29. 9. svátek má Michal

Práce na revitalizaci Čekalíkovského rybníka pokračují, vyroste zde relaxační zóna

26. července 2021   (17:29)
Práce na revitalizaci Čekalíkovského rybníka pokračují, vyroste zde relaxační zóna
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Radnice města by chtěla, aby revitalizace této oblasti byla dokončena v příštím roce.


I když to podle fotek zatím nevypadá, v okolí Čekalikovského rybníka by měla během následujících měsíců vyrůst nová relaxační zóna. Na rozdíl od sousedního Nového rybníka by ovšem měla sloužit spíše pro relaxaci a klidnější odpočinek, i když i zde vyroste mnoho zábavných prvků.

V tuto chvíli probíhá první etapa celé revitalizace, která obnáší rekonstrukci samotného rybníka. Během fáze druhé pak dojde k rozsáhlé úpravě okolí. Celkové náklady na revitalizaci prostranství, včetně odbahnění rybníka a dalších nákladů jsou odhadovány na 30 milionů korun. Alespoň malou finanční náplastí je pak dotace 1,4 milionu korun z Operačního programu Životní prostředí.
Okolí Čekalíkovského rybníka by mělo být dalším prvkem zelené páteře města po boku Nováku a Fialova rybníka z jedné strany a odpočinkovou zónou a oběma Oborami ze strany druhé.

Co vše nabídne okolí Čekalíkovského rybníka se dozvíte v tomto článku:
V nově budované relaxační zóně bude nejdelší dětská skluzavka ve městě, dále pak přírodní herní prvky, houpací lavice i altán. Projekt počítá s vybudováním pláže pro trávení volného času u vody a brod nabídne unikátní přechod přes Příbramský potok jako zábavnější variantu k překonávání vodního toku. Pokud půjde vše dobře, mohli by se obyvatelé Příbrami nové klidové zóny dočkat již v příštím roce.
V nově budované relaxační zóně bude …
foto: pribram.cz/Jakub PečenkaTip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz