvrna dosáhla rozměru asi 200 x 30 metrů. Zámeček Tři Trubky se má stát hlavním návštěvnickým objektem Brd Zámeček Tři Trubky se má stát hlavním návštěvnickým objektem Brd Počítá s tím společný projekt Vojenských lesů a Agentury ochrany přírody a … Je potřeba stanovit plán postupného ozdravování městské zeleně, říká ředitel technických služeb Je potřeba stanovit plán postupného ozdravování městské zeleně, říká ředitel technických služeb Podle odhadů je v Příbrami 20 000 stromů. ROZHOVOR Blatenská ryba obnovuje po ptačí chřipce chov kachen Blatenská ryba obnovuje po ptačí chřipce chov kachen Ptačí chřipka se objevila začátkem roku a Příbramsku se naštěstí vyhnula. Zítra můžete pomoci uklidit Brdy Zítra můžete pomoci uklidit Brdy Rukavice i pytle na sběr odpadků dostanete přímo na místě.
Technické služby přistaví do vybraných lokalit kontejnery na bioodpad Technické služby přistaví do vybraných lokalit kontejnery na bioodpad Tuto službu je možné využít až do listopadu. Hornické muzeum a CHKO Brdy zvou o víkendu na komentované vycházky do Brd Hornické muzeum a CHKO Brdy zvou o víkendu na komentované vycházky do Brd Akce je přizpůsobená i pro děti. Anketa má zjistit, zda lidé budou mít zájem o kompostéry Anketa má zjistit, zda lidé budou mít zájem o kompostéry Podobný průzkum se uskutečnil i v Dobříši. Obce se opět zítra pokusí „Uklidit Česko“, přidá se i Příbram Obce se opět zítra pokusí „Uklidit Česko“, přidá se i Příbram Loni se akce účastnila téměř stovka dobrovolníků. FOTO DNE: Lidská blbost nezná mezí. FOTO DNE: Lidská blbost nezná mezí. Tento řidič si vybral k očistě svého miláčka neobvyklé místo. V Příbrami včera padl teplotní rekord V Příbrami včera padl teplotní rekord Nejtepleji bylo na Mladoboleslavsku, Příbram skončila třetí. Radnice vyřešila definitivně „stromovou otázku“ Radnice vyřešila definitivně „stromovou otázku“ V Příbrami se už kácet nikdy nebude. VÍME PRVNÍ: Energie budou v Příbrami díky jaderné elektrárně zdarma! VÍME PRVNÍ: Energie budou v Příbrami díky jaderné elektrárně zdarma! Atomová elektrárna se staví na Evropské. Topoly ve Slunné nebyly bezpečné, proto musely pryč Topoly ve Slunné nebyly bezpečné, proto musely pryč Některým obyvatelům města jejich odstranění vadí. Diamo je pro rychlou sanaci příbramských uranových hald Diamo je pro rychlou sanaci příbramských uranových hald Obce tuto možnost vesměs vítají.
Na Jordánu v Brdech hoří, na místě zasahuje asi desítka hasičských jednotek Na Jordánu v Brdech hoří, na místě zasahuje asi desítka hasičských jednotek Na místo byl povolán i vrtulník. AKTUÁLNĚ O používání kompostérů rozhodne v Dobříši anketa O používání kompostérů rozhodne v Dobříši anketa Kompostéry dostanou zájemci zdarma. S jarem začínají migrovat žáby, stavění žabích přechodů je v plném proudu S jarem začínají migrovat žáby, stavění žabích přechodů je v plném proudu Loni bylo přeneseno několik tisíc obojživelníků. Zítra se uskuteční na Marii přednáška o likvidaci odvalů Zítra se uskuteční na Marii přednáška o likvidaci odvalů Kapacita sálu je omezená na 35 míst. Příbram se i letos zapojí do „uklízení Čech“, zájemci se už mohou hlásit Příbram se i letos zapojí do „uklízení Čech“, zájemci se už mohou hlásit Loni dobrovolníci nasbírali 40 pytlů plastových odpadků. V Příbrami můžete nově třídit hliník, zatím na třech místech V Příbrami můžete nově třídit hliník, zatím na třech místech Nové kontejnery poznáte podle šedé barvy. Místo pálení listí a trávy je lepší použít kontejner na bioodpad Místo pálení listí a trávy je lepší použít kontejner na bioodpad Pro likvidaci bioodpadu ze zahrady je lepší použít kontejner nebo služeb … O dotaci na nový kotel si můžete na Středočeském kraji zažádat od poloviny dubna. O dotaci na nový kotel si můžete na Středočeském kraji zažádat od poloviny dubna. Z druhého kola dotací jsou vyjmuty například kombinované kotle na uhlí a pelety. Obce na Příbramsku řeší, jak naložit s uranovými haldami Obce na Příbramsku řeší, jak naložit s uranovými haldami Otázka se znovu otevře na jednom z dalších jednání zastupitelstva. Začalo kácení lip v ulici 28. října Začalo kácení lip v ulici 28. října K zemi má jít každý druhý strom. Nahradí je 39 jiných dřevin. FOTOGALERIE
Vojenské lesy začaly s jarním úklidem Brd Vojenské lesy začaly s jarním úklidem Brd S pomocí jineckých vojáků likvidovaly několik černých skládek. Středočeský kraj hledá právní formu pro svou brdskou agenturu Středočeský kraj hledá právní formu pro svou brdskou agenturu Ani Destinační společnost Brdy ani Destinační agentura Brdy od kraje žádné prostředky … Skiareál v Kvasejovicích už zavřel, Monínec jede dál Skiareál v Kvasejovicích už zavřel, Monínec jede dál Fanoušci lyžování mají zřejmě jednu z posledních možností si zalyžovat. Reakce příbramské radnice k článku na Pribram.cz „Rozhodnutí pokácet část stromů v ulici 28. října čelí kritice“ Reakce příbramské radnice k článku na Pribram.cz „Rozhodnutí pokácet část stromů v ulici 28. října čelí kritice“ Zveřejňujeme reakci vedení města na článek "Rozhodnutí pokácet část stromů v … Jírovce z Mariánského údolí zmizí kvůli bezpečnosti, nahradí je nová výsadba Jírovce z Mariánského údolí zmizí kvůli bezpečnosti, nahradí je nová výsadba Jedná se o 80 až 100 let staré exempláře. Rozhodnutí pokácet část stromů v ulici 28. října čelí kritice Rozhodnutí pokácet část stromů v ulici 28. října čelí kritice Stromy jsou už označené. Nahradí je ale téměř čtyřicítka jiných dřevin. AKTUALIZOVÁNO Schváleno: Kraj vypisuje druhé kolo kotlíkových dotací Schváleno: Kraj vypisuje druhé kolo kotlíkových dotací Tentokrát již nebude možné žádat o příspěvek na pořízení kotle na uhlí. Vítr zaměstnal hasiče, podepsal se i na lesním požáru Vítr zaměstnal hasiče, podepsal se i na lesním požáru Ve středních Čechách bylo ve čtvrtek zaznamenáno hned 125 událostí. FOTOGALERIE Středočeský kraj založí vlastní agenturu na rozvoj Brd Středočeský kraj založí vlastní agenturu na rozvoj Brd Vedení kraje nedávno řešilo spor dvou příbramských destinačních organizací. FOTO DNE: Vítr trápí Česko, převrací zastávky i trampolíny FOTO DNE: Vítr trápí Česko, převrací zastávky i trampolíny Večer by měl vítr slábnout.
Vícezrnný bochník může obsahovat kovové částice, nabízí ho Lidl Vícezrnný bochník může obsahovat kovové částice, nabízí ho Lidl Pečivo je vyrobeno pekárnou Rusina na Slovensku. Rekonstrukce Nováku začne pěkně „od podlahy“, měnit se budou inženýrské sítě Rekonstrukce Nováku začne pěkně „od podlahy“, měnit se budou inženýrské sítě Hodnota zakázky je 2,7 milionů korun. Dětské vodní hřiště na Nováku vyjde na 1,1 milionu Dětské vodní hřiště na Nováku vyjde na 1,1 milionu Zakázka byla zadána společnosti Hřiště hrou. Aby vás fotografie mohla živit, musí vás hlavně bavit Aby vás fotografie mohla živit, musí vás hlavně bavit Přinášíme druhou část rozhovoru s fotografem Petrem Bambouskem. ROZHOVOR V Domě Natura se povedl první letošní odchov hadů V Domě Natura se povedl první letošní odchov hadů Jedná se o užovky obojkové. Vráceny budou do volné přírody. Ve středočeských areálech ubylo lyžařů, důvodem je počasí Ve středočeských areálech ubylo lyžařů, důvodem je počasí Na Příbramsku a Táborsku začínají jarní prázdniny. FOTO DNE: Vítr převrátil i autobusovou zastávku FOTO DNE: Vítr převrátil i autobusovou zastávku Silný vítr dnes komplikuje dopravu v celé ČR. FOTO Král končí v Ekologickém centru Orlov, chce zamezit možnému střetu zájmů Král končí v Ekologickém centru Orlov, chce zamezit možnému střetu zájmů Nového ředitele určí výběrové řízení. Kraj: Dohoda mezi destinačními společnostmi v Brdech není možná Kraj: Dohoda mezi destinačními společnostmi v Brdech není možná Podle Víta Rakušana jsou pozitivní a negativní stránky na obou stranách. Co může pro ochranu přírody udělat motokros? Budete se divit Co může pro ochranu přírody udělat motokros? Budete se divit Další beseda v Domě Natura se uskuteční již tento pátek.
Sezóna pomalu končí, lyžařské areály ve středních Čecháh hlásí úbytek návštěvníků Sezóna pomalu končí, lyžařské areály ve středních Čecháh hlásí úbytek návštěvníků Ilustrační foto: Sezónu chtějí areály zakončit na konci března. Dům Natura nabízí nově i občerstvení. A upravuje otevírací dobu Dům Natura nabízí nově i občerstvení. A upravuje otevírací dobu Už se nemusíte bát toho, že přijdete v době polední přestávky. Letošní zima se prodražila, technické služby musely přikoupit 200 tun soli Letošní zima se prodražila, technické služby musely přikoupit 200 tun soli Náklady na zimní údržbu se navýšily zhruba o jeden milion korun. Rada rozhodla: Stromořadí v ulici 28. října se částečně vykácí Rada rozhodla: Stromořadí v ulici 28. října se částečně vykácí K úpravám by mělo dojít ještě do konce března tohoto roku. Orlickou přehradu čeká rekonstrukce skoro za miliardu korun Orlickou přehradu čeká rekonstrukce skoro za miliardu korun S pracemi se začne v roce 2019. Prezident podepsal protikuřácký zákon, platit bude od konce května Prezident podepsal protikuřácký zákon, platit bude od konce května Zákaz kouření se bude týkat vnitřních prostor restaurací, divadel či kin. Středočeské lyžařské areály měly o víkendu slušnou návštěvnost Středočeské lyžařské areály měly o víkendu slušnou návštěvnost Ve většině středisek se bude lyžovat i během března. Destinační agentura Brdy připravila cyklotrasy v Brdech Destinační agentura Brdy připravila cyklotrasy v Brdech Délka navržených tras přesahuje 500 kilometrů. Kraj chce nový přivadeč pitné vody z jihu, zásobovat bude i Příbramsko Kraj chce nový přivadeč pitné vody z jihu, zásobovat bude i Příbramsko Přivaděč z jižních Čech bude dlouhý 62 kilometr a povede v koridoru budoucí dálnice … Ve středočeských areálech se už nestojí fronty, podmínky jsou dobré Ve středočeských areálech se už nestojí fronty, podmínky jsou dobré V provozu jsou zatím všechny vleky.
1 2 3 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 48 49 50


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2024 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies