28. 5. svátek má Vilém
https://szm.pb.cz/akce/den-deti-na-novaku/
Zpravodajství   »   Ekologie, počasí, příroda

rubrika:   druh:   rozvržení:  

Celkem 2914 článků.
Zobrazeny články: 2701 - 2760
1 2 3 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Česko podle vědců prožívá jedno z nejsušších období za 500 let Česko podle vědců prožívá jedno z nejsušších období za 500 let Včera jsme vás informovali o problémech, které kvůli suchu panují na Orlické … Obyvatelé Příbramska loni vytřídili přes 820 tun papíru Obyvatelé Příbramska loni vytřídili přes 820 tun papíru V přepočtu se tak podařilo zachránit více než 1600 stromů Hladina Orlíku klesla o 8 metrů, mnoho lodí je uvězněno Hladina Orlíku klesla o 8 metrů, mnoho lodí je uvězněno Letošní rok patří objemem srážek k rekordně nízkým. FOTOGALERIE
Středočeský kraj nechce sídlo CHKO v Příbrami, ale v Jincích  Středočeský kraj nechce sídlo CHKO v Příbrami, ale v Jincích  O sídle CHKO zatím stále není rozhodnuto. Hasiči dokončují dva hlavní dokumenty pro obsluhu otevíraných Brd Hasiči dokončují dva hlavní dokumenty pro obsluhu otevíraných Brd V Brdech doposud operovali jen vojenští hasiči. Zájem obyvatel o třídění bioodpadu ve Středočeském kraji roste Zájem obyvatel o třídění bioodpadu ve Středočeském kraji roste Popelnice na bioodpad jsou rozmístěné i v Příbrami. Žádný Padák, sjezdovka vznikne na odvalu šachty č. 15 Žádný Padák, sjezdovka vznikne na odvalu šachty č. 15 Sníh by vzhledem k množství uranu v haldě mohl vydržet i během letních měsíců. Sanaci uranových hald u Příbrami by mohlo provést Diamo  Sanaci uranových hald u Příbrami by mohlo provést Diamo  Sál příbramského úřadu práce byl během besedy zaplněn. Beseda o ekologických zátěžích proběhne již dnes Beseda o ekologických zátěžích proběhne již dnes Start besedy je v 17 hodin a bude vysílána online. Opozice obvinila vedení Příbrami z podcenění kauzy uranové haldy Opozice obvinila vedení Příbrami z podcenění kauzy uranové haldy Projednání tohoto bodu trvalo přibližně hodinu a půl.
Turisté, jimž se od otevřou Brdy, získali vůbec první lexikon Turisté, jimž se od otevřou Brdy, získali vůbec první lexikon Vojenský prostor není zatím nijak zmapován. Zákaz odběrů povrchových vod byl odvolán Zákaz odběrů povrchových vod byl odvolán Přinášíme zprávu vedoucího odboru životního prostředí Petra Walenky. Příbram řeší, zda se v zimě vyplatí otevřít lyžařský areál Příbram řeší, zda se v zimě vyplatí otevřít lyžařský areál Areál je už dva roky zavřený. Sezóna ne venkáči se vydařila, ze vstupného se zmodernizuje sociální zařízení Sezóna ne venkáči se vydařila, ze vstupného se zmodernizuje sociální zařízení Možná dojde i na nákup nějaké dětské atrakce. Kvalita vody je ve většině středočeských koupališť dobrá Kvalita vody je ve většině středočeských koupališť dobrá Hygienici už letos nebudou zjišťovat kvalitu vody. Šance pro Příbram trvá na projednání problematiky hald zastupitelstvem Šance pro Příbram trvá na projednání problematiky hald zastupitelstvem Otiskujeme dopis, kterým Klub zastupitelů Šance pro Příbram odpověděl starostovi města … NÁZOR Město neví co s lyžováním na Padáku. Ptá se na názor občanů Město neví co s lyžováním na Padáku. Ptá se na názor občanů Poslední dvě sezony nebyl lyžařský svah otevřený. Občané Brodu děkují za řešení problému s těžbou odvalu Občané Brodu děkují za řešení problému s těžbou odvalu Povolení pro těžbu získali další haldy, které poskytují zásobu na desítky let. Příbramáci za loňský rok vytřídili 2200 tun odpadu Příbramáci za loňský rok vytřídili 2200 tun odpadu Jeden kontejner s plasty dokáže uspořit až třicet litrů ropy. Mimořádné zastupitelstvo k haldám zřejmě nebude, na září se ale chystá beseda Mimořádné zastupitelstvo k haldám zřejmě nebude, na září se ale chystá beseda Podle Vařeky je v tuto chvíli těžba odvalu šachty č. 15 vyřešena.
Co dál s uranovými odvaly? Beseda s odborníky se uskuteční 16. září Co dál s uranovými odvaly? Beseda s odborníky se uskuteční 16. září Beseda se uskuteční v zasedací síni Úřadu práce. Kvalita vody na Orlíku se zlepšila Kvalita vody na Orlíku se zlepšila Léto se o tomto víkendu rozloučí teplotami přes 30 stupňů. O víkendu můžete na venkovní bazén, od půlky září začíná bruslení O víkendu můžete na venkovní bazén, od půlky září začíná bruslení Teploty by opět měly překonat 30 stupňů. Starosta Příbrami se sejde s Brabcem kvůli uranovým haldám Starosta Příbrami se sejde s Brabcem kvůli uranovým haldám Schůzka proběhne v úterý v Praze. Technické služby sváží bioodpad každý čtvrtek Technické služby sváží bioodpad každý čtvrtek Občané si mohou z kompostárny kompost odvézt zdarma. Zastupitelé Šance pro Příbram chtějí otevřít téma těžby hald na zastupitelstvu Zastupitelé Šance pro Příbram chtějí otevřít téma těžby hald na zastupitelstvu Klub zastupitelů zaslal dopis do rukou starosty Příbrami Jindřicha Vařeky. Nakoukněte s námi do útrob vodní elektrárny Orlík Nakoukněte s námi do útrob vodní elektrárny Orlík V pátek se konala mimořádná večerní prohlídka, o kterou byl velký zájem. FOTOGALERIE Voda na Orlíku není ani na konci sezony bez problémů Voda na Orlíku není ani na konci sezony bez problémů Lidé by se měli vysprchovat i po koupání v březnickém koupališti. Sezona na koupalištích ve středních Čechách byla nadprůměrná Sezona na koupalištích ve středních Čechách byla nadprůměrná Venkovní bazén v Příbrami má téměř dvojnásobnou návštěvnost oproti loňsku. Nezkolaudovaný přivaděč zachránil Sedlčany před nedostatkem pitné vody Nezkolaudovaný přivaděč zachránil Sedlčany před nedostatkem pitné vody Všechny hygienické zkoušky dopadly úspěšně.
Na většině měřicích stanic opět padly teplotní rekordy Na většině měřicích stanic opět padly teplotní rekordy Vysoké teploty by se měly konečně snížit. Ve středních Čechách je nejhorší voda v jezeře Ostrá Ve středních Čechách je nejhorší voda v jezeře Ostrá Zcela v pořádku je voda na Slapech, Orlík je na tom hůře. Hejtman Petera: Nakládejme s vodou hospodárně Hejtman Petera: Nakládejme s vodou hospodárně Kvůli suchu stále platí i zákaz rozdělávání ohňů. Město Příbram nesouhlasí s těžbou a úpravou kameniva z odvalu šachty č. 15 Město Příbram nesouhlasí s těžbou a úpravou kameniva z odvalu šachty č. 15 Přinášíme stanovisko města Příbram k aktuálnímu tématu. Město Příbram zakazuje odběry povrchových vod Město Příbram zakazuje odběry povrchových vod Zákaz platí do odvolání. Sucha Příbram netrápí, pitné vody je dostatek Sucha Příbram netrápí, pitné vody je dostatek Vodárenské nádrže v Brdech by vystačily zhruba na půl roku. Zástupci kraje se setkali s místními kvůli odvalu č. 15, projednávali další postup Zástupci kraje se setkali s místními kvůli odvalu č. 15, projednávali další postup V nejbližších měsících by se měl uskutečnit seminář o problematice hald. Ve středních Čechách opět padly rekordy na všech stanicích Ve středních Čechách opět padly rekordy na všech stanicích V Příbrami naměřili 38,7 stupně. Kvalita vody na Orlíku se do konce sezony zřejmě nezlepší Kvalita vody na Orlíku se do konce sezony zřejmě nezlepší Sinice mohou způsobit různé zdravotní komplikace. Diamo je proti těžbě haldy u Příbrami, s firmou neuzavře smlouvu  Diamo je proti těžbě haldy u Příbrami, s firmou neuzavře smlouvu  Halda by se za 20 let snížila přibližně o polovinu.
Letošní červenec byl čtvrtý nejteplejší za posledních 241 let Letošní červenec byl čtvrtý nejteplejší za posledních 241 let Několik teplotních rekordů bylo překonáno i v Příbrami. Obyvatelé Příbrami vyjadřují nesouhlas s těžbou odvalu č. 15, vznikla i petice Obyvatelé Příbrami vyjadřují nesouhlas s těžbou odvalu č. 15, vznikla i petice Přinášíme názor Petra Štěpánka a Josefa Hovorky z osady Brod na těžbu odvalu č. … NÁZOR Sucha pokračují, v Mníšku vyhlásili úsporná opatření Sucha pokračují, v Mníšku vyhlásili úsporná opatření Zakázáno je například i napouštění bazénů. Ministr Brabec vidí ve vzniku CHKO příležitost pro podnikatele Ministr Brabec vidí ve vzniku CHKO příležitost pro podnikatele Otevření Brd může být impuls pro snížení nezaměstnanosti. ČHMÚ vydal varování, teploty opět vystoupí vysoko nad 30 ČHMÚ vydal varování, teploty opět vystoupí vysoko nad 30 Při takto teplých dnech je vhodné dodržovat některá pravidla, která se dočtete v … Firma chce u Příbrami těžit uranovou haldu, místní jsou proti Firma chce u Příbrami těžit uranovou haldu, místní jsou proti Za 20 let těžby se halda měla snížit zhruba na polovinu. Ve středních Čechách je nejhorší voda na Orlíku a v Bakově Ve středních Čechách je nejhorší voda na Orlíku a v Bakově Z Popelíků je hlášena již nevyhovující kvalita vody. Radnice chystá veřejnou diskuzi, týkat se bude odvalu šachty č. 15 Radnice chystá veřejnou diskuzi, týkat se bude odvalu šachty č. 15 Těžba by měla trvat několik desítek let. Kraj nesouhlasí s těžbou haldy č. 15 Kraj nesouhlasí s těžbou haldy č. 15 Přinášíme vyjádření krajského zastupitele Josefa Řiháka (ČSSD) k potencionální těžbě … NÁZOR Kvalita vody ve středočeských koupalištích je většinou dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích je většinou dobrá Voda na Orlíku se nějak výrazně nezměnila.
Včerejšek byl nejteplejším dnem v roce, Příbram naměřila více než 35 stupňů Včerejšek byl nejteplejším dnem v roce, Příbram naměřila více než 35 stupňů Nejtepleji bylo v Husinci-Řeži u Prahy, kde bylo naměřeno 39,2 stupně. Středočeský hejtman Miloš Petera vyhlásil zákaz rozdělávání ohňů Středočeský hejtman Miloš Petera vyhlásil zákaz rozdělávání ohňů Zákaz platí až do odvolání. Hrozí pokuta až 25 tisíc korun. V Příbrami včera padl další teplotní rekord V Příbrami včera padl další teplotní rekord Vlna veder by měla zítra skončit. V Příbrami padl další teplotní rekord V Příbrami padl další teplotní rekord Rekord byl v našem městě překonám druhý den po sobě. Jaká je kapacita a technický stav vodohospodářských sítí? Jaká je kapacita a technický stav vodohospodářských sítí? Průměrná denní spotřeba člověka je v Příbrami 60 litrů vody. V Příbrami včera naměřili 35,9 stupňů Celsia, je to nový rekord V Příbrami včera naměřili 35,9 stupňů Celsia, je to nový rekord Teplo zůstane během celého víkendu. Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je dobrá Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je dobrá Čechy čeká opět další tropický víkend s teplotami kolem 30 stupňů Celsia. V Brdech vzniknou příští rok nové turistické trasy V Brdech vzniknou příští rok nové turistické trasy U Brd vzniknou i nová záchytná parkoviště. Kvalita vody v Orlíku se zlepšila, ale stále v ní jsou sinice Kvalita vody v Orlíku se zlepšila, ale stále v ní jsou sinice Voda vhodná ke koupání je na Popelíkách a Lavičkách. V sobotu bylo na bazénu 850 lidí V sobotu bylo na bazénu 850 lidí Bouře polámala větve v areálu Nového rybníka.
1 2 3 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2024 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies