23. 9. svátek má Berta
Nobelia
OBJEDNEJTE SI PIZZU
Zpravodajství   »   Ekologie, počasí, příroda

rubrika:   druh:   rozvržení:  

Celkem 2583 článků.
Zobrazeny články: 2281 - 2340
1 2 3 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

Pojišťovny kvůli sněžení hlásí stovky škod za desítky milionů Pojišťovny kvůli sněžení hlásí stovky škod za desítky milionů Většinu škod evidují pojišťovny ve Středočeském kraji a v Praze. Sněžení lyžařským areálům příliš nepomohlo, některé ukončí sezónu Sněžení lyžařským areálům příliš nepomohlo, některé ukončí sezónu Monínec hlásí zhruba 40 cm sněhu. ČEZ odvolal kalamitní stav i v okresech Příbram a Praha-západ ČEZ odvolal kalamitní stav i v okresech Příbram a Praha-západ Drtivá většina poruch by již měla být opravena.
Místostarosta Švenda to „schytal“ na Facebooku Místostarosta Švenda to „schytal“ na Facebooku V diskuzi bylo více než 200 komentářů. V části středních Čech stále platí kalamitní stav vyhlášený ČEZ V části středních Čech stále platí kalamitní stav vyhlášený ČEZ Situace na Příbramsku se již výrazně zlepšila. Město varuje: Do lesa jen s maximální obezřetností Město varuje: Do lesa jen s maximální obezřetností Kvůli těžkému sněhu už spadlo velké množství stromů a větví. Hasiči měli kvůli sněžení už přes 120 událostí Hasiči měli kvůli sněžení už přes 120 událostí Okres Příbram byl sněhem zasažen nejvíce v celém Středočeském kraji. FOTOGALERIE Švenda: Technické služby se se sněhem vypořádaly se ctí Švenda: Technické služby se se sněhem vypořádaly se ctí Technické služby měly v akci veškerou techniku a personál. ČEZ na Příbramsku vyhlásil kalamitní stav, mnoho domácností je bez proudu ČEZ na Příbramsku vyhlásil kalamitní stav, mnoho domácností je bez proudu V okrese stále leží desítky popadaných stromů. Vařeka: Vybudování zelené páteře je úkol na generace Vařeka: Vybudování zelené páteře je úkol na generace Kvůli zelené páteři bude město vykupovat i některé pozemky.
Ve středních Čechách se podmínky k lyžování nezlepšily Ve středních Čechách se podmínky k lyžování nezlepšily Monínec zůstává nadále otevřený, leží zde ale už jen 20cm sněhu. Lesopark na Březových Horách by měl být letos předán zpět městu Lesopark na Březových Horách by měl být letos předán zpět městu Na území probíhá sanace po bývalé důlní a úpravárenské činnosti. Hostinec U Císaře Rudolfa měl problémy s čistotou Hostinec U Císaře Rudolfa měl problémy s čistotou Při opakované kontrole bylo zjištěno, že závady jsou odstraněny. FOTOGALERIE Kraj poskytne milion Ekocentru v Orlově Kraj poskytne milion Ekocentru v Orlově Za peníze budou rekonstruovány venkovní učebny a výukový areál. Ve středních Čechách se lyžuje už jen ve dvou areálech Ve středních Čechách se lyžuje už jen ve dvou areálech Na Monínci by chtěli jezdit až do Velikonoc. Zahrádkářům se nelíbí letní zákazy kropení zahrad Zahrádkářům se nelíbí letní zákazy kropení zahrad V létě platil zákaz například i na Příbramsku. Oteplení přidělává práci středočeským vlekařům Oteplení přidělává práci středočeským vlekařům Podle předpovědi by v neděli mohl přijít déšť a teploty kolem deseti stupňů. V Příbrami včera padl 113 let starý teplotní rekord V Příbrami včera padl 113 let starý teplotní rekord Naměřeno bylo 13,2 stupně. Povolení k vjezdu do zrušených újezdů lze vyřizovat elektronicky Povolení k vjezdu do zrušených újezdů lze vyřizovat elektronicky Prostřednictvím internetu lze sledovat i vyřízení žádosti. Středočeské lyžařské areály byly o víkendu v obležení návštěvníků Středočeské lyžařské areály byly o víkendu v obležení návštěvníků Na Monínec v sobotu dorazilo 1200 lidí.
Silnice kloužou, nehodu hlásí z Rožmitálu a dalších míst v okrese Silnice kloužou, nehodu hlásí z Rožmitálu a dalších míst v okrese Většina silnic je sjízdných jen se zvýšenou opatrností. Středočeské lyžařské areály nabízejí výborné podmínky, Monínec hlásí 70 cm Středočeské lyžařské areály nabízejí výborné podmínky, Monínec hlásí 70 cm Provozovatelé čekají tento víkend velký zájem lyžařů. Technické služby se starají o 180 kilometrů komunikací Technické služby se starají o 180 kilometrů komunikací V letošním roce by mělo dojít k nákupu nového sypače. Foto dne: Příbramsko sevřely mrazy Foto dne: Příbramsko sevřely mrazy Ranní a večerní teploty klesaly až k mínus 18 stupňům Celsia. FOTO Na kotlíkovou dotaci někteří zájemci čekali již od půlnoci Na kotlíkovou dotaci někteří zájemci čekali již od půlnoci Žádosti je možní zasílat i poštou. Středočeské lyžařské areály o víkendu navštívilo mnoho lyžařů Středočeské lyžařské areály o víkendu navštívilo mnoho lyžařů Monínec hlásí ideální podmínky pro lyžování. Ekolog: Dopadové plochy v Brdech jsou cennými lokalitami Ekolog: Dopadové plochy v Brdech jsou cennými lokalitami Pyrotechnická očista bude trvat ještě několik měsíců. Ministr obrany Stropnický předal Brdy nově vzniklé správě CHKO Ministr obrany Stropnický předal Brdy nově vzniklé správě CHKO Armáda bude nadále využívat střelnici Brda. Středočeské lyžařské areály hlásí ideální podmínky Středočeské lyžařské areály hlásí ideální podmínky Monínec nabízí cca 40cm sněhu. Ode dneška je možné žádat o kotlíkovou dotaci Ode dneška je možné žádat o kotlíkovou dotaci O seminář byl velký zájem.
Zelená páteř se již rýsuje. Co by se v ní mohlo objevit? Zelená páteř se již rýsuje. Co by se v ní mohlo objevit? Z besedy byl vysílán i online přenos. Některé silnice jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností Některé silnice jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností Brzy ráno na Příbramsku došlo hned ke dvěma dopravním nehodám. Brdy již mají vymyšlenou koncepci naučných stezek a cyklostezek Brdy již mají vymyšlenou koncepci naučných stezek a cyklostezek Infrastruktura by měla být umístěna na kraji CHKO. FOTOGALERIE Další beseda o Zelené páteři se uskuteční ve čtvrtek Další beseda o Zelené páteři se uskuteční ve čtvrtek Setkání se bude konat 14. ledna od 17 hodin v estrádním sále. Monínec v sobotu přivítal přes tisíc lyžařů Monínec v sobotu přivítal přes tisíc lyžařů Na svahu leží 30 až 50 centimetrů sněhu. Ve středních Čechách se začalo lyžovat Ve středních Čechách se začalo lyžovat Od včerejšího dne je v provozu i skiareál Monínec. V Obecnici by mělo vzniknout parkoviště pro návštěvu Brd V Obecnici by mělo vzniknout parkoviště pro návštěvu Brd Obce z Plzeňska očekávají od CHKO Brdy více návštěvníků i daní. Brdy se včera slavnostně otevřely turistům Brdy se včera slavnostně otevřely turistům Policie předvedla techniku, kterou bude v Brdech využívat. FOTOGALERIE Lidem se dnes otevřely Brdy, zatím bez značení pro turisty Lidem se dnes otevřely Brdy, zatím bez značení pro turisty Na celém území platí zákaz vjezdu motorových vozidel. Včera padly teplotní rekordy i v Příbrami, brzy přijdou mrazy Včera padly teplotní rekordy i v Příbrami, brzy přijdou mrazy Přes 12 stupňů naměřili také v Příbrami a Rožmitále pod Třemšínem.
Zajímá vás „Kotlíková dotace“? Přijďte na seminář Zajímá vás „Kotlíková dotace“? Přijďte na seminář Jedním z témat bude i „Nová zelená úsporám“. Ceny většiny služeb ve středočeských městech nestoupnou Ceny většiny služeb ve středočeských městech nestoupnou V Příbrami se navýší částka za svoz komunálního odpadu. Základní informace o Brdech po zrušení vojenského újezdu Základní informace o Brdech po zrušení vojenského újezdu Přinášíme některé informace, které vydalo Ministerstvo obrany ČR. Lidé v Příbrami příští rok zaplatí víc za svoz odpadu Lidé v Příbrami příští rok zaplatí víc za svoz odpadu Město i nadále jedná s majiteli skládky Bytíz. Hladina nádrže Orlík klesne o 1,3 metru Hladina nádrže Orlík klesne o 1,3 metru Opatřením se zvýší retenční prostor přibližně o polovinu. Rada navrhuje zvýšení poplatku za odpad na 648 Kč, sama koalice dá protinávrh Rada navrhuje zvýšení poplatku za odpad na 648 Kč, sama koalice dá protinávrh Podle radního Václava Dvořáka sama koalice přijde s protinávrhem na zvýšení na částku … AKTUALIZOVÁNO Do Brd se nebude jezdit autem ani po zrušení vojenského újezdu Do Brd se nebude jezdit autem ani po zrušení vojenského újezdu Výjimkou budou vydávaná povolení, která ale musí mít oprávněný důvod. V Příbrami začala rekonstrukce úpravny vody Hvězdička V Příbrami začala rekonstrukce úpravny vody Hvězdička Rekonstruke potrvá během celého roku 2016. V Dobříši otevřeli nový vědecko-technický park V Dobříši otevřeli nový vědecko-technický park Areál je energeticky nezávislý. Výstavba přivaděče vody pro obce na Benešovsku se chýlí k závěru Výstavba přivaděče vody pro obce na Benešovsku se chýlí k závěru Přivaděč vody je důležitý pro Sedlčany, které nemají dostatečné vlastní zdroje pitné …
Ze Staré Huti na Příbramsku by měla zmizet stará skládka odpadů Ze Staré Huti na Příbramsku by měla zmizet stará skládka odpadů Město Dobříš nejprve musí vykoupit pozemky. Příbram by se mohla podílet na provozu skládky Bytíz Příbram by se mohla podílet na provozu skládky Bytíz V případě dohody by navýšení poplatku za svoz odpadu nemuselo být tak vysoké. Vítr způsobil zatím stovky škod v řádu milionů korun Vítr způsobil zatím stovky škod v řádu milionů korun Pojišťovny evidují škodné události i na Příbramsku. Středočeši budou moci žádat o dotace na kotle od poloviny ledna Středočeši budou moci žádat o dotace na kotle od poloviny ledna V Příbrami můžete žádat prostředky i z Fondu oprav a modernizace. Proběhla první beseda o zelené páteři Proběhla první beseda o zelené páteři Zelenou páteř v územním plánu vytvořil architekt Plicka. Příbram uvažuje o zdražení poplatků za svoz odpadu o 180 Kč Příbram uvažuje o zdražení poplatků za svoz odpadu o 180 Kč Definitivně rozhodnout by mělo zastupitelstvo 23. listopadu. Rada města navrhuje zvýšení poplatku za odpad na 648 Kč ročně Rada města navrhuje zvýšení poplatku za odpad na 648 Kč ročně Doposud se platí částka 468 Kč za rok. Řidič usnul a skončil ve zdi rodinného domu Řidič usnul a skončil ve zdi rodinného domu K nehodě došlo v obci Dublovice na Příbramsku. AKTUÁLNĚ Město na zítra chystá besedu o zelené páteři města Město na zítra chystá besedu o zelené páteři města Vše se bude konat v estrádním sále příbramského divadla. Kalník na Novém rybníku byl vyčištěn Kalník na Novém rybníku byl vyčištěn S pracemi pomáhali dobrovolní hasiči.
1 2 3 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2023 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies