28. 10. je státní svátek
Nový rybník v Příbrami se vypouští, v sobotu se koná výlov

13. října 2021   (09:17)
Nový rybník v Příbrami se vypouští, v sobotu se koná výlov
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Po výlovu se rybník nebude hned znovu napouštět.


Areál Nový rybník je v období od října do března návštěvníkům otevřen každý den od 6:00 do 20:00. Nový rybník se nyní vypouští, 16. října proběhne výlov ryb. Vzhledem k počasí jsou některá zařízení v areálu již zazimována, jako například Adventure golf, či vodní hřiště.

Letošní provoz definitivně ukončil Adventure golf Nový rybník, minikemp, dětské vodní hřiště nebo půjčovna sportovního vybavení. Mimo provoz jsou v současné době také toalety v minikempu, toalety SeZaM bistra jsou v provozu pouze v době provozu bistra. To bude v provozu ještě celý říjen, za hezkého počasí každý den, od 13:00 do 18:00.
Z důvodu plánovaného výlovu ryb se od konce minulého týdne Nový rybník postupně vypouští. Po výlovu se rybník nebude hned znovu napouštět. „Z důvodu zvýšeného výskytu plžů a dalších nežádoucích živočichů, necháme na doporučení odborníků rybník přes zimu vymrznout a budeme věřit, že se tak zvýší šance na delší koupací sezonu, než jaká byla letos,“ říká ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.
I přes ukončení provozu některých zařízení, mají návštěvníci areálu stále k dispozici jeho velkou část. Ke sportu lze nadále využívat skatepark, všechna hřiště nebo In-line dráhu. Zde je však na podzim potřeba dbát větší opatrnosti, kvůli mokrému listí. „Ačkoliv probíhá pravidelné čištění celé dráhy, spadanému listí mezi údržbou se bohužel nevyhneme, a tak je zapotřebí, aby těmto podmínkám návštěvníci přizpůsobili svou jízdu,“ říká Slaba. Údržba In-line dráhy bude probíhat s ohledem na počasí do konce října, od listopadu do jara se dráha neudržuje.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/Sportovní zařízení města Příbrami
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz