26. 10. svátek má Erik
Shnilá rajčata, cibule a ořechy. V minizoo na Nováku otrávili lidé další kozu

Nepřehlédněte
11. března 2021   (18:29)
Shnilá rajčata, cibule a ořechy. V minizoo na Nováku otrávili lidé další kozu
foto: pribram.cz

Po špatných zkušenostech s krmením zvířat v lesoparku Litavka, kde lidé nevhodnou stravou zahubili téměř všechny ovce, snad nečeká podobný osud zvířata v minizoo na Nováku.


Děti milují zvířata a mnoho rodičů jim je pořizuje, aby se naučily zodpovědnosti, rozptýlily se anebo aby k sobě měly chlupatého kamaráda na hraní. Ne vždy je však možné zvíře dítěti pořídit. Zvláště ve městech, kde rodiny v malých bytech často zápasí o každý volný kousek a o zahradě nemůže být ani řeč. V Příbrami je od roku 2019 v areálu Nového rybníka minizoo. Zde si mohou děti zvířata nejen dobře prohlédnout, pozorovat jejich chování, ale některé z nich také pohladit. Ani ty děti, které doma žádného mazlíčka mít nemohou, nemusí být tedy smutné.

První ovce a kozy se do minizoo nastěhovaly předminulý rok koncem června. Jen o pár dnů později se zaplnily i všechny tři voliéry. Svůj nový domov tu mimo jiné našli opeřenci, kteří si díky svému handicapu již nikdy nezalétají. Dvě káňata lesní, puštík obecný a kalous ušatý. Osazenstvo voliér se však průběžně mění, dnes tu bydlí například i poštolky a hrdličky.
Po špatných zkušenostech s krmením zvířat v lesoparku Litavka, kde lidé nevhodnou stravou zahubili téměř všechny ovce, snad nečeká podobný osud zvířata v minizoo na Nováku. 

Jen během dnešního dopoledne převezli ve vážném stavu jednu kozu do Ochrany Fauny ČR v Hrachově. Zvíře se pravděpodobně otrávilo zbytky jídel, které jim návštěvníci i přes zákaz přinášejí. Kolem plotu jsou i v těchto chvílích k vidění zbytky shnilých rajčat, cibulí, ale i ořechů. „Kozu budeme muset bohužel utratit,“ řekl pribram.cz ředitel Pavel Křížek.
 
Sportovní zařízení města Příbrami, která má minizoo na starosti, upozorňuje, že zvířata jsou pravidelně krmená a vše, co jim donesou krmiči, je „navíc“.

 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz