30. 11. svátek má Ondřej
V Rožmitále zachránili čapí mládě z rybníka, zmáčené peří mu nedovolilo znovu vzlétnout

10. srpna 2021   (08:25)
V Rožmitále zachránili čapí mládě z rybníka, zmáčené peří mu nedovolilo znovu vzlétnout
foto: MěÚ Rožmitál pod Třemšínem

V rožmitálském Sadoňském rybníku se topilo jedno ze čtyř čapích mláďat, která se letos vylíhla na bývalém slévárenském komíně.


Zřejmě nedostatečné letecké zkušenosti zavinily špatné přistání mláděte čápa na hladině rybníka. Neštěstí zabránil pozorný Josef Šobr z Rožmitálu a čápa z vody zachránil.

Zmáčené peří čápovi už nedovolilo znovu vzlétnout. Na břehu si ho převzali tajemnice městského úřadu Marcela Sladká a velitel zásahové jednotky městských hasičů Milan Polák, kteří ho spolu s Josefem Šobrem po drobných peripetiích zabalili do deky a odvezli do velké klece v hasičské zbrojnici. Zde si čáp spokojeně polehával až do příjezdu záchranářů z Centra ochrany fauny v Hrachově.
Podle ​Pavla Křížka, ředitele a zakladatele záchranného centra, si rožmitálského čápa v centru ponechají a pokusí se „přidružit“ k březnickým mladým čápům, kteří se do záchranné stanice dostali kvůli úhynu jednoho z rodičů. Určitě bude o „našeho“ mladého čápa dobře postaráno pod dohledem odborníků a koncem léta společně se svými březnickými parťáky odletí. Díky této nehodě se stane prvním rožmitálským čápem, který bude okroužkovaný a tím pádem budeme moci sledovat jeho další osud.
Podle ​Pavla Křížka, ředitele …
foto: MěÚ Rožmitál pod Třemšínem

foto: MěÚ Rožmitál pod TřemšínemTip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/MěÚ Rožmitál pod Třemšínem
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz