23. 10. svátek má Teodor
Vloni skončilo v kontejnerech na textil v Příbrami 136 tun starého oblečení

23. března 2021   (09:00)
Vloni skončilo v kontejnerech na textil v Příbrami 136 tun starého oblečení
foto: pribram.cz

Sběr starého ošacení zůstává v Příbrami zachován i nadále. Od března za něj město platí symbolickou částkou.


Sběr starého oblečení zajišťuje v Příbrami sociální družstvo Diakonie Broumov. Dříve bezplatná služba je od 1. března zpoplatněna částkou dva tisíce korun měsíčně za všechny umístěné kontejnery na textil. „Diakonie Broumov je stěžejním odběratelem šatstva, kterému bude touto symbolickou podporou město Příbram přispívat na zachování sběru,“ uvedla tisková mluvčí města Příbram Eva Švehlová.
 

V roce 2020 bylo v Příbrami tímto způsobem sebráno a věnováno na charitu 136 tun obnošeného šatstva. Kromě nepoškozených oděvů, kabelek či batohů s funkčními zipy je do kontejnerů možné nosit obuv (v zavázané igelitové tašce), lůžkoviny a další domácí textil (čistý, příp. mírně poškozený), menší i nefunkční elektrospotřebiče nebo zejména dětské knihy. Kontejnery na textil jsou umístěny v ulicích Nádražní, Jaromíra Zástěry, Ke Kocábě, Pod Čertovým pahorkem, Riegrova, Petra Bezruče a v osadě Žežice u točny MHD.
 
Vedle pomoci potřebným podporuje sběr textilu ochranu životního prostředí, protože zabraňuje nežádoucímu vzniku odpadů. Diakonie Broumov pro tyto účely vybudovala také vlastní třídírnu a provozovnu na zpracování textilu, díky těmto provozům dokáže odklonit z odpadního toku přibližně 70 % svezeného použitého textilu. Smysluplné využití – k materiální pomoci nebo recyklaci – najde 95 % darovaného textilu.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz