16. 10. svátek má Havel
Příbram chystá několik projektů, které pomohou s úsporami energie

19. srpna 2021   (14:39)
Příbram chystá několik projektů, které pomohou s úsporami energie
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Od září by měl na radnici fungovat nově i energetický manažer.


Stále více diskutované téma obnovitelných zdrojů a emisí přimělo i město Příbram k razantnější strategii pro lepší nakládání s energiemi. Za tímto účelem by měl od září na radnici nastoupit  energetický manažer, i když bude fungovat jen na částečný úvazek.

Kromě toho město již celou řadu let ve svých budovách provádí zateplování a výměny zdrojů vytápění za úspornější a hlavně ekologičtější. Aktuálně se pak zaměřuje například na výměnu lamp ve veřejném osvětlení, protože nové LED technologie dokáží ušetřit zhruba dvě třetiny nákladů. Jen veřejné osvětlení se přitom podílí na celkové spotřebě elektřiny zhruba čtyřiceti procenty. Ještě v tomto roce by se měla uskutečnit výměna celkem 316 svítidel na hlavních ulicích v Příbrami, jako je Evropská, Rožmitálská, Husova a další. Náklady jsou odhadovány na 3,3 milionu korun s tím, že polovina bude hrazena dotací. V minulých letech bylo vyměněno osvětlení v obou halách zimního stadionu.
V přípravě je také pilotní projekt v ZŠ Bratří Čapků, kde by měla být využita rekuperace vzduchu ve třídách a vybudována fotovoltaika na střeše školy. Protože celkové náklady projektu jsou vyčísleny na 12 milionů korun, bude se čekat na rozhodnutí o dotaci, která by pokryla sedmdesát procent nákladů. K realizaci by případně došlo v příštím roce.
Podle informací vedení města se také chystá obnova rozvodné sítě elektrické energie a plynu. Tu ale budou hradit sami distributoři. I v této oblasti by mělo být investováno několik desítek milionů korun. Kromě zamezení poruch a havárií by tím měla být navýšena i stabilita dodávek.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz