26. 5. svátek má Filip
https://szm.pb.cz/akce/den-deti-na-novaku/

Zpravodajství   »   Ekologie, počasí, příroda

rubrika:   druh:   rozvržení:  

Celkem 2907 článků.
Zobrazeny články: 2581 - 2640
1 2 3 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Město plánuje cyklostezku do Brd Město plánuje cyklostezku do Brd Na projekt se vedení radnice pokusí získat dotaci. Chcete se férově nasnídat? Co třeba příští sobotu? Chcete se férově nasnídat? Co třeba příští sobotu? Akce se koná 14. května od 10 hodin. V Brdech včera začalo vyznačování hranic chráněné krajinné oblasti V Brdech včera začalo vyznačování hranic chráněné krajinné oblasti Instalováno bude 103 hraničníků.
Poplatek za ukládání odpadu se bude výrazně navyšovat Poplatek za ukládání odpadu se bude výrazně navyšovat Za navýšením stojí Ministerstvo životního prostředí. Příbram odkoupí pozemky pro rozšíření skládky Bytíz Příbram odkoupí pozemky pro rozšíření skládky Bytíz Celá záležitost by se měla vyřešit během několika měsíců. Příbram začíná sekat zelené plochy ve městě Příbram začíná sekat zelené plochy ve městě V textu najdete i harmonogram sekání. Jak vypadají Brdy 4 měsíce po otevření? Jak vypadají Brdy 4 měsíce po otevření? Většina fotografií je z okolí Pilského rybníka. FOTOGALERIE Ukliďme svět, ukliďme Česko v Příbrami: uklízel se komunální odpad, pneumatiky, či plasty Ukliďme svět, ukliďme Česko v Příbrami: uklízel se komunální odpad, pneumatiky, či plasty Do sobotní celorepublikové akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ se zapojili i obyvatelé … Smutný pohled. To vše plave v Příbramském potoce Smutný pohled. To vše plave v Příbramském potoce V okolí má vést tzv. „Zelená páteř města“. FOTOGALERIE V lesoparku Litavka vznikne zoo-koutek se zastřešeným ohništěm V lesoparku Litavka vznikne zoo-koutek se zastřešeným ohništěm Rozpočet projektu ve výší 100 - 200 tisíc budou hradit Městské lesy Příbram.
Přednášku o Brdech doprovodí výstava Jiřího Jirouška Přednášku o Brdech doprovodí výstava Jiřího Jirouška Fotograf Jiroušek je známý svými leteckými fotografiemi. Ve středních Čechách přibudou další úseky cyklostezek Ve středních Čechách přibudou další úseky cyklostezek V Brdech prozatím žádné nové cyklotrasy nevznikly. V příštím týdnu se vrátí teplo a mělo by vydržet do května V příštím týdnu se vrátí teplo a mělo by vydržet do května Srážek spadne v následujících čtyřech týdnech průměrné nebo mírně nadprůměrné … Značení turistických tras v Brdech stále nezačalo, chybí povolení Značení turistických tras v Brdech stále nezačalo, chybí povolení V plánu je 170 km pěších tras. V Příbram padl teplotní rekord, byl starý 124 let V Příbram padl teplotní rekord, byl starý 124 let V Příbrami bylo 24,3 stupně Celsia Psí útulek v Lazci nabízí k adopci téměř 20 psů Psí útulek v Lazci nabízí k adopci téměř 20 psů V útulku se nachází i několik nalezených psů. Příbram se zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko Příbram se zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko Dobrovolníkem se můžete stát i vy. V Příbrami byl včera přepsán teplotní rekord V Příbrami byl včera přepsán teplotní rekord Rekordy padly jen na pěti stanicích. Středočeské zimní areály mají za sebou opět podprůměrnou sezonu Středočeské zimní areály mají za sebou opět podprůměrnou sezonu Podle provozovatelů byly poslední tři zimy spíše slabší. Dana Drábová navštívila Příbram, hovořila především o haldách Dana Drábová navštívila Příbram, hovořila především o haldách V případě těžby odvalů trvá Drábová na co nejšetrnějším postupu.
Od pátku můžete využít velké kontejnery na bioodpad Od pátku můžete využít velké kontejnery na bioodpad Do kontejnerů patří pouze bioodpad ze zahrad. Ve středních Čechách se už nelyžuje, o víkendu možná otevře Monínec Ve středních Čechách se už nelyžuje, o víkendu možná otevře Monínec Horní kotva na Monínci by mohla být zadarmo. V areálu Nového rybníka se pokácí 27 topolů V areálu Nového rybníka se pokácí 27 topolů Topoly jsou přestárlé a mají suché větve, které padají. Kotlíková dotace se zřejmě vyčerpá již v prvním kole Kotlíková dotace se zřejmě vyčerpá již v prvním kole Uspokojeno by mělo být přibližně 3500 žadatelů. Pojišťovny kvůli sněžení hlásí stovky škod za desítky milionů Pojišťovny kvůli sněžení hlásí stovky škod za desítky milionů Většinu škod evidují pojišťovny ve Středočeském kraji a v Praze. Sněžení lyžařským areálům příliš nepomohlo, některé ukončí sezónu Sněžení lyžařským areálům příliš nepomohlo, některé ukončí sezónu Monínec hlásí zhruba 40 cm sněhu. ČEZ odvolal kalamitní stav i v okresech Příbram a Praha-západ ČEZ odvolal kalamitní stav i v okresech Příbram a Praha-západ Drtivá většina poruch by již měla být opravena. Místostarosta Švenda to „schytal“ na Facebooku Místostarosta Švenda to „schytal“ na Facebooku V diskuzi bylo více než 200 komentářů. V části středních Čech stále platí kalamitní stav vyhlášený ČEZ V části středních Čech stále platí kalamitní stav vyhlášený ČEZ Situace na Příbramsku se již výrazně zlepšila. Město varuje: Do lesa jen s maximální obezřetností Město varuje: Do lesa jen s maximální obezřetností Kvůli těžkému sněhu už spadlo velké množství stromů a větví.
Hasiči měli kvůli sněžení už přes 120 událostí Hasiči měli kvůli sněžení už přes 120 událostí Okres Příbram byl sněhem zasažen nejvíce v celém Středočeském kraji. FOTOGALERIE Švenda: Technické služby se se sněhem vypořádaly se ctí Švenda: Technické služby se se sněhem vypořádaly se ctí Technické služby měly v akci veškerou techniku a personál. ČEZ na Příbramsku vyhlásil kalamitní stav, mnoho domácností je bez proudu ČEZ na Příbramsku vyhlásil kalamitní stav, mnoho domácností je bez proudu V okrese stále leží desítky popadaných stromů. Vařeka: Vybudování zelené páteře je úkol na generace Vařeka: Vybudování zelené páteře je úkol na generace Kvůli zelené páteři bude město vykupovat i některé pozemky. Ve středních Čechách se podmínky k lyžování nezlepšily Ve středních Čechách se podmínky k lyžování nezlepšily Monínec zůstává nadále otevřený, leží zde ale už jen 20cm sněhu. Lesopark na Březových Horách by měl být letos předán zpět městu Lesopark na Březových Horách by měl být letos předán zpět městu Na území probíhá sanace po bývalé důlní a úpravárenské činnosti. Hostinec U Císaře Rudolfa měl problémy s čistotou Hostinec U Císaře Rudolfa měl problémy s čistotou Při opakované kontrole bylo zjištěno, že závady jsou odstraněny. FOTOGALERIE Kraj poskytne milion Ekocentru v Orlově Kraj poskytne milion Ekocentru v Orlově Za peníze budou rekonstruovány venkovní učebny a výukový areál. Ve středních Čechách se lyžuje už jen ve dvou areálech Ve středních Čechách se lyžuje už jen ve dvou areálech Na Monínci by chtěli jezdit až do Velikonoc. Zahrádkářům se nelíbí letní zákazy kropení zahrad Zahrádkářům se nelíbí letní zákazy kropení zahrad V létě platil zákaz například i na Příbramsku.
Oteplení přidělává práci středočeským vlekařům Oteplení přidělává práci středočeským vlekařům Podle předpovědi by v neděli mohl přijít déšť a teploty kolem deseti stupňů. V Příbrami včera padl 113 let starý teplotní rekord V Příbrami včera padl 113 let starý teplotní rekord Naměřeno bylo 13,2 stupně. Povolení k vjezdu do zrušených újezdů lze vyřizovat elektronicky Povolení k vjezdu do zrušených újezdů lze vyřizovat elektronicky Prostřednictvím internetu lze sledovat i vyřízení žádosti. Středočeské lyžařské areály byly o víkendu v obležení návštěvníků Středočeské lyžařské areály byly o víkendu v obležení návštěvníků Na Monínec v sobotu dorazilo 1200 lidí. Silnice kloužou, nehodu hlásí z Rožmitálu a dalších míst v okrese Silnice kloužou, nehodu hlásí z Rožmitálu a dalších míst v okrese Většina silnic je sjízdných jen se zvýšenou opatrností. Středočeské lyžařské areály nabízejí výborné podmínky, Monínec hlásí 70 cm Středočeské lyžařské areály nabízejí výborné podmínky, Monínec hlásí 70 cm Provozovatelé čekají tento víkend velký zájem lyžařů. Technické služby se starají o 180 kilometrů komunikací Technické služby se starají o 180 kilometrů komunikací V letošním roce by mělo dojít k nákupu nového sypače. Foto dne: Příbramsko sevřely mrazy Foto dne: Příbramsko sevřely mrazy Ranní a večerní teploty klesaly až k mínus 18 stupňům Celsia. FOTO Na kotlíkovou dotaci někteří zájemci čekali již od půlnoci Na kotlíkovou dotaci někteří zájemci čekali již od půlnoci Žádosti je možní zasílat i poštou. Středočeské lyžařské areály o víkendu navštívilo mnoho lyžařů Středočeské lyžařské areály o víkendu navštívilo mnoho lyžařů Monínec hlásí ideální podmínky pro lyžování.
Ekolog: Dopadové plochy v Brdech jsou cennými lokalitami Ekolog: Dopadové plochy v Brdech jsou cennými lokalitami Pyrotechnická očista bude trvat ještě několik měsíců. Ministr obrany Stropnický předal Brdy nově vzniklé správě CHKO Ministr obrany Stropnický předal Brdy nově vzniklé správě CHKO Armáda bude nadále využívat střelnici Brda. Středočeské lyžařské areály hlásí ideální podmínky Středočeské lyžařské areály hlásí ideální podmínky Monínec nabízí cca 40cm sněhu. Ode dneška je možné žádat o kotlíkovou dotaci Ode dneška je možné žádat o kotlíkovou dotaci O seminář byl velký zájem. Zelená páteř se již rýsuje. Co by se v ní mohlo objevit? Zelená páteř se již rýsuje. Co by se v ní mohlo objevit? Z besedy byl vysílán i online přenos. Některé silnice jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností Některé silnice jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností Brzy ráno na Příbramsku došlo hned ke dvěma dopravním nehodám. Brdy již mají vymyšlenou koncepci naučných stezek a cyklostezek Brdy již mají vymyšlenou koncepci naučných stezek a cyklostezek Infrastruktura by měla být umístěna na kraji CHKO. FOTOGALERIE Další beseda o Zelené páteři se uskuteční ve čtvrtek Další beseda o Zelené páteři se uskuteční ve čtvrtek Setkání se bude konat 14. ledna od 17 hodin v estrádním sále. Monínec v sobotu přivítal přes tisíc lyžařů Monínec v sobotu přivítal přes tisíc lyžařů Na svahu leží 30 až 50 centimetrů sněhu. Ve středních Čechách se začalo lyžovat Ve středních Čechách se začalo lyžovat Od včerejšího dne je v provozu i skiareál Monínec.
1 2 3 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2024 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies