30. 11. svátek má Ondřej
Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu

Nepřehlédněte
16. října 2021   (07:22)
Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních trhů.


Ceny elektřiny a plynu v poslední době vystoupaly do rekordní výše, některé ceníky dodavatelů zdražují o desítky procent či dokonce násobně. Kromě dopadu na spotřebitele způsobila situace problémy také některým dodavatelům. V posledních dnech evidují největší dodavatelé energií typu ČEZ, PRE, E.ON nebo innogy obrovský zájem od zákazníků některých menších dodavatelů, některé firmy hovoří až o tisících nových poptávek denně.

Největší meziroční zdražení tepla za posledních 13 let očekává také Teplárenské sdružení ČR. Růst cen podle něj může být dvouciferný. Za vytápění bytu si tak lidé příští rok připlatí i několik tisíc korun. Důvodem je zdražování paliv a emisních povolenek. Některé teplárny budou kvůli vývoji na trhu zvyšovat ceny ještě před koncem letošního roku, většina ale až od začátku ledna. Podle zjištění pribram.cz dojde k navýšení ceny tepla i v Příbrami.
S ohledem na aktuální situaci na trzích a navyšovaní cen vstupů bude muset udělat korekci ceny i společnost Energo Příbram, která provozuje příbramskou teplárnu. „Dle vyjádřeni ostatních energetických subjektů a nám dostupných informací, máme za to, že zdražení tepla v případě plynu a elektřiny bude výrazně vyšší než u nás. Výhodou příbramské teplárny je, že jsme v poslední době výrazně ekologizovali provoz. Nejsme již v takové míře vázaní na cenu povolenek a růst ceny plynu ovlivňuje naši finální cenu minimálně,“ řekla pribram.cz mluvčí společnosti Radka Maurová s tím, že má teplárna pro obyvatele Příbrami dobrou zprávu. „Odběratelům v  budoucnu nabídneme i elektřinu, kterou budeme vyrábět také ekologickým způsobem bez použití plynu a budeme tím schopni zaručit nižší ceny bez přímé vazby na výkyvy globálních trhů,” uvedla.
Ve hře je podle Maurové několik řešení, jak ke konečným zákazníkům elektřinu distribuovat. „Jedna z možností je, že námi vyrobenou elektřinu budeme nabízet přes distribuci ČEZu, která ji dovede až k zákazníkům. Další varianta je distribuce přes lokální distribuční soustavu. Stávající parovody a horkovody mohou posloužit i jako místo, kde povede elektrické vedení,“ dodala Maurová s tím, že druhá z variant je ve fázi zvažování.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz