23. 9. svátek má Berta
Nobelia
OBJEDNEJTE SI PIZZU
Zpravodajství   »   Ekologie, počasí, příroda

rubrika:   druh:   rozvržení:  

Celkem 2584 článků.
Zobrazeny články: 2101 - 2160

Destinační agentura Brdy chce vypracovat návrh Brdské magistrály Destinační agentura Brdy chce vypracovat návrh Brdské magistrály Poslední slovo bude mít správa CHKO. Letošní sezonu si středočeská lyžařská střediska chválí Letošní sezonu si středočeská lyžařská střediska chválí O víkendu budou panovat ideální lyžařské podmínky. Na likvidaci chovu v Blatné se podílely hasičské jednotky téměř z celého kraje Na likvidaci chovu v Blatné se podílely hasičské jednotky téměř z celého kraje Jednalo se již o čtvrtý zásah jihočeských hasičů u likvidaci chovu v tomto týdnu.
Nová aplikace doporučí turistické trasy v Brdech a Ralsku Nová aplikace doporučí turistické trasy v Brdech a Ralsku Aplikace jsou k dispozici pro dvě největší mobilní platformy Android a iOS. Ptačí chřipka u Blatné: Zítra se zlikviduje 6500 kachen Ptačí chřipka u Blatné: Zítra se zlikviduje 6500 kachen Veterináři zjišťují, jak se choroba dostala do uzavřeného chovu. Zastupitelé debatovali o zimní údržbě, lidé mohou volat dispečera Zastupitelé debatovali o zimní údržbě, lidé mohou volat dispečera Předmětem sváru byla především údržba Pražské ulice. Do středočeských středisek přijely navzdory smogu tisíce lyžařů Do středočeských středisek přijely navzdory smogu tisíce lyžařů Lyžařský areál Padák v Příbrami je už několik sezon zavřený. Smogová situace trvá, lidé by měli omezit pohyb venku Smogová situace trvá, lidé by měli omezit pohyb venku Ve středních Čechách kvůli smogu stále trvá vyhlášená regulace. Vojenské lesy a statky vyjdou částečně vstříc běžkařům Vojenské lesy a statky vyjdou částečně vstříc běžkařům Na konci textu najdete vyjádření VLS k připomínkám běžkařů. Dobříš plánuje rozsáhlou obnovu městské zeleně Dobříš plánuje rozsáhlou obnovu městské zeleně Náklady jsou odhadovány na 12 milionů. Město chce získat dotaci.
Město varuje před ptačí chřipkou, vydává preventivní doporučení Město varuje před ptačí chřipkou, vydává preventivní doporučení Ptačí chřipka zatím nebyla na území města zaznamenána. Zeptali jsme se na to, co vás zajímá o CHKO Brdy Zeptali jsme se na to, co vás zajímá o CHKO Brdy Na naše otázky odpovídal Bohumil Fišer, vedoucí Správy CHKO Brdy. ROZHOVOR V pátek do Příbrami zavítá Ekotopfilm, vstupné je zdarma V pátek do Příbrami zavítá Ekotopfilm, vstupné je zdarma Promítání v Příbrami se uskuteční 27. ledna od 16 hodin. Co vzkazuje sportující veřejnost ministru Stropnickému? Co vzkazuje sportující veřejnost ministru Stropnickému? Přinášíme plné znění dopisu, který sportující veřejnost v Brdech zasílá ministru … FOTOGALERIE Ve Středočeském kraji byla vyhlášena smogová situace Ve Středočeském kraji byla vyhlášena smogová situace Smogová situace platí do odvolání. Destinační management v Brdech může být podle kraje jen jeden Destinační management v Brdech může být podle kraje jen jeden Jednání mezi Středočeským krajem a představitelem Ekologického centra Orlov proběhne v … Fotograf Jiroušek bude besedovat o focení z motorového padáku Fotograf Jiroušek bude besedovat o focení z motorového padáku Beseda se uskuteční příští pátek od 18 hodin v Domě Natura. ČR čekají další mrazivé dny, v noci může být i kolem minus 20 st. ČR čekají další mrazivé dny, v noci může být i kolem minus 20 st. Dnes ráno se teploty v Příbrami pohybovaly kolem mínus 15 stupňů Celsia. Lyžařské stopy v Brdech: Běžkaři jednají s Vojenskými lesy Lyžařské stopy v Brdech: Běžkaři jednají s Vojenskými lesy O problematice včera jednal starosta města Příbram s ředitelem Vojenských lesů. Hasiči loni v Brdech neměli náročné zásahy, přálo jim počasí Hasiči loni v Brdech neměli náročné zásahy, přálo jim počasí V Brdech nebylo tolik turistů, kolik se očekávalo.
Vlekaři si mnou ruce. Mají nejlepší zimu za čtyři roky Vlekaři si mnou ruce. Mají nejlepší zimu za čtyři roky Příbramský Padák zůstává i letos zavřený. Sedlčany mají dostatek pitné vody, ceny vodného a stočného se nezvyšují Sedlčany mají dostatek pitné vody, ceny vodného a stočného se nezvyšují Město využívá i podzemní zdroj Solopysky. Víte, kolik stojí provoz veřejného osvětlení v Příbrami za jeden den? Víte, kolik stojí provoz veřejného osvětlení v Příbrami za jeden den? Technické služby týdně opravují kolem 30 závad. Ohnisko výskytu ptačí chřipky ve středních Čechách bylo zlikvidováno Ohnisko výskytu ptačí chřipky ve středních Čechách bylo zlikvidováno Veterináři prověřují další vzorky uhynulých ptáků. Souboj dvou destinací na Příbramsku Souboj dvou destinací na Příbramsku Přinášíme názor Ekologického centra Orlov na aktuální situaci ohledně dvou … TV pribram.cz: Komíny a kominíci v Příbrami TV pribram.cz: Komíny a kominíci v Příbrami Každá spalinová cesta musí být minimálně jednou ročně zkontrolována. Foto dne: Příbram se probudila do mrazivého rána Foto dne: Příbram se probudila do mrazivého rána Na Šumavě naměřili dokonce mínus 34,5 stupně Celsia. ČR čekají silné mrazy, na západě může být až minus 18 stupňů ČR čekají silné mrazy, na západě může být až minus 18 stupňů Až do večera se mohou tvořit i sněhové jazyky. Technické služby dnes zahájily odvoz stromků, jak se dále využijí? Technické služby dnes zahájily odvoz stromků, jak se dále využijí? Stromky můžete odkládat přímo k popelnicím. V Brdech je rok po vyhlášení CHKO vyznačena třetina pěších tras V Brdech je rok po vyhlášení CHKO vyznačena třetina pěších tras Vyznačeno je zatím zhruba 70 kilometrů tras pro turisty.
Na několika místech na Příbramsku nasadili silničáři sněhové frézy Na několika místech na Příbramsku nasadili silničáři sněhové frézy Sypače se od středy nezastavily. V příštích letech dojde ke generální opravě elektrárny Orlík V příštích letech dojde ke generální opravě elektrárny Orlík V minulých letech došlo i k rekonstrukci vodní elektrárny v Kamýku nad Vltavou. Ta … Hromadné kontroly kotlů v Příbrami nechystají Hromadné kontroly kotlů v Příbrami nechystají Kontroly neplánují ani další středočeská města. V Brdech se příští rok označí stezky a trasy pro cyklisty V Brdech se příští rok označí stezky a trasy pro cyklisty Některé obce na značení žádají dotaci od ministerstva pro místní rozvoj. Pět březích ovcí našlo azyl v Ekologickém centru v Orlově Pět březích ovcí našlo azyl v Ekologickém centru v Orlově Ekologické centrum vzniklo v Orlově před šesti lety. Záchranáři varují před ledovkou, dnes už vyjížděli ke 40 případům Záchranáři varují před ledovkou, dnes už vyjížděli ke 40 případům Během vánočních svátků se má výrazně oteplit. Diamo představilo 4 varianty likvidace odvalů, kamenivo může převážet lanovka Diamo představilo 4 varianty likvidace odvalů, kamenivo může převážet lanovka O finální variantě zatím není rozhodnuto. V Příbrami se znovu řeší kácení lip v ulici 28. října V Příbrami se znovu řeší kácení lip v ulici 28. října V následujících týdnech by měla být realizována anketa. Příbram schválila založení Destinační společnosti Brdy Příbram schválila založení Destinační společnosti Brdy V diskuzi k bodu nechybělo několik emotivních výstupů. Foto dne: Vandalové? Ne, jenom silný vítr Foto dne: Vandalové? Ne, jenom silný vítr Vítr by měl postupem dne slábnout.
Dům Natura ukrývá jednu z nejrozsáhlejších sbírek lišajů na světě Dům Natura ukrývá jednu z nejrozsáhlejších sbírek lišajů na světě Představen byl i projekt Destinační agentura Brdy. FOTOGALERIE Zastupitelé budou projednávat vznik Destinační společnosti Brdy Zastupitelé budou projednávat vznik Destinační společnosti Brdy Součástí bodu je i schvalování stanov. Prosinec bude teplotně průměrný, nejchladněji má být mezi svátky Prosinec bude teplotně průměrný, nejchladněji má být mezi svátky Nejvíce srážek bude v příštím týdnu. Další asijské bistro mělo problémy s hygienou, tentokrát v Březnici Další asijské bistro mělo problémy s hygienou, tentokrát v Březnici Opakovanou kontrolou bylo ověřeno, že zjištěné závady byly odstraněny. FOTOGALERIE Některé brdské obce nechtějí do nové destinační agentury Některé brdské obce nechtějí do nové destinační agentury Destinační společnosti vznikají po celé zemi a rozvíjejí je obce spolu s podnikateli a … Foto dne: Ráno už přituhuje Foto dne: Ráno už přituhuje Ranní teploty klesají již hluboko pod bod mrazu. Ministerstvo chce podpořit cestovní ruch, uvolní 300 milionů korun Ministerstvo chce podpořit cestovní ruch, uvolní 300 milionů korun O část peněz se chce ucházet i město Příbram skrze plánovanou destinační … Dobrovolníci uklízeli v Brdech, odnesli mnoho pytlů s odpadky Dobrovolníci uklízeli v Brdech, odnesli mnoho pytlů s odpadky V sobotu ráno vyrazili dobrovolníci z několika míst, aby uklidili nepořádek v … FOTOGALERIE Květiny oživí některé travnaté plochy v Příbrami Květiny oživí některé travnaté plochy v Příbrami Květiny a jejich sadba vyjdou na 133 tisíc korun. V lesích můžete potkat strážce přírody. Jaká mají oprávnění? V lesích můžete potkat strážce přírody. Jaká mají oprávnění? Strážce přírody se považuje za veřejnou osobu. Může například zjišťovat totožnost nebo …
Posezení s výběhem pro ovce je konečně v provozu Posezení s výběhem pro ovce je konečně v provozu S otevřením se počítalo již v létě, stavbu zdržely některé administrativní … FOTOGALERIE Vodné a stočné se zřejmě zdražovat nebude Vodné a stočné se zřejmě zdražovat nebude Částky bude muset odsouhlasit městské zastupitelstvo. Meteorologové varují: Silnice budou namrzat Meteorologové varují: Silnice budou namrzat Nejhorší situace by měla být na jihu Čech. TV pribram: Uklízíte po svém čtyřnohém miláčkovi? TV pribram: Uklízíte po svém čtyřnohém miláčkovi? Technické služby ročně posbírají stovky kilogramů psích exkrementů. Destinační agentura Brdy zahájila svoji činnost Destinační agentura Brdy zahájila svoji činnost Celý projekt bude představen 9. prosince spolu s otevřením nových expozic Domu … V listopadu budou přes den teploty v průměru kolem pěti stupňů V listopadu budou přes den teploty v průměru kolem pěti stupňů Podle meteorologů bychom se již mohli dočkat i prvního sněhu. V Orlově se uskutečnily historicky první "chrtí" závody V Orlově se uskutečnily historicky první "chrtí" závody Závody vznikly ve spolupráci s Ekologickým centrem Orlov. FOTOGALERIE Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka V úterý 25.října začal první den výlovu jedné z vodních nádrží v současném CHKO … FOTOGALERIE TS rozmístí  20 kontejnerů na větší formáty papíru, kde by měly být? TS rozmístí 20 kontejnerů na větší formáty papíru, kde by měly být? Do kontejnerů s víkem lze vhazovat i větší krabice a kusy papíru. Příbram má mobilní aplikaci, pomůže s tříděním odpadu Příbram má mobilní aplikaci, pomůže s tříděním odpadu Pomocí aplikace lze nahlásit i poškozený nebo plný kontejner.


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2023 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies