23. 10. svátek má Teodor
Meteorologové zpřísnili varování: V sobotu dorazí tropy, teploty vyšplhají až na 34 stupňů

31. července 2020   (12:03)
Meteorologové zpřísnili varování: V sobotu dorazí tropy, teploty vyšplhají až na 34 stupňů
foto: pribram.cz

Ke stávajícímu varování před rizikem vzniku požárů přibyla ještě na sobotu výstraha před vysokými teplotami.


Varování meteorologů před vysokými teplotami platí od sobotního poledne až do 19. hodin. Meteorologové doporučují dodržovat v horku pitný režim a omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách.

Vzhledem k teplému počasí s minimem srážek hrozí nebezpečí vzniku požárů. K jejich rychlému šíření by mohlo přispět větrné počasí. Varování před požáry bude v platnosti do odvolání. "Významnější srážky, které by nebezpečí zmírnily, očekáváme na začátku příštího týdne," dodali meteorologové.
Výhled počasí
V sobotu bude převážně skoro jasno až polojasno. Noční teploty klesnou na 13 až 9 stupňů, nejvyšší denní teploty vystoupají až na 32 stupňů.
 
neděli dorazí na naše území studená fronta, během dne se ovšem teploty ještě udrží kolem 28 stupňů. Fronta bude postupovat od západu a přinese s sebou ochlazení, ale i bouřky a přeháňky.
Od pondělí se na teploměrech objeví nanejvýš 26 stupňů, na většině území můžeme čekat déšť a přeháňky. Noční teploty klesnou ke 12 stupňům. Oblačné počasí s četnými přeháňkami bude pokračovat i v úterý, kdy se teploty dostanou na 18 až 22 stupňů.

Další studená fronta by měla přes naše území přecházet ve středu, kdy bude zpočátku polojasno, později se od západu zatáhne a přidají se přeháňky. V noci teploty klesnou na 14 až 10, odpoledne vystoupají na 20 až 24 stupňů.

Výraznější oteplení můžeme čekat opět ve čtvrtek, kdy se vyjasní a denní teploty vyšplhají až k 26 stupňům. Závěr příštího týdne přinese jasnou oblohu s teplotami kolem 28 stupňů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz