16. 10. svátek má Havel
Čapí rodina v Rožmitále pod Třemšínem přišla o dvě mláďata

16. srpna 2021   (06:39)
Čapí rodina v Rožmitále pod Třemšínem přišla o dvě mláďata
foto: ilustr/pixabay

Osudným se mladým čápům stalo elektrické vedení. Další z čápat musela převzít do péče záchranná stanice v Hrachově.


Letošní srpen se do historie rožmitálských čápů zapíše sérií dramatických a tragických událostí. Ze čtyř mláďat z hnízda na komíně bývalé slévárny se na cestu do zimoviště v Africe vydá pouze jedno. Dvě čápata nepřežila, třetí je v péči záchranářů stanice Ochrana fauny ČR v Hrachově.

K úhynu obou mladých čápů došlo za nešťastných okolností během pouhých dvou dnů. „Mladý čáp zřejmě dosedl na dráty vysokého napětí u benzinové stanice MOL a zahynul. Obsluha čerpací stanice už jen viděla, jak padá dolů,“ informoval o události z 12. srpna dlouholetý pozorovatel rožmitálských čápů Miloslav Maroušek. V sobotu 14. srpna přišlo na stejném místě a stejným způsobem o život druhé mládě.
Tragickým se pro třetího z čápů mohl stát chybný dolet do Sadoňského rybníka. Mládě, které se zde počátkem srpna topilo, ale zachránila rychlá reakce jednoho z místních obyvatel. Čápa se centrum v Hrachově pokusí připojit k dalším svým chráněncům – mladým čápům z Březnice, kteří ztratili jednoho z rodičů. Osud rožmitálského čápa bude možné sledovat i nadále, a to díky okroužkování. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz