23. 10. svátek má Teodor
Hygienici: Na Orlíku a na Slapech je průhlednost vody více než tři metry

19. července 2020   (08:32)
Hygienici: Na Orlíku a na Slapech je průhlednost vody více než tři metry
foto: pribram.cz

Hygienici v tomto týdnu kontrolovali kvalitu koupacích vod. Na Příbramsku jsou všechna sledovaná koupaliště vhodná ke koupání. V příštím týdnu se vrátí příjemné letní teploty.


Červenec překročil do své druhé poloviny a období letních dovolených a prázdnin je v plném proudu. Oproti předchozím rokům se zatím nedostavily výrazné letní teploty, které by přímo vybízely ke koupání, na druhou stranu chladnější počasí sice není pro koupání přímo ideální, ale přispívá k udržení dobré kvality vody v rybnících a nádržích. V příštím týdnu se však oteplí a rtuť teploměru vyšplhá na letních 27 stupňů.

Tento týden proběhla ve většině sledovaných koupacích oblastech a na přírodních koupalištích pravidelná kontrola spojená s odběrem vod. Již při odběrech bylo vizuálním hodnocením patrné, že má voda většinou dobrou kvalitu, což bylo potvrzeno i analýzou odebraných vzorků.
Situace je výborná především v hojně navštěvovaných oblastech koncentrovaných na březích vodních nádrží Orlík a Slapy. Průhlednost vody dosahuje i více jak 3 metry a obsah fytoplanktonu, konkrétně sinic, je zatím nízký. Také například na Novém rybníku v Příbrami hygienici ohodnotili kvalitu vody jako vhodnou ke koupání, a to stupněm 1.
Do poloviny srpna se maximální teploty přes den budou pohybovat v průměru kolem 24 stupňů Celsia, noční minima budou kolem 12 stupňů. Počátek příštího týdne bude teplejší, v jeho polovině se ale přechodně ochladí. Pršet bude spíš víc, než je v tomto období obvyklé. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

V příštím týdnu se budou denní teplotní maxima zpočátku pohybovat kolem 27 stupňů, uprostřed týdne jen kolem 21 stupňů a na konci týdne budou opět stoupat. "Minimální noční teploty budou zpočátku kolem 14 stupňů Celsia, uprostřed týdne kolem deseti, na konci týdne kolem 12 stupňů Celsia," dodali meteorologové. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka

Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz