30. 11. svátek má Ondřej
Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko

22. října 2021   (06:24)
Dalších 5 fotografií v galeriiBohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko
foto: Václav Bacovský, k přednášce Norsko – Bohatá a krásná země (KJD)

O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav Bacovský.


Norsko je pro našince známé především jako země fjordů, rybaření a místo, kde jsou podle oficiálních žebříčků lidé šťastní. Další pohledy na severský stát nabídne přednáška fotografa a cestovatele Václava Bacovského „Norsko – bohatá a krásná země“. V úterý 26. října ji můžete navštívit v sále Knihovny Jana Drdy Příbram na nám. T. G. Masaryka.
 

Norské pobřeží je typické svými hlubokými fjordy a množstvím velkých i malých ostrovů. „Skandinávské pohoří zde vystupuje přímo z moře a na mnoha místech je pokryto stálou sněhovou pokrývkou, nebo dokonce mohutnými ledovci. Dravé řeky padají často do strmých údolí a vytváří desítky úchvatných vodopádů,“ líčí krásy země pozvánka na akci, na níž se seznámíte také s příběhy polárníků Roalda Amundsena nebo Fridtjofa Nansena.
 
Kromě přírodních krás se Norsko pyšní rozsáhlým nerostným bohatstvím, v druhé polovině dvacátého století zde byly objeveny velké zásoby ropy a zemního plynu. Je oceňováno jako sociální stát, zároveň není členskou zemí Evropské unie. Těmto tématům a výzvám, kterým v posledních letech norská společnost čelí, se bude Václav Bacovský rovněž věnovat. Přednáška začíná v 18.00.
 

Fotogalerie

Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko () Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko (1) Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko (2) Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko (3) Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko (4)

foto: Václav Bacovský, k přednášce Norsko – Bohatá a krásná země (KJD)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz